Zahřeje a povzbudí: Připravte si lahodný kořeněný indický čaj
Foto: mama_mia / www.shutterstock.com

Zahřeje a povzbudí: Připravte si lahodný kořeněný indický čaj

Orientální čaj sladké chuti je ideálním povzbuzením nejen pro dlouhé zimní večery. Jeden z nejoblíbenějších nápojů indických čajoven si můžete snadno připravit i doma.

Když potřebujete rozproudit energii, cítíte se zesláblí nebo na vás něco leze, uvařte si konvičku povzbuzujícího mléčného čaje. Čaj Masala má zároveň zklidňující a afrodiziakální účinky a je ideální pro ty, kteří chtějí kromě náročného či nudného pracovního dne zažít ještě něco navíc. 

Koření, které směs Masala obsahuje má pozitivní účinky na zdraví. Zázvor a skořice mají silné antibakteriální účinky, hřebíček ulevuje od celkového napětí, pepř má afrodiziakální účinky a kardamom zahání špatnou náladu.

Na Masalu potřebujeme:

15 g koření yogi masala nebo 3 kousky celé skořice, 1/2 čajové lžičky sušeného zázvoru, ½ čajové lžičky hřebíčku, ½ lžičky kardamomu a špetku pepře. Černý čaj Assam 

cukr nebo med

0,5 l vody

0,5 l mléka

Příprava čaje:

Do půl litru vroucí vody nasypeme koření. Vodu se směsí přivedeme k varu a vaříme zhruba 10 minut. Přisypeme lžíci černého čaje a na mírném plameni necháme prohřát ještě 5 minut. Vše scedíme a osladíme dle chuti cukrem nebo medem. 

Variace pro děti:

Dětem můžeme připravit slabší bezkofeinový čaj s poloviční dávkou koření. Černý čaj nahradíme roibosem. Pro smetanovější chuť místo klasického mléka přidáme kondenzované zahuštěné mléko.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy