Trpíte depresemi? Zapomeňte na prášky a běžte za zvířaty
Foto: fizkes / Shutterstock

Trpíte depresemi? Zapomeňte na prášky a běžte za zvířaty

Zatočte s depresemi přírodní cestou. Nejlepší antidepresivum není ta chemie, kterou polykáte, ale péče o zvířata. Zvíře dokáže pomoci s mnoha životními situacemi, jelikož má skvělý vliv nejenom na psychiku, ale také na zdraví a celkovou spokojenost.


Už pouhý pohled na zvířátko dokáže pomoci a pozitivně stimulovat psychické centrum v mozku. Pokud máte možnost zvíře pohladit, dokonale se tím uvolníte a upravíte si tlak. Pokud jste na depresi sami, máte také větší sklon k infarktu myokardu.

Nedovolte své depresi, aby vás pohltila

Všichni znáte ten klasický obrázek – starší pár a pes či kočka, případě obojí. Je to jednoduše proto, že domácí zvířátko dokáže nahradit to prázdno doma, když vám odejdou děti a po tolika letech se najednou ocitnete sami. To je ten moment, kdy začínají lidé propadat depresím. Zvládejte zase své každodenní povinnosti s novým pomocníkem!

Zvířata a děti

Dalším skvělým pomocníkem s depresí je samozřejmě dětský smích. Nejenom, že jim ho zvířátko na tvář přičaruje a vám se rozleje teplo u srdíčka, ale má to i další výhody. Děti, které vyrůstají s domácími mazlíčky mají menší problém se zařazením do kolektivu a jsou také více psychicky odolní. Zlepšete kvalitu života svých dětí a pořiďte jim nejen nejlepšího kamaráda, ale hlavně také i důvěrníka, na kterého se mohou ve všech případech naprosto spolehnout.

Terapie se zvířaty

Dávno, dávno již tomu, kdy se začala při různých terapiích využívat zvířecí síla. A to úplně pro všechny, nehledě na jejich aktuální stáří, mentální či psychickou stabilitu. Terapeutický pes sklízí nemalé úspěchy na poli pomoci při zdlouhavých léčebných procedurách či zpestření osamělého života seniorů v domovech důchodců.

Nejlepším a prvním krokem, který můžete proti své depresi podniknout je ten, že vyrazíte do psího útulku a uděláte radost nejenom sobě, ale také té němé tváři, která se vám určitě několikanásobně odvděčí.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy

Zdraví

Další články z rubriky Zdraví

Jak přirozeně pročistit a oživit naše tělo po zimě?

Jak přirozeně pročistit a oživit naše tělo po zimě?

Cítíte se po zimě vyčerpaní a hledáte cestu, jak si doplnit energii? Na trhu je spousta detoxikačních přípravků a čajů. Ale nejsnazší a zároveň nejúčinnější cesta je vždy ta vlastní. Kombinací dlouhých procházek přírodou spojenou se sběrem léčivých rostlin pro sebe uděláte úplně nejvíc.

10 osvědčených tipů, jak řešit poruchy spánku

10 osvědčených tipů, jak řešit poruchy spánku

Potýkáte se dlouhodobě s nedostatečným či nekvalitním spánkem? Nahlédněte s námi pod pokličku spánkovým poruchám. Kromě seznámení s druhy spánkových abnormalit přinášíme tipy, jak se s nimi vypořádat

Jak zvýšit své šance k otěhotnění

Jak zvýšit své šance k otěhotnění

Poté, co se rozhodnou mít dítě, se mnoho žen pokusí udělat vše pro to, aby počaly během dalšího cyklu. Je však důležité si uvědomit, že otěhotnění může nějakou dobu trvat. Zdravá třicetiletá žena má každý měsíc jen 20% šanci na otěhotnění. Je normální, že to trvá několik měsíců nebo déle. Pokud se snažíte otěhotnět, můžete podniknout několik kroků, jak zvýšit své šance k otěhotnění.

7 rad, jak na noční pocení

7 rad, jak na noční pocení

Mám pocit, že hodně lidí se s tímto problémem setkalo. A určitě si říkáte fuj, jak na to. Berete to jako problém, který je pro vás samotné ošklivý, ale nemá cenu se tím zatěžovat. Víte, kolik lidí tímto trpí?

Nespavost a 10 rad, jak se s ní vypořádat

Nespavost a 10 rad, jak se s ní vypořádat

Zdravý spánek ovlivňuje nejen naši psychickou pohodu, ale i celkový zdravotní stav. Lidé trpící nespavostí špatně odolávají stresu a jejich pracovní výkon snižuje únava a neschopnost se soustředit.


Další články z rubriky Zdraví