Malá sonda do života Amal (a George) Clooney
Foto: Andrea Raffin / Shutterstock

Malá sonda do života Amal (a George) Clooney

Kdo je žena, které se podařilo ulovit muže, který nikdy nepomyslel na to, že se ožení a bude otcem rodiny a vzorným milujícím manželem. Co má tak zvláštního, co George Clooney nenašel u žádné z krásných hereckých kolegyň, které ho obletovaly?

Štíhlá brunetka s postavou modelky a zálibou v módním oblečení se narodila 3.2. 1978 v Bejrútu do velice prominentní a dobře situované rodiny, která jí dopřála dobré právnické vzdělání a také dospívání v mezinárodním prostředí.

Po studiích se Amal Ramzi Alumuddin velice rychle prosadila v mezinárodním právu se specializací na lidská práva a extradice (předávání obviněného nebo odsouzeného z jedné jurisdikce do druhé, která má právo vymáhat svá práva). Zastupovala celou řadu významných osobností, jako je například bývalá ukrajinská premiérka Julia Timošenková. Patří také mezi dlouhodobé kritiky Donalda Trumpa, a to zejména kvůli jeho vyjádření, že jsou novináři „nepřátelé lidu“. Amal se velice silně zasazuje právě za svobodu slova a kritizuje země, které pronásledují a vězní novináře.

Láska jako z románu

Amal si až do svých 35 let myslela, že ji nikdy nepotká tak silná láska, aby chtěla založit rodinu. A vyhlášený svůdník George? Veliká změna u sympatického herce nastala, když pobýval během letních měsíců ve své italské rezidenci u Lago di Como. Sám herec popsal, jak na něj zapůsobilo, když viděl, jak se muži vrací v podvečer domů s lahví vína a čerstvým pečivem a doma je vítá usměvavá žena a obklopí je děti. Začal jim trochu závidět.

Amal a George se potkali na jedné recepci ve Villa Oleandra. Poté se znovu setkali na safari v Africe a George překvapeně zjistil, že je až po uši zamilovaný. Přišlo období namlouvání. Amal velice často dostávala emaily podepsané psem Einsteinem, který žádal o právní pomoc. Jak se později George zmínil, za to trochu infantilní chování se psem se styděl, ale Amal nejspíš ocenila vtipný nápad a vytrvalost a stejně jako George, přehodnotila svůj postoj k rodinnému životu.

Svatba byla v roce 2014 a stále zamilovaní manželé spolu vychovávají dvojčata.

 
Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy