Jak jíst méně cukru a přitom nehladovět
Foto: Pormezz / Shutterstock.com

Jak jíst méně cukru a přitom nehladovět

V malém množství lék, ve velkém jed. Cukr nám může pomoci, ale také nám může docela nenápadně škodit. Najděte si rovnováhu v jeho přijímání a zkoumejte, co s vámi jeho chuť dělá.

Když dostanete chuť na sladké, zastavte se a prozkoumejte, co vás k mlsání vede. Může to být pocit prázdnoty, smutku, nudy nebo stresu. Cukr je pro nás dopingem energie, drobnou radostí a oživením ve stresových chvílích. Když zjistíme, že nutkání na sladké nepochází z hladu, ale z nedostatku odpočinku či naopak aktivity, pomůže nám to lépe cukr regulovat.

Cukr může být skrytý pod řadou označení. Od glukózo-fruktózového nebo kukuřičného sirupu až po umělá sladidla označena kódem. Skryté cukry najdete také v různých zdravě vypadajících tyčinkách, müsli směsích, ořechových pochoutkách apod. Omezte nakupování sladkostí a polotovarů a snažte si připravovat laskominy své, o kterých víte, co obsahují. Vyhněte se také sladkým nápojům, množství cukru, který se v nich ukrývá je markantní. 

Pozorujte, kdy máte největší chuť na sladké a předem si pro tyto chvíle připravte zdravější alternativy. Tím může být sušené ovoce, doma upečený nepřislazovaný štrůdl nebo čerstvě vylisovaná zelenino-ovocná šťáva. Pokud v průběhu dne pocítíte náhlou ztrátou energie, mějte v kapse vždy trochu datlí nebo fíků. 

Dopřejte si slavnostní okamžiky, kdy si něco děsně sladkého dáte. Máte-li slabou vůli, dodržujte přesný čas a místo. Dovolte si třeba jednou týdně váš oblíbený dort nebo zmrzlinu v kavárně bez jakýchkoliv výčitek, a dobrotu si pořádně vychutnejte. 

V zásadě jde o to, bezmyšlenkovitě nehltat. Zajímejte se a přemýšlejte o tom, co jíte. Pozorujte, co s vámi potraviny dělají a jak se po nich cítíte. Jezte i mlsejte pestře a používejte původní suroviny. 

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy