Vyzkoušejte delikátní kuřecí prsa plněná chřestem a mozzarellou

Vyzkoušejte delikátní kuřecí prsa plněná chřestem a mozzarellou
Jaro je neodmyslitelně spojováno s chřestem a jelikož je chřestová sezóna právě v plném proudu, je ideální ho zařadit do svého jídelníčku. Co takhle jeho jemnou hráškovou chuť spojit s mozzarellou a kuřecím masem?

Ani jsme se nenadáli a chřestová sezóna je opět v plném proudu. Vyzkoušejte tyto chutné a šťavnaté výhonky třeba v dokonalé kombinaci s kuřecím masem a mozzarellou. Uvidíte, že si tento chutný pokrm zamilujete. Pojďme si společně říct, jak na to!

Chřest je poslem jara, a právě v tomto období ho můžete naleznout na pultech řady našich obchodů. Rozhodně se nebojte alespoň jeden balíček do nákupního košíku vložit, jistě budete jeho jemnou hráškovou chutí překvapeny. Nejčastěji ho naleznete ve dvou odrůdách, zatímco ten bílý je skvělý třeba na krémovou polévku a vyhovujeme mu delší doba vaření, ten zelený se hodí spíše na minutkovou úpravu a je skvělý třeba k holandské omáčce. Dnes si ale ukážeme možná pro někoho trochu nezvyklý recept. Právě v tomto receptu budeme kombinovat delikátní chuť chřestu s jemným kuřecím masem a mozzarellou. Jako přílohu můžete zvolit třeba šťouchané brambory s čerstvě nasekanou pažitkou. Recept je velice jednoduchý a do půl hodiny na stole.

Bílý chřest je skvělý třeba na krémovou polévku a zelený se zase hodí spíše na minutky
Bílý chřest je skvělý třeba na krémovou polévku a zelený se zase hodí spíše na minutky | Zdroj: anitasstudio / Depositphotos

Na přípravu budete potřebovat jedno větší kuřecí prso bez kosti a kůže, dále lžičku sušeného česneku, lžičku mexického koření, stonky zeleného chřestu, plátky mozzarelly a polévkovou lžíci olivového oleje. Nakonec ještě sůl a pepř pro lepší chuť.

Postup

Troubu rozpalte na 200 °C a mezitím, než se stihne trouba dostatečně předehřát, vrhněte se na přípravu masa. Do kuřecího prsa opatrně vykrojte z boku kapsu. Při manipulaci s nožem buďte opatrní, abyste maso neprořízli skrz na skrz. Maso následně dostatečně nekořeňte směsí sušeného česneku, mexického koření, solí a pepřem.

Následně stonky chřestu opatrně obalte do plátků mozzarelly a opatrně utáhněte tak, aby sýr na chřestu dobře držel. Chřest omotaný sýrem pak opatrně umístěte do předem vytvořené kapsy v kuřecím mase a zajistěte párátkem. Při pečení se mozzarella roztaví, ale díky párátku zůstane obsah uvnitř masa.

Maso nejprve zprudka opečte na pánvi společně s trochou olivového oleje a následně dejte péct do trouby na cca 20 minut a 200 stupňů Celsia. Čas v troubě se rozhodně nesnažte uspíšit, naplněná masa potřebují při tepelné úpravě několik minut navíc.

Něco navíc

Pokud by vám prsa přišla přeci jenom poněkud obyčejná a suchá, můžete si k nim připravit delikátní omáčku, která doplní chuť masa. Z postupu vynechte troubu a po krátkém osmažení masa z obou stran ho podlijte trochou vody a přiklopte poklicí. Až bude maso hotové, přidejte ke vzniklé šťávě z masa smetanu, česnek a krátce povařte. Přisypte hrášek, nechte lehce prohřát, a nakonec zasypte parmezánem, který zajistí krémovou konzistenci omáčky. I v tomto případě můžete jako přílohu podávat šťouchané brambory nebo třeba se zámeckými bramborami s čerstvě nasekanými bylinkami. Uvidíte, že tento recept si zkrátka u vás doma každý zamiluje. Vyzkoušet ale můžete i další recepty s chřestem.

Zdroje článku: