Bylinné koupelové soli: Voňavý dárek pro vaše blízké
Foto: Cora Mueller / Shutterstock.com

Bylinné koupelové soli: Voňavý dárek pro vaše blízké

Léčivé soli do koupele jsou známé od nepaměti. Ve směsi s aromatickými bylinami si můžete dopřát skvělou chvilku relaxace nebo obdarovat své blízké. Vykouzlete si své vlastní bylinné směsi, které uklidní, prohřejí a povzbudí unavenou mysl.

Jakou sůl zvolit

Použít můžeme klasickou kamennou sůl. Himalájská léčivá sůl obsahuje více minerálních látek, a navíc je díky oxidům železa zbarvena do růžova až červena. Zkusit můžeme i hrubou portugalskou sůl, která se získává tradiční cestou odpařování od mořské vody. Při kožních potížích volíme sůl z mrtvého moře. 

Jaké bylinky použít

Byliny volíme dle osobní potřeby. Potřebujeme-li rozptýlit a zahřát připravme si rozmarýn, hřebíček, skořici, tymián nebo jalovec. Po zklidňujících léčivkách sáhneme v případě nervozity a únavy. Vybírat můžeme z levandule, meduňky, bergamotu, citronely, heřmánku, kadidla či majoránky. Kombinujeme sušené bylinky s kvalitními éterickými oleji. Dodržujeme pravidlo dávkování na 1 kg soli - 20 g vybrané sušené byliny a 5–10 kapek éterického oleje. Éterický olej nakapeme zvlášť do soli, kterou promícháme a teprve poté přimícháme byliny. Sůl s bylinkami můžeme střídat do barevných vrstev. Na ozdobu a osvěžení směsi přidáme sušené okvětní lístky růže, čekanky, chrpy a měsíčku.

Prohřívající bylinná sůl

Kvalitní mořskou sůl smícháme se sušeným tymiánem a majoránkou a přidáme éterické oleje eukalyptu, kadidla a borovice. Pokud máme, můžeme do soli vmíchat několik lžic hořčičného nebo sezamového oleje. Doplníme okvětními lístky chrpy a měsíčku.

Harmonizující bylinná sůl

Růžovou himalájskou sůl smícháme se sušenou levandulí, okvětními lístky růže a měsíčku. Do směsi nakapeme bergamotový nebo kadidlový éterický olej. Pro hladkou pleť přidáme několik lžic jojobového nebo mandlového oleje. 

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy