Jaké jsou vaše slabiny podle znamení zvěrokruhu
Foto: Prazis Images / Shutterstock

Jaké jsou vaše slabiny podle znamení zvěrokruhu

Neradi si je připouštíme, ale snadno do nich vklouzneme, a jen s obtížemi se jich zbavujeme. Každé znamení má své slabé stránky, nedostatky, s kterými je nuceno se celý život potýkat. Jaké jsou ty vaše?


Rozhněvaný Beran

Že jde na Berana hněv poznáte snadno. Jeho tělo se napřímí, v obličeji zrudne, a přestože se ze všech sil snaží ovládnout, je znát, jak je napjatý. Oheň v jeho těle si vždycky cestu najde, vzpurná energie se ze všech sil tlačí ven a stejně rychle jako přišla, tak taky odejde. Po bouřce je Beran opět jako rozzářené sluníčko. 

Nesnášenlivý Býk

Navzdory Býkovu přesvědčení o smysluplnosti nejvyšších hodnot, má potíž s tou nejzásadnější – tolerancí. Je zaslepen svými cíli a potýká se s každým, kdo mu stojí v cestě. Až velký odpor ostatních lidí jej dokáže přesvědčit, aby se podíval na svět z širšího obzoru. 

Zdroj: Autor: Billion Photos / Shutterstock

Necitliví Blíženci

Mysl Blíženců je příliš zatížená neustálým tokem myšlenek a nápadů, že na citlivost nezbývá prostor. Ve sdělování svých myšlenek jsou přímí, protože jen tak mohou efektivně pracovat se svým časem. Rozhodně nechtějí nikomu ublížit, a tak se občas zaleknou, co svým jednáním způsobili.

Pomstychtivý Rak

Tato vlastnost se obvykle přisuzuje Štírovi, ale také Rak je v jádru lehce zranitelný a rány se mu špatně a dlouho hojí. Oproti Štírovi je méně rafinovaný, jeho pomsta je rychlá a nedbalá. Rak se svým chováním dokáže sám překvapit, zatímco Štír své emoce potlačí a pomstu trpělivě plánuje. 

Arogantní Lev

Lev snadno propadne myšlence, že nikdo jiný nezvládne věci tak dobře jako on. Zahleděním do sebe si nechává ujít nadání a schopnosti druhých. Je tak zaneprázdněný touhou dovést svůj záměr k dokonalosti a sám zazářit, až přestane vnímat zář ostatních. Jeho potřeba upřímnosti jej naštěstí přivádí zpět na zemi, a když prohlédne svou aroganci, udělá vše pro to, aby se napravil. 

Kritická Panna

Panny mají skutečný zájem porozumět světu. Potřebují se obklopit věcmi, které jsou dokonalé a stejně tak jsou přísné na sebe samé. Schopnost Panny přemýšlet nad nejlepšími možnostmi je tak vyvinutá, že mohou tajně zorganizovat nejen svůj život, ale i životy lidí kolem nich, a to aniž by si to samy uvědomily. 

Nerozhodné Váhy

Tak dlouho zvažují pro a proti, až ze strachu z nedokonalého rozhodnutí uhnou stranou. Váhy se často uchylují k milosrdné lži, neříkají věci na rovinu, o něčem raději pomlčí, než aby si někoho rozházely. Jejich záměrem je udržovat svět harmonický a mírumilovný. Nepřejte si je však potkat, když samy svou lež prokouknou, potom se nezdráhají uhodit přímo do míst, kterým se jinak zdaleka vyhýbají. 

Složitý Štír

Pochopit Štíra je úkolem na celý život. Jeho složitá osobnost lidem ztěžuje schopnost porozumět jeho charakteru. Komplikovanost jeho záměrů se může ostatním zdát triviální, ale Štír si skutečně všechno pečlivě promýšlí a bez znalostí všech nouzových východů se do žádného projektu nepustí. Štír si neuvědomuje, že pro druhé je nesnadné rozklíčovat jeho komunikaci a sám od druhých očekává jasné a výstižné informace.

Bezohledný Střelec

Střelci mohou být jedni z nejzábavnějších lidí, které v životě potkáte. Pokud však potřebují něco říct nebo udělat, často se nestihnou podívat ani doprava ani doleva. Na ostatní může jejich jednání působit dost bezohledně. Ve skutečnosti jsou přesvědčení, že v daný čas dělají nejlépe, jak mohou, stejně jako všichni ostatní.

Ryby dávají přednost plavání v příjemné existenci, která se vyhýbá střetům s drsnou realitou života. 

Nepřístupný Kozoroh

Kozoroh působí zvnějšku jako masivní kus ledu. Dostávat se mu pod jeho tuhou slupku je téměř shodné jako snažit se vratkou lodí proplouvat ledové kry. Pustí-li vás však do své blízkosti, můžete si být jistí, že vás nikdy nezradí.

Povrchní Vodnář

Vodnáři hledají moudrost, proto se snaží být objektivními a nestrannými. Čím víc své negativní úsudky potlačují, tím příměji a necitlivěji je vyjadřují. Mají také velkou potřebu být nezávislí a druhé lidi si příliš pod povrch nepouští.

Zasněné Ryby

Ryby dávají přednost plavání v příjemné existenci, která se vyhýbá střetům s drsnou realitou života. V jejich mysli je proto velký prostor pro domněnky a bludy. Protože stále omlouvají chyby druhých, i chyby své, protože chybami se přece člověk učí, mohou tak promíjet i závažné přešlapy, které nikam nevedou. 

 
Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy

Horoskopy a zvěrokruhy

Další články z rubriky Horoskopy a zvěrokruhy

Učitelé podle znamení zvěrokruhu. Kdo hledá originální metody a kdo se na učení prostě nehodí?

Učitelé podle znamení zvěrokruhu. Kdo hledá originální metody a kdo se na učení prostě nehodí?

Učitelé musí překonávat řadu překážek a často to vážně mají těžké. Jejich role v našich životech mohou být naprosto klíčové. Dobrý učitel vám totiž může naprosto změnit pohled na svět. Jiní už ale nemusí být až tak skvělí. Podívejte se na jejich charakteristiku podle znamení!

Týdenní horoskop od 15. března: Blíženci budou oceněni, Váhy mohou investovat a Střelce čeká důležité setkání

Týdenní horoskop od 15. března: Blíženci budou oceněni, Váhy mohou investovat a Střelce čeká důležité setkání

Výzvou tohoto týdne je zkombinovat strategický plán s kreativitou a intuicí. Do striktního řádu mohou pronikat bleskové nápady, které všechno zavedené změní. Dostatek odpočinku a prostoru pro vlastní tvorbu pomůže náhlé změny přijmout a využít.

5 znamení zvěrokruhu, která umí nejlépe plánovat

5 znamení zvěrokruhu, která umí nejlépe plánovat

Ať už jde jen o plánování pracovního dne nebo dokonce přípravu svatby, vždy je dobré mít po boku někoho, kdo vám s organizací a plány pomůže. To však nejsou zrovna oblíbené činnosti každého. Těchto 5 znamení si ale umí skvěle poradit s plánováním všeho druhu!

Která znamení zvěrokruhu jsou pomstychtivá a kdo konflikty hází za hlavu

Která znamení zvěrokruhu jsou pomstychtivá a kdo konflikty hází za hlavu

Život není procházka růžovým sadem, každý si svou svobodu vykládá jinak, a proto se lidé odpradávna hádají a ubližují si. Někdo bere tyto rány jako nezbytnou součást lidského vývoje, ale někdo se přímo vyžívá v jejich odplatě. A tak se kruh svárů roztáčí. Co myslíte, patří mezi ty pomstychtivé i vaše znamení?

Jak být optimističtější na základě vašeho znamení zvěrokruhu

Jak být optimističtější na základě vašeho znamení zvěrokruhu

Bez ohledu na to, jaké je vaše znamení, každý v sobě máme optimistu i pesimistu. Pochopením kvality našeho znamení můžeme omezit sklony ke špatným náladám a dát víc prostoru vnitřnímu optimistovi.


Další články z rubriky Horoskopy a zvěrokruhy