Magická síla přírodních vůní aneb objevte kouzlo aromaterapie
Foto: Autor: PhotoSunnyDays / Shutterstock.com

Magická síla přírodních vůní aneb objevte kouzlo aromaterapie

Magická síla přírodních vůní aneb objevte kouzlo aromaterapie Další fotografie v galerii >
Foto: Autor: PhotoSunnyDays / Shutterstock.com
Podzimní sychravé dny nás přímo vybízí k vytvoření příjemné domácí atmosféry. Pomocí éterických olejů a bylinek dokážete zázraky – přispějete tak k celkové relaxaci a obnovení životních sil. Vyzkoušejte některou metodu léčivé aromaterapie.

Bylinná inhalace – osvěží a uvolní

Pro navození té správné atmosféry použijte vybraný éterický olej do aromalampy, difuzéru nebo odpařovače. Stačí 5–8 kapek podle velikosti místnosti. Během dvaceti minut se váš pokoj naplní příjemnou vůní a přes dýchací systém se dostane do vašeho krevního a lymfatického oběhu. Inhalace je výbornou možností pro ty, kteří mají citlivou pokožku a nesnesou aplikaci éterického oleje přímo na tělo.

Aroma masáž – chvíle jen pro vás dva

Dopřejte si vzájemnou léčivou masáž. Vyberte si oblíbený vonný olej nebo si sami připravte směs 20 ml kvalitního rostlinného oleje s 10 kapkami éterického oleje. Rozetřete olej rovnoměrně po celém těle a jemně ho vmasírujte do pokožky. S příjemnou hudbou a tlumeným osvětlením nebude mít váš rituál chybu. Budete se cítit jako znovuzrození.  

Relaxační koupel odplaví stres

Teplá voda a příjemná vůně uvolní vaše svaly a pomůže vyplavit starosti usazené po dlouhém dni. 5 - 10 kapek éterického oleje pečlivě smíchejte se lžící rostlinného oleje, hydrofilního oleje, medu nebo smetany a přimíchejte do koupele. Připravenou směs přidejte do vany těsně před koupelí. Po koupeli se neumývejte žádným mýdlem, ale zabalte se do osušky či županu a pokračujte masáží nebo relaxací. 

Bylinný čaj jako odpočinkový rituál

Vhodnou volbou je i lehký bylinný čaj slazený medem. Směsi si můžete nechat namíchat v bylinkové prodejně, oslovit fytoterapeuta a nechat si vytvořit vaši osobní směs. Šálkem teplého čaje můžete začínat váš odpočinkový rituál. 

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy