Vyberte si osobní esenciální olej podle svého astrologického znamení
Foto: Africa Studio / Shutterstock

Vyberte si osobní esenciální olej podle svého astrologického znamení

Na trhu je dnes velká řada éterických olejů vhodných do difuzéru nebo dostupné v koupelových a masážních směsích, které nám mohou pomoci se uvolnit a obnovit naši energii. Zvolte si ten pravý pro vás.


Beran - levandule

Jste ohnivé znamení, které má blízko k dobrodružství a akci. Máte sklony k netrpělivosti, proto u vás k výbuchům emocí dochází velice často. Levandule uvolňuje svalové napětí a účinkuje výborně při nervovém vyčerpání. Rychle zklidní silné emoce a pomůže povznést se nad obtížnou situací. 

Býk - cedrové dřevo

Na prvním místě je u vás pohodlí ostatních, ale můžete proto občas zapomínat sami na sebe. Dopřejte svým smyslům voňavou koupel s éterickým olejem z cedrového dřeva. Cedr vám dodá sílu, jistotu a nastolí vnitřní klid. 

Blíženci - bazalka

Pro četnost svých zájmů se můžete někdy cítit trochu zmatení a roztěkaní. Bazalka vám pomůže se soustředit na praktický život. Působí jako přírodní antidepresivum a také celkově osvěžuje. Pár kapek bazalky v difuzéru přispěje ke koncentraci a schopnosti rozhodnout se.

Rak - máta

Vaše přecitlivělost vám může způsobovat nepříjemné pocity v mezižeberní a podžeberní oblasti. Pokud trpíte úzkostmi a neurózou, je pro vás ideální éterický olej z máty. Osvěžující vůně máty vám dovolí zhluboka se nadechnout a potlačit vleklou bolest.  

Lev - jasmín

Optimismus a velkorysost jsou vaším hlavním symbolem. Obvykle jste plni síly a radost rozdáváte na potkání. Ale i váš vnitřní oheň občas ztratí na své síle. Zabraňte syndromu vyhoření opojnou vůní jasmínu. Přírodní parfém z jasmínu vám poskytne emoční podporu, posílí intuici a radost z tvořivosti. 

Panna - bergamot

Vaše puntičkářství a touha po dokonalosti vás může dohnat až k silným úzkostem. Čím více na sebe tlačíte, tím více se uvádíte do nervového vypětí. Při hněvu a vzteku, který je obrácen směrem k nám samým, a to často z důvodu workoholismu, je výborný éterický olej bergamotu. Bergamot je druh citrusu, jehož vůně výrazně harmonizuje a napomáhá zpracovávat potlačené emoce. 

Váhy - kadidlo

Jste okouzlující osobnost, ale vaše touha po rovnováze ve vztazích vám dokáže hodně sil ubrat. Zemitá vůně kadidla vás osvobodí od očekávání, zpomalí váš dech a pomůže přijmout nové. Je také prokázáno, že snižuje vysoký krevní tlak společně s vysokou srdeční frekvencí.

Štír - růže

Vaše ohnivá vášeň dokáže pálit mosty. Nenechte se ovládat silnými emocemi žárlivosti. Růžový éterický olej působí jako chladivý vánek, jenž zmírní napětí a otevře vaše srdce lásce. Vzácný růžový olej také zmírňuje deprese a úzkostné stavy.

Střelec - tea tree

Milujete cestování, pohyb a nové zážitky. A když to přeženete, což se vám občas stává, můžete si způsobit nepříjemné bolesti na těle. Olej z čajovníku uklidní bolavé svaly a zároveň povzbudí na duši. 

Kozoroh - santalové dřevo

Vaše pečlivost a zodpovědnost často převáží nad uvolněností a odpočinkem. Éterický olej santalového dřeva vám dovolí odložit starosti a být v kontaktu sami se sebou. Pro schopnost uzemnění se santal používá v meditační praxi po celá staletí. 

Vodnář - heřmánek

Jste neodbytní hledači pravdy, volnomyšlenkáři a milovníci všech nových směrů. Heřmánek vám otevře váš vnitřní svět emocí, před kterými máte tendenci utíkat. Pomáhá také pozvednout náladu a uvolnit úzkosti, které vám stojí v cestě k tvůrčímu procesu. 

Ryby - vetiver

Rádi utíkáte z reality do svého snového světa, a právě vetiver vám může pomoct zůstat v soustředěné přítomnosti. Éterický olej vetiveru se získává z kořene indické trávy. Přináší sebedůvěru, napomáhá hospodařit s energií a harmonizuje na těle i na duši. 

 
 
Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy

Horoskopy a zvěrokruhy

Další články z rubriky Horoskopy a zvěrokruhy

3 nejvěrnější přátelé podle znamení zvěrokruhu

3 nejvěrnější přátelé podle znamení zvěrokruhu

Máte perný den a přebíháte od jedné činnosti k druhé, abyste splnili všechny resty. Nejbližší přátelé jsou v takových chvílích poblíž a čekají vás s kávou a croissantem. Vědí co máte rádi a k narozeninám vám přejí mezi prvními. Cítíte se díky nim jako nejjasnější hvězda ve vesmíru. Přečtěte si, u kterých znamení si můžete být jistí, že vás nikdy nezklamou.

Znamení, která se nejčastěji uráží a která mají sklony k manipulativnímu chování

Znamení, která se nejčastěji uráží a která mají sklony k manipulativnímu chování

Není snadné komunikovat s člověkem, kterého se dotkne každé třetí slovo. Je to proto, že je přecitlivělý, příliš usiluje o důležité postavení nebo chce mít prostě kontrolu nad lidmi v jeho životě? U každého znamení převažují odlišné důvody k emocionálnímu zhroucení. Níže vám vysvětlíme, jaká převažují právě u těch nejurážlivějších znamení zvěrokruhu.

Proč jsou Ryby tak emotivní a jak se mohou naučit zvládat své emoce

Proč jsou Ryby tak emotivní a jak se mohou naučit zvládat své emoce

Všichni míváme silné pocity a bez emocí by s námi nepohnula ani hudba, ani sebelepší vtip, nikdy bychom se nezasmáli, dokonce bychom neuronili ani slzu. Emoce Ryb jsou však složité a rozmarné. Pojďme je zkusit trochu prozkoumat.

3 nejlínější znamení zvěrokruhu. Patříte mezi ně také?

3 nejlínější znamení zvěrokruhu. Patříte mezi ně také?

Každému z nás se občas prostě něco nechce. Nejradši bychom si jen hodili nohy na stůl a chvíli nic nedělali. Ne vždy to ale jde a většinou se to snažíme ovládnout. Někteří své lenosti ale zkrátka neporučí. Kdo podle zvěrokruhu patří mezi ty největší lenochy?

Týdenní horoskop od 8. března: Blíženci vyhněte se diskuzím, Lvi pozor na zbrklost a Vodnáři méně mluvte a více čiňte

Týdenní horoskop od 8. března: Blíženci vyhněte se diskuzím, Lvi pozor na zbrklost a Vodnáři méně mluvte a více čiňte

Tento týden nabízí mnoho možností zamyslet se nad uplynulými týdny. Bude příležitost najít si chvíli k přemýšlení a obrátit se sami k sobě s otázkou: “Co můžu udělat právě teď pro svůj spokojený život?”


Další články z rubriky Horoskopy a zvěrokruhy