Domácí mazlíčci ve snech zobrazují pocit odpovědnosti, zranitelnosti a závislosti
Foto: Javier Brosch / Shutterstock

Domácí mazlíčci ve snech zobrazují pocit odpovědnosti, zranitelnosti a závislosti

Zdá se vám často o vašich čtyřnohých kamarádech? Takové sny jsou vesměs pozitivní, naplněné radostí a něhou. Ale nemusí tomu tak být vždycky. Někdy se ve snu ukáže zvíře hladové a zanedbané nebo do snu přichází zvíře dávno zemřelé. Co takové sny znamenají?


Zvířata ve snech představují základní instinkty jako jsou péče, krmení, rozmnožování, starost o bydlení a postavení v sociální skupině. Domácí mazlíčci ve snech znázorňují dávání a přijímání lásky, sdílení radosti ze života, společný čas a harmonii. Sny o domácích mazlíčcích jsou tak především pozitivními a radostnými sny.

Domácí zvíře také může symbolizovat některou vlastnost vaší osobnosti. Kočka představuje nezávislost, pes věrnost, kůň energii a nadšení a králík znovuzrození a plodnost. 

Sníte-li o domácím mazlíčkovi, který s vámi žije v jedné domácnosti, možná se sen týká vašich společných zážitků a pocitů. Často to bývá láska, náklonnost, závislost nebo útěcha. Význam snu hodně závisí na vašem vztahu, který se zvířetem máte. 

Starost o zvíře

Pokud ve snu pečujete o zvíře, nakupujete mu pamlsky, češete ho a uklízíte pelíšek, je sen známkou toho, že zvažujete své vlastní emocionální potřeby. 

Hladový a zanedbaný mazlíček

Sen, ve kterém najdete vaše zvířátko hladové a zanedbané často souvisí s našimi pocity odpovědnosti za starost o někoho jiného. Ale nemusíme chodit daleko, zeptejte se nejprve sami sebe, nakolik naplňujete své vlastní potřeby. 

Zachránili jste život mazlíčka

Pokud sníte o tom, že jste svého mazlíčka zachránili, může to znamenat, že uznáváte tu vlastnost v sobě, kterou představuje zachráněné zvíře. Možná jste se také v poslední době cítili zranitelní a něčím ochromení.

Snění o zemřelých zvířatech blízkých našemu srdci bývají velmi intenzivní a emocionální

Sen o mláďatech

Když se vám zdá o narození štěňátek nebo jakýchkoli jiných mláďatech, sen nejspíš vyjadřuje mateřský cit, potřebu o někoho se starat nebo nechat o sebe pečovat. 

Domácí mazlíček, který mluví

Někteří lidé věří, že pokud domácí mazlíček ve snu mluví, jeho slova obsahují moudrost a promlouvají přímo do naší duše. To se týká obzvlášť je-li mazlíček velmi starý nebo pokud už zemřel.

Sny o zemřelých mazlíčcích

Snění o zemřelých zvířatech blízkých našemu srdci bývají velmi intenzivní a emocionální. Zvíře k nám ve snu přichází v plné síle, s chutí a radostí k životu. Sen je často uklidňující a může mít až léčebný účinek. Sny, ve kterých k nám přichází zemřelí mazlíčci mají stejné prvky u většiny snících. Zahrnují živou přítomnost mazlíčka, zdravý vzhled, lásku, náklonnost, intuitivní komunikaci a ujištění.

Závislost

Zejména dětské sny o domácích mazlíčcích jsou často zrcadlením jejich vlastní závislosti a neschopnosti činit mnoho vlastních rozhodnutí. Domácí mazlíček zcela závisí na svých majitelích, je jim plně oddán a každý den od svých opatrovníků očekává stravu a péči. Dítě tak může skrze sen experimentovat, jak rozvíjet svou vlastní nezávislost.  

To, co domácí zvíře ve snu zobrazuje, závisí velmi na tom, jaký je nebo byl vztah snícího s domácím mazlíčkem. Jiný význam bude mít sen člověka, který měl se zvířetem špatnou zkušenost a zcela jiný toho, kdo zvíře bezmezně miluje a se vší láskou a něhou o něj pečuje. 

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy

Další články z rubriky Sny

Když se ve snech objeví krev, nejde o život, ale o energii v různých podobách

Když se ve snech objeví krev, nejde o život, ale o energii v různých podobách

Krev je obecně symbolem vitality a síly, pokud se však ve snu vyskytne mimo tělo znamená její ztrátu. Co tedy naznačuje krvácející člověk nebo zvíře ve snu?

Jak se vypořádat s negativními emocemi ve snech

Jak se vypořádat s negativními emocemi ve snech

Ve snech se vyskytujeme na místech, kde je bahno nebo tma či uprostřed bezejmenných měst. Jsme uvězněni v domě bez východu nebo najednou vůbec nevíme, kterou cestou se dát, protože ani jedna nevyhlíží bezpečně.

Ztratili jste ve snu peněženku nebo jste ji naopak našli? Podívejte se, co to znamená

Ztratili jste ve snu peněženku nebo jste ji naopak našli? Podívejte se, co to znamená

Sen o peněžence nese silné poselství a neměl by být v žádném případě opomíjen. Peněženka je osobní předmět, který většina z nás používá každý den, proto i sny o její ztrátě nebo nálezu jsou mezi častými.

Proč ve svých snech stále někoho nebo něco hledáme

Proč ve svých snech stále někoho nebo něco hledáme

Občas jsou naše sny velmi zvláštní. Mnohdy jsou tak podivné, že na ně přes den musíme stále myslet. Třeba takový sen o tom, že nám někdo nebo něco chybí nás vůbec nenechá v klidu.

5 nejčastějších snů, při kterých si opravdu neodpočinete

5 nejčastějších snů, při kterých si opravdu neodpočinete

V práci se vám nedaří, s rodinou jste rozhádaní a nestíháte platit faktury? Říkáte si, že půjdete dnes už raději spát, abyste si od všech těch starostí odpočinuli, ale neuniknete jim ani ve snu.


Další články z rubriky Sny