Deset kuchyňských odřezků, které můžete použít jako přírodní hnojivo

Deset kuchyňských odřezků, které můžete použít jako přírodní hnojivo
Slupky z citrusů, odkrojky z mrkve, bramborové slupky – to všechno je poklad, i když už to jako pokrm nenaservírujete. Můžete jimi ale „nakrmit“ rostliny, které pěstujete. Jsou totiž plné prospěšných živin.

Žádné odřezky, které zbudou ve vaší kuchyni, nejsou odpad. Připravit si z nich můžete nejrůznější pesticidy nebo hnojiva. Rostlinné zbytky, které do samotných pokrmů nepoužíváme, totiž obsahují velké množství živin. A rostliny, které pěstujeme, je rády zužitkují. Použitím rostlinného hnojiva získáváte možnost, jak ušetřit peníze za nákup komerčních prostředků a zároveň zpracovat veškeré zbytky ze své kuchyně. Využít se dá prakticky cokoliv.

Využití rostlinných zbytků

Můžete je využít do kompostu. Pokud se vám nechce zakládat kompostová hromada nebo na ni nemáte prostor, nevadí. I přesto můžete rostlinné zbytky zužitkovat. Například na výrobu hnojiva. Je to lepší, než je vyhodit. Existuje několik způsobů, jak je použít:

Nakrájejte je na co nejmenší kousky a zakopejte přímo do půdy k základně rostliny.

 Namočte je ve vodě aspoň na 48 hodin. Poté rozmixujte a použijte jako zálivku.

 Usušte je a poté rozemelte na prášek. Ten můžete zapracovat rovnou do půdy nebo je smíchejte s vodou a použijte jako zálivku.

Deset užitečných kuchyňských odřezků

Ne všechny rostlinné zbytky můžete použít přímo do záhonu – musí být předem kompostovány. U následujících deseti to ale není potřeba.

1. Banánové slupky

Neobsahují žádný dusík, ale jsou zdrojem draslíku, fosforu a vápníku, což jsou velmi důležité složky pro správný růst rostlin.

2. Slupky z česneku

Kromě toho, že obsahují prospěšné živiny, umí odehnat některé škůdce, jako jsou myši či krysy. Stačí je dát na povrch půdy tam, kde máte problém se škůdci.

3. Čajové lístky

Po vypití svého čaje zamíchejte čajové listy (bez sáčku) do horní vrstvy půdy, abyste jim dodaly dusík. Ten je užitečný zejména pro rychle rostoucí rostliny.

4. Vaječné skořápky

Vaječné skořápky usušte a rozdrťte na prach. Odpudíte slimáky a doplníte vápník do půdy. To může pomoci snížit kyselost půdy. Nepoužívejte je kolem kořenové zeleniny, kterou byste mohli kontaminovat salmonelou.

Ne všechny rostlinné zbytky můžete použít přímo do záhonu
Ne všechny rostlinné zbytky můžete použít přímo do záhonu | Zdroj: nkrivko / Depositphotos

5. Skořápky ořechů

Použít je můžete jako mulč. Rozpadají se totiž pomalu a navíc dobře vypadají. Dají se použít ke zlepšení odtoku vody půdou.

6. Slupky z cibule

Odpuzují mnohé škůdce. Můžete je zakopat do půdy nebo zalít vroucí vodou a použít až na druhý den jako zálivku.

7. Skořápky ústřic

Jsou bohaté na vápník, ale velmi pomalu se rozkládají. Je možné použít je jako mulč. Snažte se je rozdrtit co nejvíce.

8. Citrusové slupky

Kromě obsahu živin vás citrusové slupky zbaví několika škůdců. Kočky nesnáší jejich vůni, slimáky naopak přitahuje (vyrobte z nich pasti).

9. Rybí hlavy

Rybí hlavy, páteř i ploutve můžete zakopat na zahradě. Tím doplníte dusík do půdy, čímž urychlíte růst rostlin. Měli by být zakopány tam, kde je nevyhrabou škůdci.

10. Voda po vaření rýže

Rýžová voda může pomoci při kultivaci přátelských bakterií, jako jsou laktobacily a mykorhizní houby, které mohou posílit kořeny rostlin a pomoci jim v boji proti chorobám. Neměla by být solená.