Děsivé sny o zkouškách: Vybízí k pravdivosti a odvaze
Foto: Antonio Guillem / Shutterstock.com

Děsivé sny o zkouškách: Vybízí k pravdivosti a odvaze

Sny o škole, zkouškách a studiu jsou jedny z nejčastějších. Děsí nejen studenty, ale obzvlášť dospělé, kteří už mají zkouškové období dávno za sebou. Co nám sny o zkouškách napovídají?

Ve snu se vracíme zpátky na školu, sedíme v lavici a před námi leží test. Vůbec jsme se na něj nepřipravovali a netušíme, na co se v otázkách ptají. Zpravidla pohoříme a přesně ve chvíli neúspěchu se probudíme celí vystrašení a rychle se ubezpečíme, že to byl pouze sen a tuto zkoušku už máme dávno v kapse

Takové sny bývají klasicky označovány za úzkostné. Ve skutečnosti, přijmeme-li jejich poselství, můžeme objevit velmi poučné rady. Možná se v našem životě na místě zkoušky objevuje něco nového, z čeho máme obavy, a sen nás nabádá, abychom k problému zaujali nové stanovisko a prozkoumali téma ještě z jiné stránky. Nová situace nás učí pohlížet na život z jiné perspektivy a sen ukazuje nakolik jsme my sami připraveni změnit přístup.

Některé školní sny nekončí neúspěchem. Učitel udílí při zkoušce rady, doporučí učební postup nebo odkazuje na jinou školu. Sny nám v přeneseném významu pomáhají absolvovat školu života. Směřují naši pozornost k sobě samým, k našim vnitřním přesvědčením, a zda se jimi řídíme i ve skutečném životě. Lžeme-li sami sobě, může se nalhávání promítnout jako podvod při zkoušce, porušení pravidel či proklouznutí za zády učitele. 

Sny vybízí k pravdivosti a upřímnosti a vedou nás přímou životní cestou bez zbytečných oklik. Sen o promarněné zkoušce nás může uklidnit a dodat nám sebevědomí, protože takovou zkoušku jsme už pravděpodobně mnohokrát zvládli, a dokonce jsme při ní ani nebyli nazí nebo jinak zesměšnění, jak se také často ve snech zjevuje. 

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy