Víte, jakého elementu je vaše znamení zvěrokruhu? Možná jste právě vzdušné znamení
Foto: Brian A Jackson / Shutterstock

Víte, jakého elementu je vaše znamení zvěrokruhu? Možná jste právě vzdušné znamení

Připadáte si někdy ztraceni ve svých myšlenkových pochodech? Ale bez problémů zazáříte na každé párty? V tom případě jste nejspíše vzdušné znamení, které však válčí i se svými démony. Jakými a jak se jim ubránit? I to se dozvíte v tomto článku.

Co charakterizuje znamení vzduchu?

Vzdušná znamení jsou vůdci společnosti, mají schopnost vidět situace z intelektuální perspektivy, aniž by je ovládly emoce. Srší neotřelými nápady, touží po úspěchu a soustředí se na sebemenší detaily. Jsou také extrémně společenští, dokážou vyjít s kýmkoliv, jsou mistři mluveného slova a vědí, jak se pomocí vtipů dostat z nepříjemných okamžiků.

Jejich okouzlující povaha jim zajistí zdar na jakémkoliv společenském setkání. Oproti ostatním elementům působí chladně, jelikož emocím nepřikládají velkou váhu, i díky tomu jsou však spravedliví a nedělá jim problém odpouštět.

Patříte mezi vzdušná znamení?

 

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Jste proměnlivé vzdušné znamení, což znamená, že jste flexibilní a jen tak něco vás nerozhází. Máte schopnost porozumět situacím na míle daleko a snadno se rozhodujete. Díky dualistické povaze přijímáte běh života a na konkrétní situace nahlížíte ze všech stran. Jste těmi, za kterými druzí přichází se žádostí o radu, neboť máte o všem přehled.

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Jste známi pro svou schopnost spravedlivě se rozhodovat, ač je u vás rozhodování dlouhodobý proces, neboť nahlížíte na věci z více stran a někdy tíhnete k nerozhodnosti a raději si jdete k druhým pro radu. Chtěli byste pomoci utvářet svět, proto často kritizujete umění či společnost a nabízíte nová řešení a postupy.

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Situace, vztahy a novinky zpracováváte hlouběji a pomaleji než ostatní vzdušná znamení, protože se soustředíte na celkový obraz a snažíte se zjistit co nejvíce informací, které vám pomohou se posunout a něco se přiučit. Jako fixní vzdušné znamení jste občas tvrdohlaví a rádi předáváte své znalosti ostatním, i když o ně nestojí.

Jak můžete jako vzdušné znamení najít rovnováhu?

Někdy jste přehlceni myšlenkami a chodíte s hlavou v oblacích. Zaneprázdněná mysl vám nedovolí spát a energii vám bere i přílišný společenský kontakt, textové zprávy a emaily. Potřebujete zklidnit svoje tělo i tok myšlenek. Omezte kofein a další stimulanty, odpočiňte si od záplavy informaci, vypínejte si před spaním mobil a věnujte se nějaké relaxační činnosti, dechové meditaci nebo jen chvíli pozorujte mraky na obloze.

Jak se hodí ostatní elementy ke vzduchu?

Vzduch a vzduch

Dvě vzdušná znamení tvoří nestálou kombinaci, ve které mohou oba partneři mluvit celé hodiny, aniž by se někam posunuli, a šeptat si sladká slůvka bez dopadu na emoce druhého. Navzájem se vyčerpávají neschopností na chvíli mlčet a potlačit sarkastické komentáře.

Vzduch a země

Tato kombinace bude těžit z dobré komunikace, která bude obzvlášť potřeba pro hledání kompromisů, neboť myšlení vzduchu a země se velmi liší. Vzdušné znamení může být v lásce loajální a oddané, což je přesně to, co zemské znamení potřebuje.

Vzduch a voda

Partneři tohoto spojení se budou navzájem usměrňovat v pocitech a myšlenkách. Vodní partner pomůže vzdušnému najít cestu k emocím a vzdušný bude naopak vodního povzbuzovat ve vytváření odstupu a intelektuálním řešení problémů.

Vzduch a oheň

Vzduch a oheň tvoří dynamické kombo, kde vzduch bude logickým přístupem usměrňovat oheň na cestě k úspěchu a oheň dá vzduchu pocit poslání a účelu a pomůže mu uspořádat běh myšlenek a nahromaděných informací.

 

Zdroje:

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy