Sny

Sny o cestování jsou odrazem naší životní pouti

Sny o cestování jsou odrazem naší životní pouti

Ještě nedávno se nám o cestování mohlo jen zdát. Cestování je jednou z nejoblíbenějších aktivit, a tak se nemůžeme divit, že nás to i v našich snech táhne na cesty. I přesto, že už jsou alespoň některé cesty možné, pojďme se vydat do světa snů o cestování.

Sen o vlasech

Sen o vlasech

Výklad snu o vlasech vypovídá o povaze, myšlení a chování dané osoby. Jednotlivé barvy a střihy vlasů popisují různé vlastnosti člověka. Pokud se vám ve snu změnila barva vlasů, můžete zjistit skrytou symboliku.

Sen o nevěře

Sen o nevěře

Nevěra partnera viděna ve snu značí, že máte strach z toho, že vás partner opustí. Je možné, že jste na něm citově nebo ekonomicky závislá. Žárlíte na něj a svou žárlivost skrýváte. Před sebou ji ale neskryjete.

Sen o porodu

Sen o porodu

Výklad snu o přirozeném a nekomplikovaném porodu dítěte říká, že je vše v nejlepším pořádku a sen je pro vás dobrým znamením. Poukazuje na příjemnou změnu, která ve vašem životě pravděpodobně nastane.

3 děsivé poruchy spánku a snění. Jak moc spánek ovlivňuje naše životy?

3 děsivé poruchy spánku a snění. Jak moc spánek ovlivňuje naše životy?

Poruchy spánku patří mezi nejzávažnější onemocnění mozku, protože bez odpočinku zkrátka nedokáže naše mysl ani tělo správně fungovat. Lidé s takovými problémy se proto často bojí usnout, protože vůbec neví co je čeká. Není divu, z těchto tří děsivých poruch totiž bude běhat mráz po zádech i vám.

Přátelská šelma nebo krvelačný predátor: Jak se objevuje tygr ve snech vám?

Přátelská šelma nebo krvelačný predátor: Jak se objevuje tygr ve snech vám?

Tygr je duchovním zvířetem, jež symbolizuje sílu a dravost. Do snů nás přichází upozornit na závažné problémy, dodat nám sebejistotu a vyzvat k činům. Objevte moudrost a houževnatost divoké šelmy.

Sen o zubech

Sen o zubech

Jestliže se vám zdají sny o zubech, ukazují, jak moc pečujete o sebe sama. Nadřazujete se nad ostatními a rádi vyhledáváte situace, ve kterých můžete vyniknout.

Co se zdá ženám v těhotenství a jaký mají tyto sny význam

Co se zdá ženám v těhotenství a jaký mají tyto sny význam

V těhotenství ženy během spánku často prožívají velmi živé a snadno zapamatovatelné sny. Ani děsivé a bláznivé sny nejsou neobvyklé. Není tedy třeba se znepokojovat. Zjistěte, jaké sny můžete v těhotenství očekávat a jaké jsou jejich důvody.

Sen o těhotenství

Sen o těhotenství

Výklad snu o těhotenství nemusí symbolizovat žádnou zvláštní situaci. Těhotenství a mateřství patří k přirozenosti každé ženy a sen může být odrazem její přirozené touhy po potomkovi.

Sen o horách popisuje naší životní cestu, zdolávání překážek a sebepoznání

Sen o horách popisuje naší životní cestu, zdolávání překážek a sebepoznání

Ve snech putujeme krajinou, naší životní cestou, zdoláváme různé překážky v podobě přírodních úkazů nebo překonáváme vlastní síly. Hory ve snech mění naše vjemy na vyšší poznání. Získáváme nadhled a s proměněným vědomím klesáme zpět do nížin, světa citů a pudů.

Sen o smrti

Sen o smrti

Vidět smrt ve snu značí velkou životní změnu nebo životní zkoušku, kterou doprovází obava z této změny a z vlastního selhání. Sen vám ukazuje, že končí určité období a je čas posunout se dál.

Sen o Ďáblovi

Sen o Ďáblovi

Sny o Ďáblovi symbolizují starý a nedořešený problém. Zamyslete se nad tím, o co může jít, zkuste na něm zapracovat a v nejlepším případě jej vymazat ze svého života. Také vás snář upozorňuje na strach, hamižnost a nenávist.

Význam snu o pití kávy: Co vypovídá o našich vztazích?

Význam snu o pití kávy: Co vypovídá o našich vztazích?

Zdají se vám často sny, ve kterých popíjíte šálek kávy s blízkou osobou? Co to znamená, když se vám ve snu káva rozlije? A víte, že je rozdíl, když ve snu pijete kávu černou nebo s mlékem? Dejte si šálek kávy a přečtěte si, co o nás vypovídá zcela nevinný sen o kávě.

Sen, ve kterém se ocitáme nazí poukazuje na nejistotu, zranitelnost, ale může být také znakem svobody

Sen, ve kterém se ocitáme nazí poukazuje na nejistotu, zranitelnost, ale může být také znakem svobody

Vstanete, jdete na autobus do školy nebo do práce, čekáte na zastávce a najednou na sobě cítíte zvláštní pohledy. Uvědomíte si, že jste nazí. Začnete panikařit a v tom se probudíte. Naštěstí to byl pouze sen.

Sen o miminku

Sen o miminku

Jestliže se vám zdálo o miminku, život vám pravděpodobně nadělí něco nového, co se stane vaší součástí. Může to být také nový životní styl a způsob myšlení. Novinku ve vašem životě budete rozvíjet a budete o ni pečovat.

Sport ve snech: Bojujete sami se sebou nebo toužíte po dosažení velkých věcí?

Sport ve snech: Bojujete sami se sebou nebo toužíte po dosažení velkých věcí?

Často se nám zdá o všelijakých aktivitách, které známe z běžného života. Tak proč ne o sportu? Co znamená, když ve snu běháte, skáčete nebo plavete? Podívejte se na výklad snů o sportů!

Sen o tloušťce

Sen o tloušťce

Zdálo se vám že jste přibrali a jste obézní? Vidět ve snu těžkopádnost a tloušťku symbolizuje především pozitivní zprávy a hojnost. Zjistěte, co všechno vám takový sen naznačuje.

Sen o tornádu

Sen o tornádu

Tornádo je považováno za vzácný přírodní úkaz. Symbolizuje velkou sílu přírody, kterou nemůžeme jako lidé ovládat. V případě snu o tornádu snáře varují před problémy, ale také ukazují na změny, prosperitu a bohatství.

Co znamenají děsivé sny o válce, boji a smrti

Co znamenají děsivé sny o válce, boji a smrti

Zřejmě znáte ten pocit, kdy se probudíte a jste vděčni, že to, co se vám před chvíli odehrálo před očima byl pouhý sen. Přesně takové bývají sny o válečných konfliktech - živé a nezapomenutelné. Přečtěte si, co naše sny o válce vypovídají a proč je jejich pochopení tolik důležité.

Sen o tsunami

Sen o tsunami

Zdálo se vám někdy o vlně tsunami? Věřím, že v tu chvíli je to dost nepříjemný zážitek, který ale nemusí znamenat vždy nepříjemnou situaci v životě, na kterou tento sen může upozorňovat. Zjistěte, co všechno může sen o tsunami znamenat.

Co znamenají sny plné vášně, touhy a lásky

Probudili jste se ze snu, ve kterém jste se do někoho zamilovali a nyní jste zmatení, co to mohlo znamenat? Buďte v klidu, takové sny jsou především znakem štěstí a spokojenosti. Co ale když ve snu vaši lásku někdo odmítne? Přečtěte si, co znamenají nejčastější sny o zamilovanosti.

Jsou sny o čarodějnictví opravdu zlým znamením?

Kvůli historii a pověstem, jež čarodějnice mají, jsou obvykle považovány za špatná znamení ve snu. Čarodějnice však mohou znamenat jak zlo, tak dobro. Především pak upozorňují na nedostatečnou komunikaci těchto sil uvnitř nás samých.

Nespavost: Její příčiny a léčba

Nespavost je velmi častá porucha a pro její léčbu se dosud vyvinulo mnoho psychoterapeutických metod, které také pomáhají ke zvládání nočních můr. Terapeutický postup volíme podle toho, zda je člověk akutně přetížen a v důsledku stresu trpí nespavostí nebo je problém spíše v začarovaném kruhu strachu z probdělých nocí a následné nespavosti. Nejúčinnější metody jsou kognitivně-behaviorální a relaxační.

Sny o vězení osvobozují potlačené touhy a uvězněné pocity

Sny o uvěznění nejsou neobvyklé, promlouvají k nám o naší současné situaci, kdy naším životem prochází řada změn a my se můžeme cítit z různých důvodů uvězněni nebo něčím omezeni.

Co znamenají sny, ve kterých dochází ke ztrátě sluchu, zraku nebo řeči

Sny, ve kterých se staneme němými nebo přijdeme o sluch či zrak zůstávají dlouho v naší paměti jako živé. Nevědomí k nám skrze tyto sny promlouvá prostřednictvím našich nejdůležitějších smyslů. O co ale skutečně přicházíme?

Co o nás říkají sny o pracovních profesích

Je běžné, že se nám ve snech zobrazují profese, které sami provozujeme nebo které bychom chtěli vykonávat. Ale co když se nám ve snu ukáže profese nám zcela cizí?

Sny jako inspirace aneb které vynálezy vznikly díky nočním snům

Sny jsou odedávna inspirací lidem napříč profesními obory. Řada umělců a vědců se sněním nechala inspirovat a jejich sny tak přispěly ke vzniku velkých uměleckých děl či významných vědeckých nebo technických objevů. Přečtěte si, která díla a vynálezy vznikly na základě snů.

Sovy ve snech přináší moudré poselství a vynášejí na světlo tajemství

Obecně je sova spojována s moudrostí a magií. Jaké sny se nám o sově nejčastěji zdají a co mohou znamenat?

Sny o jídle a jejich skrytá symbolika. Ne pouze hladovému se o jídle zdá

Jídlo je klasickým symbolem bohatství, potěšení, hojnosti a prosperity. Sny o jídle mívají běžně podobný význam. Do popředí se proto dostávají maličkosti a podrobnosti, které se jídla týkají, a o kterých se nám zdálo. V textu se podíváme na některé bližší významy.

5 snů o toaletách, jejich význam a interpretace

Sny o záchodech a aktivitách s nimi spojených se nám zdají docela často. Záchod je nepostradatelnou součástí našeho života a tak je i neoddělitelnou části našich snů. Přečtěte si, jak silnou symboliku sny spojené s toaletou mají.

Lapače snů a jejich dávná historie a význam. Pořídíte si jeden také?

Lapače snů jsou v dnešní době velmi oblíbené a lidé si je kupují především kvůli jejich neobvyklému a zajímavému vzhledu. Znáte však jejich skutečný význam a příběh? Pokud ne, tak je na čase to napravit! Proč byste si tedy jeden měli pořídit i vy?

Proč v životě potřebujeme sny? Snění je pro nás důležitější, než by se mohlo zdát

Sny odjakživa fascinovaly řadu vědců a odborníků, ale přesto je pro nás jejich skutečný význam stále záhadou a naše otázky zůstávají nezodpovězeny. I tak už ale máme k dispozici několik zajímavých teorií o tom, proč sníme a proč bychom se v životě bez snů rozhodně neobešli. Podívejte se na ně!

Archetypy ve snech a jejich význam

Stává se vám, že procitnete ze snu, který jako by se vám přímo otiskl do vaší duše? Možná se vám právě zdál archetypální sen. Přečtěte si, co archetypy jsou a kdy se s nimi můžete ve svých snech setkat.

Když se ve snech vracíte zpátky do školy, většinou to není nic hezkého. Co tyto sny znamenají

Sny o škole jsou běžné v jakémkoliv věku. Zdají se dětem, studentům před zkouškou, ale i dospělým, kteří už do školy řadu let nechodí. Proč se nám tyto sny zdají tak často a jak si je vysvětlovat?

Sny o létání. Proč se nám zdají tak často a jaký je jejich význam?

Ve snech se může stát cokoliv. Někdy se v nich objevují naše vzpomínky, přání nebo touhy, ale také všemožné výplody naší fantazie. Létání ve snu však zažívá hodně lidí a může být dost těžké určit, co pro nás vlastně znamená. Podívejte se na jeho význam.

Jezdíte po nocích s košíkem v supermarketu, nebo nakupujete luxusní zboží? Pojďme se podívat na sny o nakupování

Držíte bezedný košík s nákupem a projíždíte supermarketem, který se zdá být nekonečný. Nebo ve snech nakupujete drahé šperky a zkoušíte si prstýnky? V textu se podíváme na skrytý význam snů o nakupování. Co nám chtějí říct?

Jaké noční můry se zdají těm nejmladším? 5 nejčastějších zlých snů u dětí a jejich význam

Každý sníme trochu jinak. Naše sny se samozřejmě mění s přibývajícím věkem, ale i malé děti často zažívají noční můry, které mohou být dost děsivé. Není proto divu, že se poté uprostřed noci budí s pláčem. Podívejte se na 5 nejčastějších z nich, jejich význam a jak jim zabránit.

Když se ve snech objeví mravenci, začněte přemýšlet o tom, co vás čeká

Mravenci jsou velmi šikovná stvoření, která vytvářejí početné kolonie. Jejich smysl pro společenství, síla a budovatelské schopnosti jsou neskutečné. Jsou sny o mravencích předzvěstí naší vlastní síly, nalezení místa ve společnosti, či jsou odrazem našich schopností, nebo znamenají něco jiného? Na to si odpovíme v tomto článku.

NON-REM neboli NREM spánek

NREM neboli NON-REM fáze spánku (podle Non-Rapid Eye Movement, bez rychlého pohybu očí) jsou první čtyři fáze celého spánkového cyklu. NON-REM fáze předchází REM fázi, ve které se nám zdají sny. Celý spánkový cyklus (a tedy i každá jeho fáze) se za noc vystřídá asi čtyřikrát nebo pětkrát.

Interpretace snů pro ty, kteří ve snech válčí

Sny o válce jsou časté a mají množství významů. Existuje mnoho důvodů, proč se nám ve snech objeví právě válka a bojiště. Obvykle jsou tyto sny projevem vnějšího stresu, který prožíváme, ale některé z nich mohou mít také pozitivní symboliku. Dále v textu se zaměříme na interpretace nejběžnějších válečných snů.

Máte sny o někom, do koho jste zbláznění? Nic si z toho nedělejte, je to zcela normální

Tak a konečně jste sebrali veškerou svou odvahu a řekli jste mu to. Po všech těch nervech a strachu. A on to vnímá úplně stejně. Blížíte se k polibku a… probouzíte se v posteli. Pokud vám tato příhoda připadá známá, tak jste tu správně. Romantické aférky ve snech jsou zcela běžné. Co ale znamenají?

Když se ve snech objeví krev, nejde o život, ale o energii v různých podobách

Krev je obecně symbolem vitality a síly, pokud se však ve snu vyskytne mimo tělo znamená její ztrátu. Co tedy naznačuje krvácející člověk nebo zvíře ve snu?

Ztratili jste ve snu peněženku nebo jste ji naopak našli? Podívejte se, co to znamená

Sen o peněžence nese silné poselství a neměl by být v žádném případě opomíjen. Peněženka je osobní předmět, který většina z nás používá každý den, proto i sny o její ztrátě nebo nálezu jsou mezi častými.

Už se vám ve snu ukázala veverka? Je symbolem štěstí a zábavy

Když ve snu narazíte na veverku, očekávejte ve vašem životě štěstí. Přečtěte si, jak veverka žije, s čím si dokáže poradit a jak nás může naučit vnést do našich životů trochu víc radosti a spokojenosti.

Sny o rodině symbolizují ochranu a bezpečí. Jaké postavy a role se vám nejčastěji ve snech ukazují?

Ve snech zpracováváme a vstřebáváme zážitky z minulosti, a právě osoby s nimiž žijeme nebo vedle nichž jsme vyrůstali, nám pomáhají pochopit naše vzpomínky. Proč k nám ve snech přichází konkrétní osoby?

Zdají se vám sny o svatbě? Podívejte se na jejich význam, budete překvapeni

Sny o svatbě se mohou objevit i tehdy, kdy vůbec nic takového neplánujete. Možná se vám zdálo o vaší vlastní svatbě, svatbě někoho jiného nebo se ve vašem snu jen objevily jen svatební šaty či prstýnky. Znamená to opravdu, že tajně toužíte po svatbě?

8 překvapujících zajímavostí o nočních můrách, o kterých jste neměli ani tušení

Když se těšíte na poklidný noční spánek, ale přepadnou vás nepříjemné noční můry, může se noc rázem změnit v nekonečné peklo. Každý prožívá noční můry v jiné formě a skrývají proto i mnohá tajemství. Zajímalo vás někdy, čím mohou být způsobeny nebo jak je ovládat? Podívejte se na tyto zajímavosti!

Domácí mazlíčci ve snech zobrazují pocit odpovědnosti, zranitelnosti a závislosti

Zdá se vám často o vašich čtyřnohých kamarádech? Takové sny jsou vesměs pozitivní, naplněné radostí a něhou. Ale nemusí tomu tak být vždycky. Někdy se ve snu ukáže zvíře hladové a zanedbané nebo do snu přichází zvíře dávno zemřelé. Co takové sny znamenají?

Když ve svých snech uklízíme, zbavujeme se nahromaděného stresu a rozpouštíme negativní nánosy

Možná sníte o uklízení bytu, zahrady nebo auta. Můžete snít také o čištění zanesené trouby nebo ledničky. Existuje mnoho dalších situací, ve kterých můžete o uklízení nebo čištění snít. Každý z těchto snů má trochu jiný význam, chcete-li zjistit, co znamená, je důležité jej důkladně rozebrat.

Jak se vypořádat s negativními emocemi ve snech

Ve snech se vyskytujeme na místech, kde je bahno nebo tma či uprostřed bezejmenných měst. Jsme uvězněni v domě bez východu nebo najednou vůbec nevíme, kterou cestou se dát, protože ani jedna nevyhlíží bezpečně.