Co znamenají sny o myších, krysách a potkanech
Foto: Carlos Aranguiz / www.shutterstock.com

Co znamenají sny o myších, krysách a potkanech

Jsou sny o vousatých hlodavcích špatným znamením? To závisí na vašich osobních pocitech. Kdo chová potkana jako domácího mazlíčka, bude mít ze snu úplně jiný pocit než ten, který považuje myši za špinavé a nebezpečné.


Chytré myšky

Myši jsou neuvěřitelně vychytralé a přizpůsobivé. Jelikož mají spoustu přirozených predátorů, aby přežily, musí být velice vynalézavé. Svou bojovnou hbitostí si vypracovaly úžasný postřeh a jasnost, takže se dokážou skrývat, vyhýbat se pastem a přitom se přiživovat přímo u zdroje. Setkání s bystrou myškou může znamenat naši schopnost chytře se vyhnout nepříjemné situaci. Důmyslně využíváme svých obranných mechanismů, abychom se vyhnuli interakcím, ve kterých se můžeme cítit nepříjemně. I přestože nám takové chování skrytě a plíživě přináší úzkostnější pohled na život, je přirozenou reakcí na negativní podněty. Možná se ve vašem snu objevila vychytralá myška, aby vám ukázala vaši vlastní pružnost v těžkostech života. 

Vynalézavý potkan

Pokud jste někdy měli potkana jako domácího mazlíčka, jistě víte, že je to přítulné, velice inteligentní a veselé zvířátko. Někteří chovatelé mívají potkany puštěné volně po bytě, učí je různým akrobatickým kouskům a také přiběhnout na zavolání. Pokud potkan neonemocní, nikdy nemá mrzutou náladu. Je stále v běhu, čumáčkem prozkoumává okolí a hledá něco dobrého k snědku, dokud v klubíčku neusne. Tedy ani sny o potkanech nemusí být jen negativní, ale mohou naopak přinášet pozitivní zprávu o vaší činnorodosti, nadšení do života a hravosti. Záleží na tom, jaký postoj k těmto roztomilým zvířátkům máte. 

Vytrvalé krysy

Krysy jsou velmi odolnými tvory, které vydrží i v těch nejtěžších situacích. Můžeme vidět krysu, jak si s vypětím všech sil táhne kořist, která je dvakrát větší než ona sama. Je si vždy vědoma svého cíle a svou potravu brání za každou cenu. Ve snu se může ukázat jako představitelka houževnatosti. Máte-li motivaci a jdete-li si přímo za svým cílem, i přes náročné překážky, které jsou součástí každé trasy, brzy poznáte odměňující pocit za vaší tvrdou práci. 

Pronásledováni krysami 

Avšak jen málo lidí snáší přímý pohled na myši, a obzvlášť krysy vyvolávají pocit znechucení a nervozity. Vidíme nemocné, přemnožené a často mnohem větší krysy, než jakými jsou ve skutečnosti. Sny o krysách tedy nebývají z těch nejpříjemnějších. Často jimi býváme pronásledováni, utíkáme před nimi či nám vnikají do obydlí. V tomto případě nám ve snu krysy symbolizují strach a úzkost. Pokud se takové sny opakují, značí to náš vyhýbavý postoj vůči negativním událostem v životě. Udělejte si čas na zapsání snu ihned po probuzení a zjistěte, které aspekty v reálném světě jsou pro vás stejně nepříjemné jako nemocné krysy ve snu. 

Krysa jako čínský symbol

V čínské kultuře je krysa symbolem zvěrokruhu. Lidem narozeným v tomto znamení jsou přisuzovány vlastnosti bystrosti, dobrého úsudku a vynikající učenlivosti. Krysa ve snech lidí pocházejících z čínské kultury nebo těch, kteří se zabývají čínskou astrologií může být tedy naopak moudrým průvodcem a pozitivním vůdcem.

 
Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy

Novinky

<< Předchozí článek Další článek >>