Tlačení na pilu, citové vydírání a další rady, jak zaručeně přijít o lásku svého života

Tlačení na pilu, citové vydírání a další rady, jak zaručeně přijít o lásku svého života
Máte partnera, se kterým už nejste rádi, ale nechcete to být vy, kdo vztah ukončí? Potom čtěte. A pokud si svou lásku chcete naopak udržet, tak následující chyby rozhodně nedělejte. 

„Co ti je?“ „Nic!“

Neupřímnost a přehnaná očekávání 

Upřímnost je ve vztazích bezesporu velmi důležitá. Stejně tak je důležitá komunikace. Především ženy mají občas nutkání nemluvit o některých svých pocitech a očekávají, že jejich partner z jejich chování pozná, co je trápí, toto zjištění zpracuje a změní své chování. To ale ve většině případů nefunguje. 

Chodíte naštvaně po bytě, zavíráte dveře a šuplíky velmi důrazně, hlučně pokládáte věci na své místo, nemluvíte a výraz ve vašem obličeji připomíná rozzuřenou saň? Čekáte, že to vaší lásce dojde, a tak na otázku: „Co ti je? Stalo se něco?“ odpovídáte zásadně „NIC!“ (samozřejmě s pekelně naštvaným tónem hlasu)? 

Tak této chybě se vyvarujte. Buďte upřímní, vykašlete se na takové chování a raději upřímně řekněte, co vás trápí a co vám vadí a společně se snažte najít řešení situace.

Většina lidí nesnáší, když na ně někdo tlačí. Zdroj: Zwiebackesser / Shutterstock

 „Kdybys mě opravdu miloval“

Tlačení na pilu a citové vydírání

Většina lidí nesnáší, když na ně někdo přehnaně tlačí. Ještě horší to je, pokud tlačení na pilu zkombinujete z citovým vydíráním. Tudy cesta ke spokojenému vztahu rozhodně nevede. 

Zkuste místo toho své lásce vysvětlit, jaké jsou vaše potřeby, proč to právě tak cítíte a jaké jsou možnosti k řešení a ke kompromisům. 

„Cože? Ty už jdeš zase pryč?“

Nezdravá závislost 

Přehnanou závislost své lásky na naší osobě neocení asi nikdo. Je sice milé, že chcete trávit se svou polovičkou hodně času, ale je potřeba také myslet na to, že každý člověk potřebuje také dostatek času pro sebe. Pokud nevíte, co máte bez své lásky dělat, najděte si koníček, který by vaše polovička s vámi rozhodně nesdílela, a právě tomuto koníčku se věnujte ve volných chvílích.

Vyvarujte se chorobné žárlivosti. Zdroj: Volodymyr TVERDOKHLIB / Shutterstock

„A ta ženská, co tě pozdravila v obchodě, je jako kdo?“

Přehnaná žárlivost

Žárlivost rozhodně není důkazem lásky. Tím je důvěra. Pokud samozřejmě vaše polovička vykazuje veškeré příznaky nevěry, je na místě obezřetnost. Vyvarujte se ale až chorobné žárlivosti, kdy nemůžete vystát nic živého, co se vedle vaší polovičky jen projde. A nezapomeňte, že stejně otravná je i žárlivost na rodinu, kamarády, práci a koníčky. 

Rada na závěr?

Zanedbávejte se

Může se zdát, že tato rada bude platit jen pro ženy, ale není tomu tak. Na začátku vztahu se snažíme vypadat krásně, neodolatelně vonět a být celkově okouzlující. V průběhu vztahu ale na tyto snahy zapomínáme a naše životní láska má během chvíle místo neodolatelného člověka doma zanedbaného lenocha v teplákách a s mastnou hlavou. A to by se asi nelíbilo nikomu. 

Zdroje článku: