Kapitán Kirk oslavil kulatiny. Jeho skutečný věk byste mu ale nehádali
Foto: s_bukley / Shutterstock

Kapitán Kirk oslavil kulatiny. Jeho skutečný věk byste mu ale nehádali

Herec, producent, režisér, autor, zpěvák, dabér, držitel prestižních cen Emmy a Golden Globe, a navíc světoznámý díky jedné legendární roli v populárním filmu a seriálu: To všechno je William Shatner. 22. března oslavil kapitán Kirk neuvěřitelné devadesáté narozeniny.

Herec již od narození

Shatner se o herectví zajímal již hodně brzy ve svém životě. Ve věku šesti let se zúčastnil divadelního představení na letním táboře, o dva roky později si zahrál Toma Sawyera ve školním představení. Po Kanadě byl známý ve věku deseti let, kdy se stal dabérem audioknih u rádiové stanice CBC.

V roce 1953 (poté, co vystudoval ekonomii) si Shatner zahrál v několika Shakespearových představeních na Stratfordském festivalu v Kanadě. Celkem 3 roky hrál především na jevištích po celé Kanadě, než se v roce 1956 přestěhoval do New Yorku. Tam začal pracovat pro televizi a na Broadwayi, kde si ho všimli filmoví producenti. Jeho prvním velkým filmem byl snímek „Bratři Karamazovi“ z roku 1958.

Shatner debutoval jako hlavní herec v televizním seriálu „For the People“, který byl vysílán v roce 1965. Světově proslulým se samozřejmě stal rolí kapitána Kirka v televizním seriálu „Star Trek“. Tuto roli hrál i ve skoro všech Star Trek filmech.

Nejen herec

Shatner je všeobecně aktivní v showbyznysu. Mimo herectví se taktéž zajímá o hudbu, vydal několik vlastních desek. Nejnovější album soustřeďující se na blues vyšlo dokonce roku 2020. Jako moderátora ho můžeme zahlédnout v různých dokumentech o nadpřirozených a mystických jevech. I jako autor knížek je Shatner aktivní, především jako spoluautor románů o Star Treku.

Shatner byl celkem čtyřikrát ženatý a má dvě děti. Taktéž je úspěšným chovatelem koní a dobrmanů. 22. března oslavil 90. narozeniny, a všichni jsme zvědaví, jestli se náhodou neobjeví znovu na plátně.     

 
Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy