Trpíte depresemi? Zapomeňte na prášky a běžte za zvířaty
Foto: fizkes / Shutterstock

Trpíte depresemi? Zapomeňte na prášky a běžte za zvířaty

Zatočte s depresemi přírodní cestou. Nejlepší antidepresivum není ta chemie, kterou polykáte, ale péče o zvířata. Zvíře dokáže pomoci s mnoha životními situacemi, jelikož má skvělý vliv nejenom na psychiku, ale také na zdraví a celkovou spokojenost.

Už pouhý pohled na zvířátko dokáže pomoci a pozitivně stimulovat psychické centrum v mozku. Pokud máte možnost zvíře pohladit, dokonale se tím uvolníte a upravíte si tlak. Pokud jste na depresi sami, máte také větší sklon k infarktu myokardu.

Nedovolte své depresi, aby vás pohltila

Všichni znáte ten klasický obrázek – starší pár a pes či kočka, případě obojí. Je to jednoduše proto, že domácí zvířátko dokáže nahradit to prázdno doma, když vám odejdou děti a po tolika letech se najednou ocitnete sami. To je ten moment, kdy začínají lidé propadat depresím. Zvládejte zase své každodenní povinnosti s novým pomocníkem!

Zvířata a děti

Dalším skvělým pomocníkem s depresí je samozřejmě dětský smích. Nejenom, že jim ho zvířátko na tvář přičaruje a vám se rozleje teplo u srdíčka, ale má to i další výhody. Děti, které vyrůstají s domácími mazlíčky mají menší problém se zařazením do kolektivu a jsou také více psychicky odolní. Zlepšete kvalitu života svých dětí a pořiďte jim nejen nejlepšího kamaráda, ale hlavně také i důvěrníka, na kterého se mohou ve všech případech naprosto spolehnout.

Terapie se zvířaty

Dávno, dávno již tomu, kdy se začala při různých terapiích využívat zvířecí síla. A to úplně pro všechny, nehledě na jejich aktuální stáří, mentální či psychickou stabilitu. Terapeutický pes sklízí nemalé úspěchy na poli pomoci při zdlouhavých léčebných procedurách či zpestření osamělého života seniorů v domovech důchodců.

Nejlepším a prvním krokem, který můžete proti své depresi podniknout je ten, že vyrazíte do psího útulku a uděláte radost nejenom sobě, ale také té němé tváři, která se vám určitě několikanásobně odvděčí.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy