3 jednoduché tipy na velikonoční tvoření pro rodiče s dětmi: Veselá vajíčka, zajíčci z klacků a vajíčkové pelíšky
Foto: Raffaella Galvani / Shutterstock

3 jednoduché tipy na velikonoční tvoření pro rodiče s dětmi: Veselá vajíčka, zajíčci z klacků a vajíčkové pelíšky

Nejste-li příliš kreativní, ale přesto chcete s dětmi něco pěkného vytvořit, vyzkoušejte snadné velikonoční tvoření. Uvidíte, jak se rozveselí nejen váš domov, ale také oči vašich dětí.


Pelíšky z vajíček

Přineste si z přírody několik vrbových proutků nebo pár větviček zlatého deště. Učte už malé děti, že není běžné větve lámat. Odřezáváme vždy boční výhony, které stromu nebudou chybět, a to nejlépe v divoké přírodě, kde je takových větví dostatek. Větvičky si naaranžujte do pěkné vázy a pomocí provázku nebo silnější nitě připevněte vajíčka s pelíšky. Vyfouklá vajíčka si předem nabarvěte nebo zvolte jednoduše bílá. Vajíčko na straně rozbijte, tak aby se vytvořil domeček. Dovnitř vejce vložíme kousek vlny, vaty nebo přírodního či barevného lýka. Necháme na fantazii dětí, co do pelíšku vloží. Mohou to být velikonoční kuřátka, pomalované oříšky, kamínky nebo drobné panenky či zvířátka.

Zdroj: Autor: Maglarahttps / Shutterstock

Veselá vajíčka

Opatrně vejce pomalujte a černou fixou vytvořte smějící se obličej. Poté vajíčka rozklepněte, tak aby se zachovala většina skořápky a namalovaný smajlík se neporušil. Do skořápek nasypte hlínu a zasejte různá semínka. Vhodná je rychle klíčící řeřicha, ječmen nebo vojtěška. Veselá vajíčka vyskládejte do proutěné ošatky vyložené senem, do kalíšků na vajíčka nebo jednoduše do nabarveného plata od vajec. Skořápky se semínky nechte klíčit na teplém a slunném místě. S dětmi hlínu roste několikrát denně, a pozorujte, jak smajlíkům pomalu rostou vlásky. 

Dovnitř vejce vložíme kousek vlny, vaty nebo přírodního či barevného lýka.

Zajíčci z klacíků

Děti na procházkách rády sbírají různé přírodniny, které je zaujmou tvarem nebo barvou. Vyjděte si spolu do přírody a hledejte rozvětvené klacky ve tvaru Y, ze kterých můžete vytvořit zajíčka. Doma si vyndejte různobarevné bavlnky nebo látky a větvičku jimi omotejte. Pod rozvětvením namalujte zajícovi bílý obličej, černý čumáček a oči. Doplňte fousky z provázku, lýka či párátek. Zajíček vám pěkně ozdobí květináč na balkoně nebo parapetu. 

 
Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy

Další články z rubriky Rodina

Jak si užít mateřství a nezbláznit se z toho

Jak si užít mateřství a nezbláznit se z toho

Tolik jste se těšila na miminko, ale když už jste doma z porodnice, začínáte pociťovat silnou únavu, nevyspání a propadáte pocitu beznaděje? To není nic neobvyklého. Tenhle pocit má, věřte mi, úplně každá matka, která nabírá zkušenosti s prvním dítětem. Hlavně nepropadat panice.

Jak pomoci svým dětem naučit se jednoduše číst

Jak pomoci svým dětem naučit se jednoduše číst

Taky už Vaše miminko není zas takové miminko? Ani jste se nenadáli a už má první půlku první třídy za sebou. Ale je to skutečně na něm nebo je to velký závazek i pro vás, abyste jej naučili všechno, co je potřeba? Nebo spoléháte plně na učitelky? Buďte nápomocní a naučte své děti číst. Jak na to?

Postcovidový syndrom u dětí: Nemoc přečkají, později ale končí na JIP

Postcovidový syndrom u dětí: Nemoc přečkají, později ale končí na JIP

Od počátku pandemie se hovoří o ohrožených skupinách seniorů a chronicky nemocných. U zdravých lidí v produktivním věku je riziko minimální, zatímco děti sice nemoc přečkají, později se ale mohou objevit komplikace.

Ti nejlepší domácí mazlíčci pro rodinu s dětmi

Ti nejlepší domácí mazlíčci pro rodinu s dětmi

Pořídit domácího mazlíčka do rodiny s dětmi je jednou z nejužitečnějších věcí, kterou můžete udělat. Ale jaké zvířátko zvolit, aby bylo právě pro vaši rodinu tím pravým?

Proč rodiče neposlouchají své děti a pár tipů, jak to změnit

Proč rodiče neposlouchají své děti a pár tipů, jak to změnit

Každý rodič snad zažil tu situaci, kdy monotóním hlasem odpovídá svému dítěti na otázky, které pořádně ani nevnímá. Dítko nadšeně skáče radostí, co všechno mu netušící rodič povolil, a ten se pak nestačí divit. Jak často vy slyšíte od vašeho dítěte větu: “Ty mě ale vůbec neposloucháš!”


Další články z rubriky Rodina