Zábavné hry a soutěže na dětskou narozeninovou oslavu
Foto: Africa studio / www.shutterstock.com

Zábavné hry a soutěže na dětskou narozeninovou oslavu

Na žádné oslavě nesmí chybět zábava, obzvlášť na té dětské. Velká část oslavy se většinou odehrává spontánně a děti si vymýšlí zábavu vlastní. Ale je vhodné mít připravených alespoň pár her pro zpestření programu.

Tanec s balónky

Připravte se, že tato hra je poněkud hlučná a plaché děti se mohou leknout. Hodí se spíše pro větší děti, které už nějaké ty lekačky zažily. Děti se rozdělí do dvojic, z nichž vždy jeden si přiváže nafouknutý balónek se stejně dlouhým provázkem k noze. Po spuštění hudby začnou všechny dvojice tančit. 

Pravidla: Dvojice se nesmí pustit, po celou dobu tančí společně.

Cíl: Tančit co nejdéle s nafouknutým balonkem a snažit se ostatním balonek prasknout.

Lovení bonbonů

Hra vhodná i pro nejmenší, odměna je totiž jistá. Připravíme si velkou kartonovou krabici, kterou pomalujeme nebo polepíme jako truhlu od pokladu. Nakoupíme oblíbené cukrovinky a bonbony, které zabalíme do lesklého papíru a ovážeme barevnou mašličkou. Každé dítě si bude z truhly pokladů lovit cukrovinky pomocí udičky vyrobené z klacíku, provázku a háku z šatního ramínka. Starším dětem můžeme disciplínu ztížit zavázáním očí.

Závod v oblékání

Děti se rozdělí do skupin, ideálně dvojic. Každá skupina má jeden kufr nebo koš se starším oblečením (počítejte s tím, že se oblečení může potrhat). Nastavíme stopky na předem dohodnutý čas a hru odstartujeme.

Pravidla: Děti se mohou oblékat samostatně nebo si ve dvojici pomáhat. Natržené nebo jinak znehodnocené oblečení se nepočítá. 

Cíl: Obléknout si ve dvojici co největší počet kousků oblečení.

Hledání pokladu

Jaká by to byla oslava bez hledání pokladu. Během oslavy nechte děti “náhodou” najít mapu k pokladu. Předem připravte trasu dle věku dětí. Trasu můžete zpestřit různými úkoly nebo může být úplně obyčejná. Záleží na vaší kreativitě. Cesta k pokladu by neměla být úplně přímočará. Poklad může být zakopán na zahradě, zahrabán v písku nebo zavěšen na stromě.

Co dát do pokladu: Dobroty nebo drobnosti, které jsou pro děti vzácné, lístky do kina nebo poukázku na společný výlet. 

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy