Král Charles a královna manželka Camilla měli léta vztah jako na horské dráze

Král Charles a královna manželka Camilla měli léta vztah jako na horské dráze
Cesta k lásce mezi současným anglickým králem Karlem III. a jeho manželkou Camillou nebyla vždy snadná. Jak se jim podařilo i po tolika letech skončit spolu, a znamená to, že jsou snad všechny problémy zažehnány?

Vztah krále Charlese a královny Camilly byl dlouhá léta synonymem pro vzestupy a pády srovnatelné s jízdou na horské dráze. Pár, který byl až do smrti královny Alžběty 8. září 2022 známý jako princ Charles a Camilla, vévodkyně z Cornwallu, si padl do oka hned od svého prvního seznámení v roce 1970. 

Během služby v armádě si Camilla našla manžela

Když se tehdy Charles v seznámil s Camillou Shandovou, byl jakožto následník trůnu své matky královny Alžběty II. pod poměrně intenzivním dohledem. Pár spolu začal chodit ještě předtím, než princ nastoupil do služby u královského námořnictva. Když se vrátil domů, byla zasnoubená s Andrewem Parkerem Bowlesem. Z tohoto manželství vzešly dvě děti, Tom a Laura Parker Bowlesovi. Navzdory novému vztahu si však Charles a Camilla zůstali blízcí a princ se dokonce stal Tomovým kmotrem.

Nástup Diany na scénu

Navzdory lásce ke Camille, se kterou se princ Charles i po její svatbě scházel a dokonce se později ukázalo, že spolu udržovali i milostný vztah, se dědic anglického trůnu v roce 1980 začal dvořit lady Dianě Spencerové. Diana se narodila ve šlechtické rodině a podle tradic a přesvědčení královské rodiny byla vhodnější pro sňatek s následníkem trůnu. Přestože princ Charles chodil s Dianou, s Camillou se neodloučili. Obě ženy byly v roce 1980 dokonce spatřeny na jednom z Charlesových závodů.

V únoru 1981 Charles požádal Dianu o ruku. Svatba se konala o pár měsíců později, a sice 29. července téhož roku. Svatbu století sledovalo 750 milionů diváků, aby viděli, jak si Charles a Diana vyměňují svatební polibky a prsteny. Camilla byla na svatbě hostem se svým synem Tomem Parkerem Bowlesem.

Nevěra kam se podíváš

Podle časopisu People spolu Charles a Camilla začali mít aktivní poměr v roce 1986, přestože byli oba ženatí. Později, v roce 1995, během rozhovoru pro pořad Panorama na stanici BBC One, Diana o vztahu Camilly s Charlesem promluvila: " V tom manželství jsme byli tři, takže tam bylo trochu těsno.

Objevilo se ale také několik zpráv o tom, že se Diana od roku 1986 až do konce manželství stýkala s jinými muži. Během rozhovoru pro Panoramu Diana přiznala poměr s Jamesem Hewittem. Bobtnající bublina vzájemných nevěr ještě několik let narůstala. V médiích se různě objevovaly titulky obviňující téměř všechny účastníky tohoto milostného klubka poměrů. V roce 1992 pak Charles a Diana oznámili, že plánují dál žít odděleně.

Ani manželství Camilly a Andrewa však nevydrželo o moc déle – rozvod přišel v polovině roku 1995. Následně byla budoucí vévodkyně z Cornwallu stále častěji vídána na nejrůznějších společenských akcích, a téměř vždy po boku prince Charlese.

Další krok byl už jen spíše formální – rozvod Charlese a Diany na sebe nenechal dlouho čekat a přišel začátkem roku 1996. O rok později pak princezna Diana zemřela při autonehodě. 

Po smrti Diany se pár snažil budovat společnou budoucnost

Princ Charles a Camilla se zasnoubili v únoru 2005 po pozvolném utváření skutečného vztahu, kde se oba snažili vyhýbat se dalším excesům. V dubnu téhož roku se pak konala svatba, kdy Camilla získala titul vévodkyně z Cornwallu.

Po několik let pak manželský pár působil jako fungující dvojice. Na veřejnosti se k vzájemné náklonnosti příliš nehlásili, na druhou stranu se však ani nepsalo o žádných nevěrách či jiných známostech, které by si snad oba měli najít.

S novými tituly přichází velká zodpovědnost

Již v roce 2005, kdy se Camilla a Charles poprvé vzali, palác uvedl, že Camilla po Charlesově nástupu na trůn získá titul princezna konzorcie. Díky novému prohlášení královny z února roku 2022, tedy sedm měsíců před svou smrtí, však bylo oznámeno, že Camilla bude povýšena do role královny konzorcie a bude korunována po boku svého manžela, jakmile se stane králem. Po královnině odchodu v září 2022 tak převzali Charles i Camilla své nové tituly. Lze předpokládat, že se zodpovědnosti spojené s nově nabytými funkcemi zhostí se vší úctou, a my tak budeme svědky harmonického vztahu dvou lidí, jejichž láska vznikla před více než 50 lety. 

Zdroj článku: