Bubble tea: Jak si doma připravit oblíbený perlivý nápoj zdravě a snadno
Foto: Romix Image / www.shutterstock.com

Bubble tea: Jak si doma připravit oblíbený perlivý nápoj zdravě a snadno

Snad každé dítě miluje bubliny. Je s nimi totiž spousta legrace. Bublinkový čaj je kombinací mléčné chuti, bublinek a lahodných kousků na dně nápoje. Vyrobte si pravý Bubble tea přímo u vás doma!

Původ bublinkového čaje

Tradice popíjení perlivého mléčného čaje pochází z Tchaj-wanu, kde se objevil v 80. letech 20. století. Začal se podávat na tržištích ve stánkovém prodeji a brzy na to se stal natolik populárním, že začaly vznikat speciální prodejny, které se rozšířily po celém světě. 

Exotický nápoj plný barviv a cukru

Klasický Bubble tea se připravuje z pravého jasmínového nebo černého čaje, mléka, ovocného sirupu a tapiokových kuliček. Podává se studený, často s ledem a popíjí se širokým brčkem, kterým nasajete i samotné kuličky. Kuličky jsou největším lákadlem tohoto sladkého nápoje. Dnes se místo tropických tapiokových perel nejčastěji používá kokosová želatina a mořské řasy. V kuličce se pak ukrývá sladká ovocná šťáva, která se samovolně rozpustí v ústech. Sladidla a množství cukrů se bublinkovým nápojům vytýkají nejvíce. V některých prodejnách Bubble tea se ještě i dnes můžete setkat s umělými barvivy. Stojíte-li o zdravější verzi, zkuste si bublinkový nápoj připravit sami. Není to vůbec složité!

Zdravě a ekologicky

Nejprve si opatřete tapiokové perly. Na jeden nápoj budete potřebovat 100 g perel. Seženete je téměř v každém obchodě se zdravou výživou. Vařte je na mírném ohni minimálně patnáct minut a stejný čas je nechte v horké vodě stát. Nezapomeňte stále míchat, aby se vám neslepily.

Tip: Perly si uvařte do zásoby na pozdější použití, smíchejte je s přírodním sirupem, medem nebo cukerným roztokem a uchovávejte v lednici.

Připravte si nejlépe sypaný zelený nebo černý čaj. Vše nechte vychladnout a mezitím si zvolte oblíbené živočišné či rostlinné mléko a sirup. Na dno sklenice vložte tapiokové perly, smíchejte je s 1 dílem čaje a 1 dílem mléka a přidejte 2 - 3 lžíce sirupu nebo medu. Na závěr můžete doplnit ledem a čerstvým ovocem. Místo plastového brčka použijte skleněné, kovové či bambusové s širokým otvorem. Nejen, že výsledný nápoj je mnohem zdravější, ale jeho domácí přípravou přispějete také ke zdravějšímu prostředí. 

 
Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy