Nejlepší tatínkové podle znamení zvěrokruhu. Který muž je nejvhodnější pro založení rodiny
Foto: altanaka / www.shutterstock.com

Nejlepší tatínkové podle znamení zvěrokruhu. Který muž je nejvhodnější pro založení rodiny

Vaše znamení vás hodně ovlivňuje a může o vás říct ledacos. Kromě vaší povahy a vlastností to může být právě i jakým jste nebo budete tatínkem. Podívejte se, jak to vypadá s vaším znamením!

Beran

Berani jsou velmi tvrdohlavými otci. Vždy vědí přesně, co chtějí a zkrátka jim to nevymluvíte. Umí rázně zakročit a být hodně autoritativní. Přesto jsou ale starostliví a dětem se rádi věnují. Mají rádi aktivní přístup a největší radost jim tedy udělá, když se svými dětmi zahrají fotbal nebo vyrazí na kolo či lyže.

Býk

Býci se nad výchovou dětí důkladně zamýšlejí a snaží se pro ně dělat to nejlepší. Je pro ně důležité rodinu zabezpečit, jsou stabilní a je na ně vždy spolehnutí. Jsou klidnými tatínky a rozčílí se jen málokdy. Ale když už, tak to opravdu stojí za to. Vytváří ale uspořádanou domácnost a na své děti jsou velmi hrdí.

Blíženci

Blíženci jsou vtipnými, avšak poněkud nepředvídatelnými otci. Stejně jako v jejich životě, nejsou ani při výchově dětí stálí a většinou si neurčují přesné hranice. Rádi improvizují, ale neuznávají autoritativní přístup. Kvůli jejich mnoha zájmům si na dítě možná nenajdou tolik času, když ale ano, je s nimi velká legrace, svým dětem předávají moudré rady a rádi je zasvěcují do svých vlastních zájmů a koníčků.

Rak

Raci patří mezi ty úplně nejlepší tatínky. Své děti milují a pro rodinu jsou jako zrození. O své ratolesti se umí dokonale postarat a připravit je na každou situaci. Věnují se jim naplno a jsou pro ně schopni udělat cokoliv. Jejich ochranitelské pudy ale občas mohou být až přehnané a když nemají vše pod kontrolou dokáže je to pořádně naštvat.

Lev

Otci Lvi jsou velkorysí a svými dětmi se rádi chlubí. Umí ale být i dost přísní a snaží se, aby si děti vše vyzkoušeli na vlastní kůži. Nechávají jim jejich svobodu a zasahují, až když je to nezbytně nutné. Přestože to občas to může působit nezodpovědně, dávají jim tím do života sílu a samostatnost.

Panna

Panny také patří mezi nejlepší tatínky a svým dětem se snaží co nejvíce ukázat, jak jim na nich záleží. Nezmeškají žádnou jejich akci ani vystoupení a jsou na ně velice hrdí. Protože jsou to velcí perfekcionisté a rádi mají vše naplánované, často tak přistupují i k rodičovství. Snaží se svým dětem dopřát to nejlepší vzdělání, zkušenosti a zážitky a zajistit jim tak úspěšný život.

Váhy

Váhy vyznávají krásu a harmonii, kterou přenáší i do vztahů s dětmi. Jsou skvělými táty, nejen protože se vyhýbají konfliktům a snaží se vše řešit domluvou, ale také protože jsou velice spravedliví a zodpovědní a vždy se snaží vyhovět potřebám svých dětí. Dávají jim volnost a nenastavují hranice, což se jim občas nemusí úplně vyplatit.

Štír

Štíři neumí otevřeně vyjadřovat své emoce a může se tak zdát, že jsou vůči dětem odtažití. Není to ale pravda, své rodiny si velice váží a kdyby někdo chtěl jejich dětem ublížit, hodně by narazil. Nemají ale rádi lhaní a každou lež nebo tajemství hned odhalí. Své děti vedou k upřímnosti a dodržování pravidel.

Střelec

Otcové Střelci jsou velcí dobrodruhové a děti s nimi zažijí hodně zábavy a dobrodružství. Rádi je berou na výlety nebo s nimi zkouší něco nového. Zábava je pro ně to nejdůležitější a občas tím děti mohou dostat i do nebezpečných situací, se kterými si ale nakonec vždy poradí. I přes jejich poněkud nezodpovědný přístup své děti zbožňují a rádi si s nimi vytváří nové zážitky.

Kozoroh

Kozorohové nejsou v roli otce úplně přirození, Mají rádi řád a praktičnost a vše dopředu plánují. Své děti vedou ke svědomitosti a samostatnosti. Často to s nimi může být těžké, protože na děti kladou velké nároky a očekávají od nich, že se budou chovat jako dospělí. Jsou na ně ale velmi pyšní, i když to tolik nedávají tak často najevo.

Vodnář

Vodnáři létají v oblacích a vždy se snaží něčím vybočovat z řady. Pro své děti hledají otci Vodnáři nejrůznější alternativní cesty a podnikají s nimi zajímavé věci. Často s nimi například hodně cestují nebo pro ně volí domácí vzdělávání. Dokáží se pro všechno nadchnout a svým dětem se rádi věnují.

Ryby

Otcové Ryby si cení klidu a pohody, kterou se snaží vytvořit i doma. Jsou velmi citliví a dokáží se do dětí vcítit a zjistit, co je trápí. Občas se ale může stát, že řeší hlavně své vlastní potřeby a problémy a děti jdou v tu chvíli stranou. Někdy je také vnímají jako prostředek ke splnění snů, které nestihli zrealizovat ve svém vlastním životě. Pokud si to ale včas uvědomí, snaží se tomu vyhnout.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy