Mozartovy koule: Které jsou ty zaručeně originální a jak je poznáte
Foto: kasakphoto / Shutterstock.com

Mozartovy koule: Které jsou ty zaručeně originální a jak je poznáte

Mozartovy koule: Které jsou ty zaručeně originální a jak je poznáte Další fotografie v galerii >
Foto: kasakphoto / Shutterstock.com

Mozartovy koule jsou vedle Sacherova dortu další sladkostí, kterou světu dalo Rakousko. Jak mají vypadat ty pravé a kam si pro ně nebo na ně zajít? Přečtěte si našeho "sladkého" průvodce.


Originální koule jsou jen jedny

Slavnou cukrovinku vytvořil salzburský cukrář Paul Fürst v roce 1890. Cukrářství Fürst ji vyrábí dodnes, a to stále stejným způsobem, ručně.

Salzburg je také jediné místo, kde si dnes originální koule dle tradiční receptury koupíte. Pralinky jsou dodnes baleny v typickém modrém obalu. Nebývalý zájem však vyvolal i odezvu a na trhu se tak objevila řada průmyslově vyráběných Mozartových koulí.

Původní výrobce si totiž sladkou cukrovinku na samém počátku nepatentoval, což otevřelo cestu k mnoha více či méně kvalitním variacím.

Co tedy sladká pralinka má obsahovat? V optimálním případě pouze marcipánové jádro, vrstvu nugátu a mléčnou čokoládu. Tedy žádné náhražky, jako je například palmový tuk. Svoje místo tu nemají ani konzervanty či jiné podobné látky. Luxusní cukrovinka je kvůli kvalitě vstupních surovin i náležitě finančně náročná.

Pomoc, je to drahé!

Finanční náročnost je však způsobena i tradiční ruční výrobou. Pokud si chcete dopřát Mozartovy koule v levnější verzi, upřednostněte ty od značky Mirabell. Vyrábějí se strojově, což dovoluje cenu produktu znatelně snížit, konkurenční pralinky jsou oproti těm z Fürstovy cukrárny asi třikrát levnější.

Kuličky jsou díky strojové výrobě dokonale pravidelného tvaru a oproti originálním koulím z cukrárny Fürst také déle vydrží. A to nejdůležitější: Chuťově podle referencí milovníků sladkostí ve srovnání s originálem v zásadě obstojí.

A i když se jako Originální salcburská Mozartova koule označuje jen ta ze Salzburgu, recept tajný není. Můžete si proto zkusit kuličky vyrobit i sami doma, pokud vás chuťově neuspokojí ty z obchodu.

Potřebovat budete pouze domácí nugát, marcipán a čokoládovou polevu. Pro nugát jsou základní surovinou lískové oříšky, marcipán zase vyžaduje mandle.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy

Novinky

<< Předchozí článek Další článek >>