Jediným pohybem zůstane pračka zářivě čistá

Jediným pohybem zůstane pračka zářivě čistá
Pračka je dost drahý spotřebič na to, aby sloužila třeba jen pouhé dva, tři roky. Neohrožují ji ale jen nečistoty z nadměrně špinavého prádla nebo časté používání. Poradíme vám, jak ji udržet čistou a v pořádku, a to jediným pohybem.

Možná vám na mysli ihned vytanula reklama na čisticí prostředek s holohlavým švihákem, který jediným pohybem vše vyčistí. Takový čisticí prostředek zakoupený v drogerii sice také můžete zkusit, ale máme pro vás i další triky, jak vyčistit pračku na jeden pokus, jedním pohybem ruky nebo jediným úkonem. Způsobů k tomu existuje spoustu – a jde jen o to, co vaši pračku aktuálně trápí a jakého problému ji potřebujete zbavit.

Trocha octa do praní

Jediný pohyb a vnitřek pračky bude zase jako nový. Jak je to možné? Jednoduše tak, že vezmete ocet a nalijete ho do prostoru pro aviváž. Pokud ke každému praní přidáte trochu octa zředěného vodou, nebude už uvnitř pračky ani stopy po vodním kameni a bude zase čistá jako dříve. Pakliže už je v pračce vodního kamene přespříliš, jednou ji vyperte naprázdno, jen s octem nalitým do bubnu. A opět to bude jen jediný pohyb – nalití octa do přihrádky – a vaše pračka bude čistá. Bonusem pro vás pak bude, že díky použití octa zůstane bílé prádlo zářivě bílým a černé zase krásně černým.

Čistič v sáčku

Pokud se vám nechce drhnout usazeniny v pračce a dlouze s nimi bojovat, existuje kromě octa další způsob, jak jediným pohybem vyčistit pračku. Stačí koupit si speciální čisticí prostředek v sáčku. Ten jednoduše vložíte do bubnu pračky a zapnete ji. Po vyprání bude vnitřek pračky dokonale čistý a bez jakýchkoliv usazenin. Vy si v mezičase můžete užívat klidu, relaxovat a těšit se na bezpracný výsledek.

Do pračky můžete přidat ocet nebo speciální čistící prostředek v sáčku
Do pračky můžete přidat ocet nebo speciální čistící prostředek v sáčku | Zdroj: Kalcutta / Depositphotos

Čisticí tablety

Podobně fungují také čisticí tablety do pračky. Jednoduše tabletu vložíte do bubnu pračky a zapnete pračku, načež se už vnitřek díky přípravkům z tablety samovolně čistí. Je ale třeba nezaměnit čisticí tabletu například za tabletu s gelem na praní – ta by vám takovou službu určitě neudělala. Jinak je to ale bezpracné, snadné a ušetříte si tím spoustu času i nervů.

Savo do pračky

Možná si přípravek Savo spojujete jen s bojem proti plísním. Ale není tomu tak. Existuje i čisticí prostředek určený přímo pro pračky. I v tomto případě je použití úchvatně jednoduché – podle návodu čisticí prostředek naředíte, nalijete do pračky a pak jen zapnete příslušný program (doporučuje se prát na 60 stupňů Celsia). Další práci už nechte na chemii a užívejte si tu chvíli pohody.

Změkčujte vodu

Chcete si ušetřit starosti a stres se znečištěnou pračkou, které se kvůli tomu prudce snižuje životnost? Odborníci doporučují při každém praní používat změkčovač vody. Ani to není nic složitého – opět stačí přidat ho jedním pohybem k ostatním pracím prostředkům a žádný vodní kámen ani jiné usazeniny už vás trápit nemusí. Jen je potřeba začít ho do pračky přidávat včas, aby skutečně mohl působit jakožto prevence – zvlášť pokud máte hodně tvrdou vodu. Ale popravdě – ocet vám v tomto případě poslouží úplně stejně a je levnější a ekologičtější variantou.