Horoskop 2023 pro zemská znamení: Pro Býky, Panny a Kozorohy bude rok 2023 ve znamení sebelásky

Horoskop 2023 pro zemská znamení: Pro Býky, Panny a Kozorohy bude rok 2023 ve znamení sebelásky
Pro zemská znamení bude rok 2023 ve znamení sebelásky. Už jste totiž unavení z toho pořád někomu „dávat“, chcete také přijímat. Zasloužíte si to nejlepší. Můžete se tak těšit na určité změny v těch oblastech života, kde nejste doopravdy sami sebou. Jste Býk, Panna nebo Kozoroh? Mrkněte, jaký bude rok 2023!

Býk (21. 4. – 21. 5.)

V roce 2023 se ukáže, co potřebujete v životě změnit. Sami totiž cítíte, že je to potřeba, ovšem sami nedokážete úplně vzít iniciativu do svých rukou a zakročit. Nebojte, ani nemusíte. Vše se stane velmi přirozeně a pozvolně. Všechny změny ovšem povedou k novému nastavení vašeho života, ve kterém se budete cítit dobře a ustálíte se v tom. 

Především ve vašem profesním životě čekejte velkou křižovatku, na které nejprve nebudete vědět, kam se vydat. Víte totiž, že toto rozhodnutí ovlivní vaše dlouhodobé plány. Vezměte si na rozhodnutí tolik času, kolik jen chcete, a nenechte se nikým do ničeho nutit. Je to přece váš život. Pamatujte ale, že žádné rozhodnutí je také rozhodnutí. Vše je neustále v pohybu. Proto neseďte v koutě, a hlavně žijte. 

Co se týče vztahů, tak se budete zaměřovat spíše na sebe. A ještě aby ne! Dlouhá léta jste se spíše přizpůsobovali, nyní je čas, abyste dali sami sebe na první místo. Nikdo jiný to za vás totiž neudělá. Pozor, nejspíš tím někoho velmi naštvete. Ono to ale dává smysl, jelikož přestanete být „poslušní“ s ohledem na některé lidi. Opravdu ale nepřestávejte věřit sami v sebe, přece nejste ničí otrok. Občas taky můžete udělat trochu rozruch, no ne?

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Pro Panny bude rok 2023 o velkém osobnostním růstu. Začnete uvažovat o přeorganizování vašeho života, protože jste doposud nejspíše věnovali čas věcem, které vám najednou nepřijdou důležité. Konečně začnete pracovat na projektu, který vás bude extrémně naplňovat, a každé ráno budete vstávat s radostí.

V polovině roku se mohou objevit nepříjemné vzpomínky na minulost, ať už skrze osobu, kterou potkáte, nebo předmět, který po dlouhé době najdete. Většinou není dobré vracet se do minulosti, ovšem tuhle vzpomínku si potřebujete zpracovat, proto bude dobré nechat vyjít na povrch staré potlačené emoce, které vám již nyní neslouží.

Ve vztazích nedojde k nějakým velkým změnám, spíše se budete cítit v bezpečí s lidmi, které máte rádi. Můžete být hrdí na to, jaké zázemí a domov jste pro sebe zařídili. Čím dál více si uvědomujete, že tohle je to bohatství v pravém slova smyslu, hlavně v dnešní době –⁠ dobré vztahy v rodině, střecha nad hlavou a jídlo na stole. 

Čínské meditace, zdroj: Jackie Niam / Shutterstock

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Čekejte velké změny ohledně vašich předků a toho, jaké dary vám do života nadělili. Nesete si v sobě velké generační trauma, které se během tohoto roku uvolní, a začnete uzdravovat nejen sebe, ale i příbuzné, a uděláte tak laskavost vaší následující generaci.

Buďte ale připraveni a pečujte o své zdraví a tělesnou pohodu. Pijte hodně vody. Nejspíš se začnete i zajímat o různé druhy alternativních medicíntradiční čínská medicína nebo bylinky. 

Na jaře také přijde čas, kdy přehodnotíte svoji ranní a večerní rutinu. Uvědomíte si, že potřebujete nové zdravé návyky, které zlepší každý den. Může to být zařazení suchého kartáčování před večerní sprchou, chvilka meditace hned po probuzení nebo usínání bez telefonu. 

Co se týče vaší kariéry, tak zlepšíte vztahy se svými kolegy. To bude prospěšné i kvůli vašemu postavení –⁠ někteří lidé vám pomohou, abyste se dostali výš. Zkuste více pozorovat a naslouchat, nemusíte být vždy středem pozornosti. 

Zdroje článku: