Lesy mohou být hodně strašidelné, ale navštívit tyto hrady sami si určitě také netroufnete
Foto: KeremGogus / Shutterstock

Lesy mohou být hodně strašidelné, ale navštívit tyto hrady sami si určitě také netroufnete

Strašidelná místa najdeme všude. Ať už les za městem, hluboké studené jezero v okolí hor či prostor pod postelí – je hodně nejrůznějších míst, které vyvolávají u různých lidí strach. K nejstrašidelnějším patří mimo jiné i staré hrady. Následující hrady jsou mysteriózní a záhadné.

Leap Castle, Irsko

Tento irský hrad, postavený někdy mezi 13. a 15. století, zažil více příšerných úmrtí než „Hra o trůny“. Legenda praví, že během boje o moc v klanu O'Carroll (který měl jako nejoblíbenější hobby otravu hostů při večeři) jeden z bratrů vrhl meč do kněze, když držel mši v hradní kapli. Místnosti se nyní říká „Krvavá kaple“ a zabitý kněz podle dávných pověstech straší po hradě. Ale tím hrůza nekončí. Během renovace hradu na počátku 20. století našli dělníci v Krvavé kapli tajný žalář s tolika lidskými kostrami, že s nimi naplnili tři vozíky. Žalář byl navržen tak, aby vězni propadli dveřmi do pasti, kde jim byly propíchnuty plíce. Poté pomalu umírali strašlivou smrtí.

Leap Castle, Zdroj: Dirk Hudson / Shutterstock

Hrad Houska, Česko

Hrad Houska, který se nachází asi hodinu severně od Prahy, nemá žádné opevnění, žádnou kuchyň a při stavbě neměl žádné obyvatele. Uvnitř se však skrývá něco, co žádný jiný hrad na světě nemá – velká díra v zemi, kterou mnozí považují za bránu do pekla. Houska byla strategicky postaven nad dírou (jež je považována za bezednou), aby jaksi zastřešila bránu a zabránila démonickým tvorům ve vstupu do našeho světa. Démoni jsou prý uvězněni ve zdech hradu

Existuje odsud i jeden velmi strašidelný příběh. Některým vězňům bylo uděleno milosti, pokud by souhlasili s jejich spuštěním do díry pomocí lana a podali zprávu, co viděli. Když byl první vězeň spuštěn dolů, po několika sekundách začal křičet. Když byl znovu vtáhnutý nahoru, zdálo se, že zestárl o 30 let.

Castle of Good Hope, Jižná Afrika

Tento hrad je jedna z nejstarších a největších ze zbývajících koloniálních budov v Jižní Africe. Kdysi se zde nacházel hluboký žalář bez oken, kde se odsouzenci utopili, když byli připoutáni k jeho zdem – dnes jejich duše prý poletují po rozsáhlých chodbách hradu. A co jinak? Velký černý pes, který útočí na návštěvníky, než záhadně zmizí, zvon, který zvoní sám od sebe (předpokládá se, že s ním zvoní strážný, který se jednou oběsil zvonovým lanem), a světla, která se bez lidské pomoci rozsvítí a náhle zase zhasnou.

Kdysi se zde nacházel hluboký žalář bez oken, kde se odsouzenci utopili, když byli připoutáni k jeho zdem – dnes jejich duše prý poletují po rozsáhlých chodbách hradu.

Hrad Bran, Rumunsko

Hrad Bran je pověstný Drákulův hrad, Zdroj: Cristian Mircea Balate / Shutterstock

Strašidelněji to už nejde: Hrad Bran je pověstný Drákulův hrad – tak nějak. Hrad Bran je volně spojen s historickou postavou, která inspirovala autora Brama Stokera využít krutého Vlada III. Drákula jako základního charaktera pro krev sající nestvůru. Opravdický Vlad, jenž žil v tomto hradu, samozřejmě nesál krev přímo z těla svých obětí. Spíše své oběti nabodl na oštěpy a vyteklou krev si zcela civilizovaně setřel do sklenice. Přes den se zde nachází muzeum s děsivými památkami a zlatá rakev, ve které leží srdce rumunské královny Marie. Přes noc se ale nikdo poblíž hradu nepohybuje, legendy totiž praví, že Vlad Dracula nikdy nezemřel.

 

Zdroj:

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy