Snář

Jak si lze interpretovat sny o lidech, kteří už zemřeli a vrací se k vám ve snech

Jak si lze interpretovat sny o lidech, kteří už zemřeli a vrací se k vám ve snech

Snít o mrtvých lidech dříve nebo později potká každého. Tyto sny, ve kterých se objevují zesnulí lidé, vám pomáhají si uvědomit realitu pomíjivosti života a lépe překonat trauma ze ztráty známého či blízkého člověka.

Sen o běhání

Sen o běhání

Výklad snu o běhání je takový, že míváte velké návaly myšlenek a musíte se rychle rozhodnout v určité životní záležitosti. Měli byste se zamyslet a zpomalit v rozhodování. Jinak by se mohlo stát, že uděláte chybu.

Sen o čtyřlístku

Sen o čtyřlístku

Výkladem snu o nalezení čtyřlístku je štěstí, které vás v životě čeká. Budete mít opravdu velké štěstí a budete ho mít dostatek. Budete ho mít tolik, že jej budete sdílet se svým okolím.

Sen o cestování

Sen o cestování

Výkladem snu o cestování je cesta vaším životem. Sen vám ukazuje váš vnitřní život, způsob vašeho bytí a zároveň váš postoj ke vztahu jedné bytosti k druhé. Cestováním ve snu může bát vyobrazena vaše jakákoliv vnitřní pohnutka.

Sen o cikánech

Sen o cikánech

Výkladem snu o cikánech je vaše brzké cestování. Také poukazuje na vaše skryté strachy a tento sen má také výrazný věštecký význam. Ukazuje vám vaše nepříjemná očekávání a obavy.

Sen o bombardování

Sen o bombardování

Výkladem snu o bombardování jsou pravděpodobně nemilé zprávy, které v brzké době dostanete. Pokud jste ve snu viděli padající bomby z letadla, nejspíš se brzy dočkáte nepříjemného setkání.

Sen o budoucnosti

Sen o budoucnosti

Výkladem snu o budoucnosti je naše představa o tom, jak bychom si přáli, aby naše budoucnost vypadala. Sny o budoucnosti nám mohou ukázat změny, které nám vstoupí do života.

Sen o broucích

Sen o broucích

Výkladem snu o broucích jsou velké změny ve vašich financích, které můžete brzy očekávat. Sen vám také přinese sebezdokonalení a pečlivou práci, která za vámi bude vidět.

Co napoví zvířata, která se vám zjeví uprostřed noci ve snu

Co napoví zvířata, která se vám zjeví uprostřed noci ve snu

Obvykle vidění zvířat ve snech přímo souvisí se základními lidskými instinkty, potřebami a touhami, které jsou často v reálném životě potlačeny. Každé zvíře má specifické vlastnosti, které vám pomohou pochopit, co se vaše podvědomí snaží odhalit.

Proč se nám zdají sny a jaký je význam snů?

Proč se nám zdají sny a jaký je význam snů?

Sny odjakživa zajímaly spoustu vědců a filozofů. I když v dnešní době o nich víme mnohem více, vědci stále nedokážou určit proč sníme. Naše sny nejvíce ovlivňují naše myšlenky, pocity, a odehrané události během dne. Existuje i několik různých teorií a my si je v tomto článku představíme.

Sen o bohu

Sen o bohu

Výkladem snu o bohu je radost, pokud jste ve snu slyšeli boha hovořit. Pokud na vás bůh ve snu vztahoval ruce, znamená to, že vás čeká štěstí, radost a požehnání. Jestliže jste boha ve snu viděli, sen vám přinese radost a útěchu.

Sen o bezdomovci

Sen o bezdomovci

Snář říká, že sen o bezdomovci přináší informaci o tom, že vás nahlodávají pocity samoty a opuštěnosti. Sen se vás také snaží upozornit na to, že vám hrozí hmotné strádání.

Sen o bouřce

Sen o bouřce

Výkladem snu o bouřce je závist vašich sousedů. Ti se tváří jako vaši skvělí přátelé, ale za zády vás pomlouvají. Důvod je prostý, závidí vám váš šťastný život. Situace je nepříjemná, ale zkuste ji přejít z nadhledem. Vy jste ti, kteří mají navrch.

Sen o třešních

Sen o třešních

Kvetoucí třešně jsou symbolem jara. Jejich plody naopak mohou sloužit pro ilustraci libida a sexuální energie.

Sen o tygrovi

Sen o tygrovi

Tygři jsou majestátními stvořeními. Na rozdíl od lvů nejsou definováni svojí příslušností ve smečce, ale svým solitárním životem.

Sen o stěhování

Sen o stěhování

Chaos a shon stěhování je silným stresovým podnětem. Toto stěhování nemusí být pouze doslovné, ale i symbolické

Sen o smrti dítěte

Sen o smrti dítěte

Archetyp vnitřního dítěte vyjadřuje náš potenciál, ideály, mládí a přísliby budoucnosti. Sen o smrti dítěte naznačuje ohrožení, či ztrátu těchto věcí.

Sen o smrti kamaráda

Sen o smrti kamaráda

Kamarádi pro nás představují kotvu a důležitou referenční skupinu. Jejich smrt je smrtí mládí, vitality, ale i důvěry vůči ostatní.

Sen o smrti partnera

Sen o smrti partnera

Smrt partnera je klasifikována jako nejvážnější stresor, který může vstoupit do našeho života. Smrtí milovaného ztrácíme celý svět a kus sebe samotného, což je něco, co sen velmi silně odráží.

Sen o smrti matky

Sen o smrti matky

Matka je opatrovatelka a v rámci vývojové psychologie představuje primární socializaci a zdroj bezpodmínečného přijetí, pocitu bezpečí a důvěry vůči ostatním.

Sen o smrti otce

Smrt otce představuje strach ze smrti vlastní, ale i obavy ze ztráty vyšších hodnot, morálky a zosobňuje v sobě potenciál pro rozpad společenského řádu

Sen o rytíři

Zářivá zbroj, vavříny ve vlasech a zlatý meč u pasu – rytíři jsou symbolem pravdy, svědomitosti a odvahy. V rámci psychiky můžeme hovořit i o archetypu rytíře, který se ve vás začíná probouzet

Sen o rovnátkách

Rovnátka mohou souviset s komplexy ohledně vlastního vzhledu, ale i cestou k uzdravení duše.

Sen o botách

Snář říká, že pokud se vám zdál sen o botách, ukazuje vám, jakým způsobem jste schopni řešit vzniklé situace. Pokud máte ve snu boty čisté, a nebo je čistíte, znamená to, že jste velmi závislí na tom, co si o vás myslí druzí.

Sen o bodnutí nožem

Výklad snu o bodnutí nožem je předpověď zrady. Pokud jste někoho ve snu bodli do zad nožem, znamená to, že zradíte osobu, která je vám velmi blízká. Jestli ve snu někdo pobodal vás, znamená to, že budete zrazeni vy.

Sen o partnerovi

Snář říká, že vám sen naznačuje, jak blízcí si s vaším partnerem jste. Neustále vás zajímá a toužíte po něm. Pokud jste se ve snu s partnerem milovali, je mezi vámi silné pouto.

Sen o padání zubů

Snář říká, že sen o vypadávání zubů není dobrým znamením. Sen vám naznačuje, že jste ve svém životě ztratili něco velmi potřebného a důležitého. Pokud u ztráty zubů krvácíte, ztratili jste někoho blízkého.

Sen o andělovi

Snář říká, že spatření anděla ve snu vám přináší pohodu a klid ve vašich rodinných záležitostech. Máte kolem sebe lidi, na které se můžete spolehnout. Andělé ve snu jsou symbolem dobra a ochrany.

Sny o podvádění

Probouzíme se s pláčem, či křikem. Náš partner nerozumí naší agitaci a my si nejsme jistí, jestli je sen prognózou budoucnosti, či diagnózou současného vztahu a odkrytím lží, které nám byly zatajeny.

Sen o umírání

Umírání ve snu může představovat část našeho já, se kterou je třeba se konečně rozloučit.

Sen o úmrtí

Sny nemusí být pouze o naší vlastní smrti, ale i o úmrtí v rodinně. Zatímco sen o vlastní smrti v sobě obsahuje zprávu cílenou nám samotným, sen o úmrtí může vypovídat více o sociálních kruzích ve kterých se pohybujeme.

Sen o ukradení auta

Automobil není pouze majetkem, ale skrz svoji funkci jako primární dopravní prostředek v sobě může sen skrývat i podobné symboly jako sen o zmeškání letu, či ztracení se na cestě.

Sen o upírech

Bytosti živící se krví jsou jedním z nejstarších stále přetrvávajících mýtů v současné společnosti. Sen o upírech vás může varovat před energetickým upírem, či signalizovat potenciální změny ve vaší osobnosti.

Sen o utopení

Vzdalující se hladina a volání hlubiny. Voda ve snech je univerzálním symbolem pro nevědomí a utonout v něm znamená ztratit se v područí primordiálních sil.

Sen o tanci

Tanec je projevem individuální svobody a radosti ze života. Mezilidské interakce často nabývají podoby tanců, kdy pro jejich optimalizaci je třeba dosáhnout souhry.

Sen o trhání zubu

Sen o procesu trhání zubu často nabývá intenzity noční můry. Snář v rámci toho podotýká na bohatou rovinu možného výkladu a významu.

Sen o tetování

V domorodých společnostech je rituál tvorby tetování iniciací do dospělosti. Tento archaický význam se přenáší i do současnosti, kdy pomocí tetování externalizujeme a zvěčňujeme své zážitky.

Sen o tchýni

Jako kulturní a potenciálně individuální vzor negativních ženských vlastností nám sen o tchýni může pomoci blíže pochopit náš generalizovaný přístup k ženám a vztah vůči své vnitřní ženskosti.

Sen o autobuse

Výkladem snu o autobuse je, že vás pravděpodobně někdo z vašich blízkých v brzkém období ztrapní a záškodník z toho bude mít upřímnou radost. Dejte na sebe pozor a buďte prozíraví vůči falešným přátelům.

Sen o aquaparku

Zdálo se vám, že jste se koupali a užívali si v aquaparku? Výkladem snu o vodních radovánkách je takový, že voda odráží špatné úmysly a špatnou náladu. Omývá z nás nečistoty a osvobozuje nás.

Sen o anakondě

Výkladem snu o anakondě je odraz vaší touhy po sexu. Máte potřebu uzpůsobit svůj partnerský život vaším potřebám a vytouženým praktikám. Sen vám také symbolizuje vaši kreativitu, kterou jste ještě neobjevili.

Věštecké a prorocké noční sny

Sen se vytváří ve spánku během procesu snění. Zdrojem pro sny jsou vnější podněty a vzpomínky spícího. Lidstvo odedávna fascinují především tzv. věštecké sny. Mohou sny skutečně předpovídat budoucnost? Kde se tyto sny berou a existují případy, kdy se prorocké sny naplnily?

Sen o adopci dítěte

Výklad snu o adopci dítěte je obvykle spojen s předpovědí hádky se známými nebo s přáteli. Čím větší dítě ve snu adoptujete, o to větší problémy v reálném životě budete řešit.

Erotické sny

Erotické sny jsou podle vědců výsledkem práce podvědomí konkrétního člověka a jsou také mimořádně prospěšné. A co takové sny znamenají? Pokud třeba často sníš o milování s jiným mužem, než je tvůj partner, vůbec to neznamená, že je váš vztah v troskách. Jaký je tedy výklad erotických snů? Podívejme se na ně i na to, co o tobě vypovídají.

Sen o akné

Snář říká, že pokud se vám zdál sen o akné, tento sen interpretuje úplně odlišnou skutečnost. Například pokud se vám zdálo o ošetřování pupínků, znamená to, že budete mít v životě smutek.

Sen o vypadávání zubů

Stáří je přirozenou součástí života, kterou se člověk vždy snažil odvrátit. Dle některých sociologických teorií lze na samotnou kulturu nahlížet jako na snahu zůstat nesmrtelným a není náhoda, že první dochovaný příběh (Gilgameš) je právě epitafem této lidské snahy.

Sen o válce

Válka je symbolem konfliktu a zhouby. Ve snech může často být symbolem interní, či externí tenze, na kterou se sen snaží přitáhnout naši pozornost. Pro kontext je důležité, zda jsme vojákem, civilistou, či posledním přeživším. Pro porozumění tomu, jak tento kontext blíže modifikuje tento sen nahlédněte na popis snu o zombie, či snu o zemětřesení.

Sen o vytrhnutí zubu

Návštěva zubaře je v současnosti lepším motivátorem dětské kázně, než vyprávění o Polednici, či Mikulášově čertu.

Sen o vězení

Zatímco Freud by vykládal sen o vězení jako vynucený celibát, či odpor vůči manželskému svazku, případně snahou superega „uvěznit“ naše libido, Carl Gustav Jung nahlížel výše a vnímal ho po vzoru Dostojevského jako rozsudek svědomí nad překročením tabu vůči společnosti jako takové.

Sny o sexu

Sny o sexu patří mezi ty nejvíce příjemné. Tyto sny můžou odrážet Vaši mysl, náladu, dojmy ze vztahu, který právě začal a je čerstvý, ale také mohou signalizovat psychické rozpolcení, které Vás tíží dlouho, i když si to nejste schopni sami přiznat. Je to náhodný sled obrazů, který vysílá mozek během spánku.