Co znamenají sny o těhotenství, porodu a potratu?
Foto: PonomarenkoNataly / shutterstock

Co znamenají sny o těhotenství, porodu a potratu?

Sny o těhotenství, porodu a novorozencích mohou být velmi živé, tak živé, že ještě dlouho po probuzení přemýšlíte, zda něco z nich nebude skutečnost. Sny o narození dítěte jsou zcela běžné, pokud jste těhotná. Zdají se ale i lidem, kteří s dětmi nemají nic společného, a dokonce i mužům. Co mohou znamenat?


Nebojte se, ať už máte děti nebo ne, jste-li žena nebo muž, sny o těhotenství, porodu a novorozencích jsou úplně normální. I přestože je dobré vždy zkontrolovat i doslovný význam snů, sny jsou z velké části pouze symbolické a odkazují na naše podvědomí. Sny nám pomáhají pochopit naši současnou situaci tím, že ji zobrazí v jiném světle, než jsme zvyklí. 

Sny o těhotenství

Těhotenské sny jsou obvykle spojené s něčím novým. Změnili jste zaměstnání, přestěhovali jste se nebo máte na mysli nový projekt, který chcete uskutečnit? Jste-li ve snu počátku těhotenství, pravděpodobně jste na začátku nějakého tvůrčího procesu, získali jste nové vlohy a vaše vědomí je pravděpodobně na nové úrovni. Jaké pocity se vám ve spojitosti s těhotenstvím vybaví, když se v myšlenkách vracíte do snu? Cítíte obavy nebo jste z těhotenství nadšení? Stejně tak se stavíte k nové životní události.

Pokud se sen odehrával ke konci těhotenství, těsně před porodem, vybavte si, co vám leží už dlouho na stole, na čem trpělivě pracujete a co již dlouho čeká na uskutečnění. Nemusíte vždy najít souvislost s vaším prožíváním, sny jsou ukazatelem procesů v podvědomí. Sen si ale rozhodně zapište a možná se k němu za několik dní vrátíte, když v sobě objevíte nový talent nebo nápad.  

Těhotenská nevolnost

Ač je těhotenská nevolnost přirozenou součástí těhotenství, nikdo si ji nepřeje, natož ve snu. Přítomnost žaludeční nevolnosti v těhotenském snu může znázorňovat váš neklid ohledně něčeho vznikajícího. Může to být nové studium, pracovní vyhlídky nebo dokonce čerstvý vztah. Zeptejte se sami sebe, zda je vaše nechuť ve spojitosti s novou situací přirozenou součástí tohoto vztahu, projektu apod. nebo v přijetí nové události hraje roli nějaký nezdravý postoj? 

Čekáte dvojčata či trojčata

Sen o několikanásobném těhotenství předesílá možnost několika projektů najednou. Jste schopni se o všechny své novorozence v budoucnu postarat? 

Když ve snu rodíte

Samotný porod symbolizuje přerod něčeho starého v nové. Rodíte-li bezbolestně, probíhá přeměna hladce a přirozeně. Možná se vám zdá o náročném a bolestivém porodu. Pak se zamyslete, co vás v poslední době tíží a čeho nejste schopni se vzdát. Možná si něco starého křečovitě držíte a nedáváte dostatečný prostor novým energiím. 

Sny o přerušení těhotenství

Zatímco sny o těhotenství a porodu jsou zcela běžné, občas se nám zdají sny také o potratu. Pro lidi, kteří mají s přerušením těhotenství, značí tento sen hluboce uložený strach z toho, že takovou situaci zažijí znovu. U těhotných potrat ve snu symbolizuje strach z nedokončeného těhotenství, případně může odkazovat na některé činnosti, kterých se při těhotenství obáváte. Pokud nepatříte ani do jedné kategorie a přesto se vám zdál sen o potratu, může vypovídat o nedávné přerušené aktivitě, kterou jste měli v úmyslu dokončit, ale k jejímu uskutečnění nedošlo. Potrat ve snu značí strach z nedokončeného. Podívejte se, co se bojíte dokončit nebo kde jste se v životě zastavili a nedokážete pokračovat a dotáhnout aktivitu ke zdárnému konci.

 
Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy

Sny

Další články z rubriky Sny

Co značí hadi a pavouci ve snech? Podívejte se, jaký význam se za nimi může skrývat

Co značí hadi a pavouci ve snech? Podívejte se, jaký význam se za nimi může skrývat

Zdát se nám může o čemkoliv, naše představivost nezná hranic. Sníme ale v symbolech a vždy se nám sen snaží něco sdělit. Někdy to ale nemusí být zrovna příjemné a zrovna pavouci nebo hadi nás ze spánku mohou opravdu vyrušit. Podívejte se, jaké symboly v sobě tyto sny skrývají.

Co o nás prozradí postavy zobrazené v našich snech

Co o nás prozradí postavy zobrazené v našich snech

Asi by vás nikdy nenapadlo, že se ve snech můžete stát samotnými herci. Při snění se dá být naprosto kýmkoli. Je jen na vaší fantazii, jakou roli ztvárníte. Každému se občas zdá sen o příbuzném, který vystupuje v bizarní roli. Ale co nám tím naše podvědomí naznačuje?

Co o snech ještě nevíte? 8 zajímavostí, ze kterých vám půjde hlava kolem

Co o snech ještě nevíte? 8 zajímavostí, ze kterých vám půjde hlava kolem

Sny jsou pro nás stále velkou záhadou. Na jejich odhalení pracuje řada vědců a odborníků, ale stále je co zjišťovat. Tyto vjemy a iluze vytvářené naší myslí ale mají na naše životy velký vliv a je dobré jim věnovat pozornost. Podívejte se na pár zajímavostí, které vám o snech mohly uniknout.

REM spánek

REM spánek

REM fáze našeho spánku (neboli Rapid Eye Movement, rychlý pohyb očí) je velmi důležitá pro fyzické i psychické zdraví a ze všech fází spánku je nejméně prozkoumaná. Je to poslední a nejhlubší část spánku a pokud nás během ní někdo probudí, cítíme se unaveni.

Lucidní snění | stav, kdy se probudite během vašeho snu

Lucidní snění | stav, kdy se probudite během vašeho snu

Jedná se o stav, kdy si spící člověk uvědomí, že sní, a to mu dá možnost svůj sen vědomě a bez omezení ovládat. Lidé, kteří se setkávají s lucidním sněním zažívají danou situaci jako by byla v reálném životě.


Další články z rubriky Sny