Demonstrace v Praze na Staromáku se zvrhla v potyčky s policií
Foto: VividPix_Photography / Shutterstock.com

Demonstrace v Praze na Staromáku se zvrhla v potyčky s policií

Demonstrace v Praze na Staromáku se zvrhla v potyčky s policií Další fotografie v galerii >
Foto: VividPix_Photography / Shutterstock.com
Střety s policí, dělobuchy a vodní děla. Takhle skončila demonstrace 18.10. na Staroměstském náměstí. Původně poklidné vyjádření nespokojenosti některých občanů se zvrhlo, zasáhli i těžkooděnci.

Opatření proti šíření koronaviru se mění ze dne na den. Mnoho lidí kvůli nim přichází o zdroj příjmu a ve vládu ztrácí důvěru. Není tak divu, že se rozhodli vyjít do ulic hlavního města, aby svou nespokojenost vyjádřili. To se také 18.10. stalo. 

Nebyli to však jen hospodští a restauratéři. Demonstraci zorganizovali společně fanoušci fotbalových a hokejových klubů společně s Hnutím občanské nespokojenosti. Protestovalo se proti vládě, proti opatřením, proti jednání jednotlivých členů vlády, ale také proti uzavírání sportovních stadionů. Předmětem nespokojenosti byla nedostatečná komunikace a jednání vlády. Z úst některých demonstrantů zazněla hesla jako "Prymula je gestapák". Objevila se ale i nacionalistická hesla jako "Čechy Čechům" a mnoho dalších. Celá demonstrace byla naplánovaná na 3 hodiny, byla ale ukončena již po 65 minutách, a to ze strany Magistrátu hlavního města Prahy. Na náměstí se totiž sešlo více než 500 povolených osob a většina z nich neměla po dobu trvání roušku ani jinou ochranu úst a nosu.

Po 15. hodině vyzvali pořadatelé demonstranty, aby pokojně opustili náměstí a vrátili se domů. O pár minut později se ale začaly objevovat první světlice a začaly praskat dělobuchy. V tu chvíli začala zasahovat policie. Někteří demonstranti na tento zásah odpověděli po svém, a to další pyrotechnikou. Někteří jedinci začali dokonce po těžkooděncích házet dlažební kostky. V tu chvíli zasáhli i policisté na koních a psovodi. Následně policie použila i slzný plyn, nebo vodní děla. Až ta pomohla k tomu, aby se demonstranti od náměstí začali vzdalovat.

Dá se říci, že potyčky probíhaly hlavně mezi sportovními fanoušky a policií.

Na místě policie zadržela asi 100 osob. Během incidentu se zranilo asi 20 policistů, ale také několik demonstrantů.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy