7 nejkrásnějších červených pokojových rostlin, které stojí za to mít doma

7 nejkrásnějších červených pokojových rostlin, které stojí za to mít doma
Není žádným tajemstvím, že pokojové rostliny mohou zlepšit vaši náladu, dopomoci k lepšímu spánku svojí schopností pročistit vzduch a absorbovat toxické látky z ovzduší. Už je také známo, že například modré pokojové rostliny v nás navodí tolik potřebný klid. Ale věděli jste, že červené pokojové rostliny vám mohou dodat energii?

Červená barva rostlin není jen krásná, ale nese v sobě energii

Pokud jste se někdy zajímali o působení barev na člověka, moc dobře už víte, jak moc na nás barvy, kterými se obklopujeme, mají vliv. Právě červená vyniká tím, že v sobě nese sílu, energii a odhodlání. Také v nás dokáže vyvolat řadu intenzivních pocitů. Pohled na červenou barvu stimuluje autonomní nervový systém, zvyšuje srdeční frekvenci a probouzí v nás pocity naléhavosti, či dokonce vzrušení. Začlenění červené barvy formou pokojových rostlin může přinést do vašeho domova nový rozměr emocí a pocitů. Pojďme se podívat na to, jaké červené pokojové rostliny se dají pořídit.

Antúrie

Není divu, že patří mezi oblíbence pokojových rostlin. Ačkoli je z celé rostliny červený pouze květ, může vás těšit květenstvím po celý rok. Díky svému vzhledu dodá vašemu interiéru exotický nádech. Prosperuje velmi dobře na nepřímém světle a má rád stálou vlhkost.

Fitónie, jinak zvaná hadí kůže

Domovinou této krásné pokojové rostliny jsou jihoamerické deštné pralesy, a proto jí nevadí, pokud je dána na místo s menším množstvím světla. Její krásné červené barvy zde bude vynikat. Listy této rostliny jsou nápadité a často přirovnávané ke kresbě hadí kůže.

Vánoční hvězda

Vánoční hvězda je díky svému nápadnému jasně červenému listí pěkným doplňkem interiéru. Tato rostlina mění barvu ze zelné na červenou v reakci na chladné teploty, a to z ní dělá ideální rostlinu právě pro vánoční čas.

Vánoční hvězda je tou nejlepší rostlinou pro vánoční čas
Vánoční hvězda je tou nejlepší rostlinou pro vánoční čas | Zdroj: belchonock / Depositphotos

Fíkus Elastica Belize

Tento fíkus je jako pokojová rostlina poměrně nenáročný na péči. Jediné, co potřebuje k tomu, aby prosperoval, je spousta nepřímého světla a hojná zálivka.

Podrostovka listoklasá

Tahle kráska pochází původně z Madagaskaru a na trhu můžeme zaregistrovat více odrůd. Kromě klasické odrůdy s růžovými skvrnami, existují i odrůdy se žlutými nebo právě těmi červenými. Je oblíbená především díky tomu, že září červenozelenými kontrastními listy.

Bromélie

Tahle exotická pokojová rostlina je svým vzhledem jednoduše jedinečná. Vytváří nápadité květy různých tvarů a barev, přičemž červená odrůda je tou nejoblíbenější. Bromélie jsou epifytické, což znamená, že přirozeně rostu na stromech, a to z nich dělá raritu pro váš domov.

Calathea

Listy této pokojové rostliny mají na téměř umělecký vzhled listů. V závislosti na odrůdě mohou být protkány zelenými, bílými či narůžovělými žilkami. Spodní strana listů je však vždy krásně fialová až vínová. Nad touto kráskou se zastaví nejedna návštěva vaší domácnosti.

Zdroj článku: