Stručný přehled nově vydaných opatření proti šíření koronaviru
Foto: FrankHH / Shutterstock.com

Stručný přehled nově vydaných opatření proti šíření koronaviru

Stručný přehled nově vydaných opatření proti šíření koronaviru Další fotografie v galerii >
Foto: FrankHH / Shutterstock.com
Přišla v platnost nová opatření proti šíření covid-19 - do restaurace maximálně ve 4 lidech, omezení volnočasových aktivit, opět jsou zavřená kina a divadla. To a mnoho dalšího, čtěte níže.

Stravovací zařízení

Veškerá tato zařízení (restaurace, hospody, bary,...) musí zavírat nejpozději ve 20:00 hodin, přičemž každý host musí mít během své návštěvy místo k sezení u stolu maximálně s dalšími 3 lidmi a mezi stoly musí být dostatečné rozestupy.

Přísnější je stravování v nákupních centrech, kde je možné sedět u stolu pouze ve dvou lidech.

V obou případech musí zařízení vypnout wifi připojení, aby nedošlo k veliké kumulaci osob na jednom místě kvůli připojení k internetu.

Kultura

Nově je kromě zákazů koncertů a hudebních akcí obecně zakázána návštěva kina, nebo divadelního představení. Dále se zavírají galerie, muzea, zoo, cirkusy, varieté, výstavy, zámky a hrady. Zákaz se nevztahuje na zpěv v místě bydliště, nebo na děti v mateřských školkách.

Sport

Je nově zakázáno provozovat sportovní a volnočasové aktivity v tělocvičnách, posilovnách, bazénech a jiných druhů sportovišť ve vnitřních prostorách. Taktéž se uzavírají wellness centra, není možné absolvovat saunovou proceduru, masáž apod.

Výjimku tvoří pouze hodiny tělocviku pro žáky 1. stupně a wellness a bazénové procedury ze zdravotních důvodů.

Hromadné akce

Je zakázáno pořádání hromadných akcí pro více než 10 osob ve vnitřních prostorách a 20 osob ve vnějších prostorách.

Toto opatření se vztahuje na všechny volnočasové aktivity, ale i na bohoslužby. 

Výjimku tvoří členové domácnosti, soudy a jiné výkony moci, nebo podnikatelské činnosti a povolání.

Taktéž jsou zrušeny veškeré výstavy, veletrhy, kongresy, poutě, provoz kasín a heren, různých kontaktních vzdělávacích akcí, ale také kroužky pro mladistvé.

 

Vláda také apleuje na občany, aby dodržovali veškerá pravidla proti šíření nemoci covid-19, aby nosili roušku, dbali na dostatečnou hygienu a neshromažďovali se. Také by si měl každý stáhnout mobilní aplikaci eRouška, díky které je možné trasovat pozitivní případy efektivněji.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy