5 nápadů na aktivity v kruhu rodinném: Uspořádejte turnaj v deskovkách, domácí kino nebo závod ve skoku přes švihadlo
Foto: Africa Studio / Shutterstock

5 nápadů na aktivity v kruhu rodinném: Uspořádejte turnaj v deskovkách, domácí kino nebo závod ve skoku přes švihadlo

Více než kdy jindy jsme nyní zavřeni v našich bytech s ostatními členy domácnosti. Avšak trávíme čas skutečně společně? Čas v rodinném kruhu se stává zavedenou rutinou, ve které se věnujeme svým povinnostem a individuálním zábavám. Nezapomínejme, že kvalitní rodinný čas vypadá trochu jinak.

Rodinná večeře

Výhody společné večeře k utužení rodinných vztahů jsou nám dobře známy, ale jen málokdo je dodržuje. Je v pořádku, že rodiče občas preferují klidnou večeři, poté co jejich děti usnou. Avšak je škoda nechat si ujít příležitost k posílení rodinných vazeb a zlepšení dynamiky celé rodiny. Nejmenší děti se učí napodobováním, a večeře v rodinném kruhu je šancí, jak je naučit zdravým návykům. Navíc, pokud večeříme u vypnuté televize, je to vzácná příležitost k rodinné konverzaci. 

Turnaj v deskových hrách

Je důležité se jako rodina společně scházet, ale stejně důležité je, aby se všichni členové rodiny na tato setkání tešili. Zkuste vytáhnout zapomenuté deskové hry a uspořádejte rodinný turnaj. Jsou-li děti malé, zapojte ty starší nebo sami uspořádejte rychlou bojovku po bytě nebo zahradě. Plánujte tyto aktivní chvíle společně a uvidíte, že brzy i vaše děti budou chodit s nápadem na společné aktivity. 

Najděte si společný koníček

Možná se už dlouho chcete naučit cizí jazyk a vaše dítě se jej právě začalo učit ve škole. Začněte spolu soutěžit na Duolingu, kdo nasbírá víc lingotů. Chcete trávit víc času venku a máte nevyužitou zahradu? Vytvořte si experimentální záhony – experimentální proto, že si na nich můžete zkoušet pěstovat téměř cokoliv, společně se tak učit a získávat pěstitelské zkušenosti. Vyrazte společně běhat, otužovat se, vytáhněte švihadla nebo badmintonové rakety. Zeptejte se svých dětí a uvidíte, že nápady se jen pohrnou. 

Pravidelné filmové večery

Zaveďte tematické filmové večery. Připravte si popcorn, pizzu nebo ovocnou mísu. Dopředu vyberte film na předem domluvené téma, abyste předešli hádkám a užijte si domácí kino.

Zdroj: P11irom / Shutterstock

Výlet ve dvou

Je důležité, aby se celá rodina scházela pravidelně. Stejně tak mohou být významné i individuální schůzky jen s jedním členem rodiny, při kterých je více času na rozhovory mezi čtyřma očima. Plánujte si speciální jednodenní výlet jen pro vás dva a příště se zase vystřídejte. Uvidíte tak vaše dítě ze zcela jiného pohledu, než když je stále uprostřed rodinného běhu.   

 
Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy