Je to láska? 7 znamení, že vás partner opravdu miluje

Je to láska? 7 znamení, že vás partner opravdu miluje
Má mě rád? Nemá mě rád? Odložte sedmikrásku a zkuste si ověřit, zda vás vaše drahá polovička skutečně miluje, pomocí následujících náznaků. Žárlí na vás? Má potřebu vás chránit? Skládá vám komplimenty a touží vám být nablízku? To všechno vám napoví!

Přijímá vás takové, jací jste

Milovat někoho znamená přijmout jej celého – i s nedostatky. Pokud váš partner poodhalil některé z vašich méně žádoucích vlastností, a přesto neutekl, je to dobré znamení. Měl by si vás vážit a nesnažit se vás změnit. To ovšem neznamená, že byste neměli růst a vyvíjet se, což ostatně platí i o vašem partnerovi.
Kdo skutečně miluje, je pochopitelně zranitelný. Neměl by se ale bát to projevit. Buďte otevření a upřímní. Intimita je koneckonců předpokladem přirozené lásky.

Mluví s vámi o budoucnosti

Když je někdo zamilovaný, počítá s vámi i v budoucnosti, protože vás v ní jednoduše chce. Partner se tak může zmiňovat o věcech, které spolu podniknete za měsíc nebo třeba za rok. Může také začít používat výrazy „my“ nebo „nás“, což se jistě dobře poslouchá, pravda? Jste koneckonců tým.

Je vám oporou

Zamilovaný partner chce, abyste byli šťastní. Toho se pokusí docílit mimo jiné tak, že bude podporovat vaše zájmy a vášně. Bude s vámi oslavovat vaše výhry, utěší vás v případě neúspěchu a připomene vám vaši vlastní sílu. Bude s vámi chtít trávit čas a hledat způsoby, jak se vám přiblížit.

Je to ten pravý? Zdroj: DenisProduction.com / Shutterstock

Sejde se s vámi v půli cesty

Kdo k vám zahoří láskou, ten vám bude třeba i několikrát denně připomínat, že na vás myslí. Zdravá, láskyplná dynamika zahrnuje určitý stupeň kompromisu. Partner vám např. může zavolat, i když osobně dává přednost psaní SMS, protože ví, že oceňujete telefonáty. To je jen jeden příklad, ale podstata zní: Zamilovaný partner by měl být ochotný dělat kompromisy a upřednostňovat vaše potřeby. Tím pádem se nebude zdráhat vystoupit občas ze své komfortní zóny, i kdyby to znamenalo projet se s vámi na horské dráze, kterou zbožňujete a která ho náramně děsí.

Cení si vašeho názoru

Má vás doopravdy rád? Pak jistě vezme v úvahu, co se mu snažíte říct, i kdyby se vaše pohledy na dané téma rozcházely. Partner vám projeví lásku nejen tím, že do vašeho vztahu investuje čas, ale i tím, že vás požádá o názor k životním záležitostem, které jsou pro něj důležité. Důvěřuje vašemu úsudku, což jistě značí, že mu na vás záleží.

Bude si pamatovat i maličkosti

Zamilovaný člověk nezapomene, kdy máte schůzku nebo zda potřebujete být na nějaké rodinné akci. Zeptá se vás, jak se daří rodičům, jak se mají vaši přátelé nebo jak vám to jde v práci. Sám se s vámi cítí natolik dobře a šťastný, aby o vás pověděl vlastním přátelům. Jestliže se jeho kamarádi zmíní, že o vás mluví, můžete to brát jako znamení, že je nejspíš zamilovaný.

Náklonnost může projevit i dárkem. Zdroj: Lucky Business / Shutterstock

Objeví se, když potřebujete pomoc

Zavoláte mu, když potřebujete zachránit? Pak jste do tohoto člověka možná zamilovaní. A jestli navíc skutečně přijde, kdykoli se věci nedaří, zřejmě to cítí stejně. Pamatujte, že činy vám napoví lépe než samotná slova.

Zdroje článku: