Střelci, víte, že podle řeckého horoskopu jste Zeus, vládce bohů a nebes?

Střelci, víte, že podle řeckého horoskopu jste Zeus, vládce bohů a nebes?
Střelci jako znamení vládne bůh Zeus. Kdo to je, určitě všichni víme. Právě lidé narození ve znamení Střelce jsou odrazem Dia, mocného boha, který měl rád svou svobodu a toulal se světem. 

Z jeho výletů vzniklo dokonce i několik nemanželských dětí. Střelec je hvězdné znamení horoskopu, kterému vládne Jupiter, což je největší planeta sluneční soustavy. Po Měsíci a planetě Venuši je to třetí nejjasnější objekt, který můžete vidět na obloze. A kdo je tedy Zeus? Je to vládce bohů a nebes. Dia znáte z mnoha filmů, měl obrovskou moc. Byl sice moudrý, zároveň měl ale slabost pro ženy. 

Zeus rád provokoval manželku Heru

Svou manželku Heru tak neustále dostával do nepříjemných situací a rád se bavil tím, jak žárlí. Jak ale Zeus vypadal? Byl to vousatý elegán s bleskem v ruce, ale také ho na snímcích můžete vidět vyobrazeného s žezlem nebo orlem, který byl jeho symbolem. 

Stejně jako Zeus jsou i Střelci lidé, kteří milují vlastní svobodu, kterou si nikým a ničím nenechají vzít. Rádi cestují a na jednom místě se moc dlouho nezdržují. Střelci s bohem Diem ale sdílí i další vlastnosti – smysl pro spravedlnost je jejich hlavní devizou. Ke Střelcům buďte upřímní, protože snadno poznají lháře. 

Střelci by si měli dát pozor na to, s kým se pouštějí do milostných aktivit. Protože měl Zeus nemanželské děti, hrozí to také jim. Neradi se vážou na jednoho člověka, který je navíc bude omezovat v jejich koníčcích. Jsou přátelští, jejich kouzlo osobnosti je fascinující. Právě díky němu jsou oblíbení všude, kam se dostanou. Střelci mají rádi novinky, a to nejen ohledně svého života, ale také se zajímají o moderní technologie. 

Střelci stejně jako Zeus milují svobodu a nechtějí se o ni nechat připravit. Zdroj: SergeyCo/ Shutterstock

Lidé narození ve Střelci jsou aktivní a milují pozornost

Střelci jsou prostě živel, který jen tak nezastavíte. Mají spoustu energie, kterou se snaží rozdávat ostatním. Mají za cíl stát se těmi nejlepšími, a pokud se nudí, poznáte to velmi rychle tak, že se budou nejen nepříjemně tvářit, ale také nevhodně chovat. Jsou to upřímní lidé, kteří si ale velmi často neuvědomují, jak to může působit navenek. 

V některých případech se projeví jejich drzost, chtějí mít na všem svůj podíl a umějí si o něj říct. Úspěšní jsou hlavně díky svému neustálému optimismu, který může lidem lézt na nervy, a právě upřímnosti. 

Znamením Střelce je luk nebo lukostřelec. Právě ten vyjadřuje jejich povahu, neudrží se na jednom místě a nechtějí zažívat situace, kdy by museli zastavit a věnovat se jediné činnosti. Chtějí hledat nové věci, zkušenosti, lidi. Stejně jako bůh Zeus jsou Střelci plní energie, elánu a do všeho se pouštějí po hlavě. Jejich citlivým místem jsou boky. Střelci rádi dávají na odiv radost, kterou mají ze života. Někdy jednají impulsivně a na základě instinktu. Tyto vlastnosti ale drží na uzdě rozum a reflexe. 

Střelci oplývají energií, elánem zkoušet nové, nepoznané věci. Zdroj: pathdoc/ Shutterstock

Kdy je možné vidět souhvězdí Střelce?

Příběh, který vypráví o Střelci, pochází z řecké mytologie. Jednalo se o Chirona, kentaura, který učil starověké řecké hrdiny. Učil je nejen lovit, ale také s nimi rozebíral medicínu, hudbu nebo proroctví. Jeho rukama prošli například Jason a Achilles. Podle některých příběhů se měl otrávit krví Hydry a musel opustit svůj domov. Putoval Řeckém a potkal Dia, který mu nabídl být na obloze jako souhvězdí Střelce, jak ho dnes známe. 

Střelec patří mezi souhvězdí, které najdete na jižní polokouli. Patří mezi 48 souhvězdí, které uvedl ve 2. století Ptolemus, a i dnes patří mezi moderní souhvězdí, která jsou oblíbená po celém světě. Na obloze ho vidíte jako kentaura natahujícího luk. Souhvězdí můžete vidět od podzimu do časného jara. Najdete ho na Mléčné dráze a kromě hvězd samotných v něm uvidíte také mlhoviny nebo shromáždění hvězd. Co se Střelce týče, mlhovina Laguna patří mezi rysy, které jsou pro toto souhvězdí typické. Je to obří mračno plynu a prachu, ze kterého vznikají nové hvězdy.