Příjemný společník při redukci váhy, nabuďte svůj metabolismus šálkem zeleného čaje nebo oolongu
Foto: New Africa / Shutterstock

Příjemný společník při redukci váhy, nabuďte svůj metabolismus šálkem zeleného čaje nebo oolongu

Kéžby existoval zázračný nápoj, po jehož vypití budeme mít pas o několik centimetrů užší. Dokud takový zázrak nikdo nevymyslí, můžeme si při redukci váhy alespoň pomoci pitím těchto čajů.

Občas se stane, že ačkoliv své tělo udržujete v kalorickém deficitu za účelem snížení hmotnosti, tak se jednou váha zastaví a nějakou dobu se vůbec nehne, je to normální. Jak ale rozpohybovat metabolismus, abyste se zbavili těch posledních faldíků, které vám ještě zbyly? Pokud ani změna jídelníčku a sportovní aktivity nefunguje, zkuste si pořídit tyto čaje.

Zdroj: Autor: Small365 / Shutterstock

Zelené čaje

Prakticky jakýkoliv zelený čaj, který je vám příjemný svou chutí je při hubnutí váš nejlepší kamarád. Zelené čaje obsahují thein, který vám dodá energii a katechin, který může potlačit chuť k jídlu. Máte-li rádi jemný zelený čaj, sáhněte po japonské klasice s názvem Sencha. Chcete-li bohatější chuť, můžete vyzkoušet například Genmaichu. Asi tím nejoblíbenějším zeleným čajem při redukci je ale matcha, jemný zelený prášek umlet z čajových lístků. Matcha prochází pouze částečnou fermentací, a tak si zachovává více antioxidantů než běžné zelené čaje.

Rooibos

Tenhle africký zázrak neobsahuje vůbec žádný thein, a tak jej můžete popíjet i večer u televize bez obav bezesné noci. Rooibos stejně jako zelené čaje potlačuje chuť k jídlu a obsahuje mnoho vitamínu a antioxidantů.

Zelené čaje obsahují thein, který vám dodá energii a katechin, který může potlačit chuť k jídlu.

Yerba maté

Tento čaj je velice vhodný jako přírodní nakopávač před tréninkem. Půl hodiny až hodinu před výkonem si dejte šálek maté a budete mít více energie na kvalitní trénink. Maté je vhodné také pro osoby, které trpí přejídáním ve stresových situacích. Potlačí chuť k jídlu a dodá energii na vyřešení aktuálního problému.

Modrozelené čaje - Oolongy

Jedná se o lístky zelného čaje, které neprošly posledním stádiem fermentace. Oolongy si tak zachovávají více theinu a katechinu, není to však na úkor výborné chuti. Podobně jako například matcha vás nabudí a dodají dostatek energie na celý den,

Zdroje

  • https://www.mojezdravi.cz/prirodni-medicina/nejlepsi-caje-na-hubnuti-a-spalovani-tuku-ktere-popijejte-cele-dny-5450.html
  • https://www.zeny.cz/jak-zhubnout/nejlepsi-caje-na-hubnuti-recepty-na-ty-ktere-vam-pomohou-hlidat-vahu-7213.html
Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy