Středoškoláci doma a sportovní utkání bez fanoušků, nová opatření proti šíření nemoci Covid-19 v platnosti od pondělí
Foto: Autor: Mashii / Shutterstock.com

Středoškoláci doma a sportovní utkání bez fanoušků, nová opatření proti šíření nemoci Covid-19 v platnosti od pondělí

Středoškoláci doma a sportovní utkání bez fanoušků, nová opatření proti šíření nemoci Covid-19 v platnosti od pondělí Další fotografie v galerii >
Foto: Autor: Mashii / Shutterstock.com
Jako bychom se vraceli v čase. Od pondělka nás čekají nová opatření, která budou omezovat nejen školáky. Plánovali jste vyrazit na fotbalové utkání nebo uspořádat velkou svatbu? Nejspíš máte smůlu.

Od pondělí 5. října vstupují v platnost nová opatření, která na 14 dní výrazně omezí náš každodenní život. 

Hromadné akce

Prozatím není úplný zákaz hromadných akcí. Ve vnitřních prostorách se však mohou konat pouze pro maximálně 10 osob, pro ty venkovní je pak povolen limit 20 osob.

Výjimku tvoří například bohoslužby, v kostele může být až 100 lidí, nesmí se ale zpívat. Tímto opatření se také nemusí řídit jednání jednotlivých zastupitelství, aktéři soudních procesů, nebo členové jedné rodiny.

Jistou výjimku mají i svatby a pohřby, těchto událostí se může zúčastnit 30 osob.

Na pivo maximálně v šesti

Pro restaurace, hospody a jiná stravovací zařízení bude nově platit pravidlo, že u stolu smí sedět pouze 6 osob. Taktéž bude nadále omezena otevírací doba. Co se týká nákupu potravin a jiného zboží, tohoto odvětví se omezení nedotýká.

Kulturní akce

Kulturní akcí je myšleno divadelní představení, nebo promítání v kině. Do sálu bude moci maximálně 500 lidí, zapomeňte však na občerstvení na baru během přestávky. Všichni návštěvníci musí mít ochranu úst a nosu a měli by pravidelně používat desinfekci.

V divadlech jsou rovněž zrušena všechna představení, ve kterých se zpívá, to jsou opery, muzikály, operety apod. Tím pádem je samozřejmé, že jsou zrušeny veškeré koncerty a jiné pěvecké akce.

Sport

Pasivní sportovní fanoušci nebudou moci podpořit svůj tým na přímo na hřišti. veškerá utkání a závody proběhnou bez účasti diváků, přičemž může být přítomen pouze realizační tým o maximálním počtu 130 lidí.

Bazény, posilovny a podobná zařízení se zavírat nebudou. Obecně zájmovou sportovní činnost je možné provozovat v maximálním počtu 20 osob.

Školy

V regionech označených oranžovou a červenou barvou přejdou všechny střední školy na distanční výuku. Rovněž se nebude konat praktická výuka. Základní školy budou v provozu, je ale zakázán zpěv v hodinách hudební výchovy a tělocvik se vymění za procházku.  Družiny i mateřské školy budou normálně fungovat.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy