Indonésie – turistická místa, chování místních obyvatel a vše potřebné, co potřebujete vědět k vycestování
Foto: Autor: Guitar photographer / Shutterstock.com

Indonésie – turistická místa, chování místních obyvatel a vše potřebné, co potřebujete vědět k vycestování

Indonésie – turistická místa, chování místních obyvatel a vše potřebné, co potřebujete vědět k vycestování Další fotografie v galerii >
Foto: Autor: Guitar photographer / Shutterstock.com

Indonésie je stát v jihovýchodní Asii. Určitě se vám vybaví známý a oblíbený ostrov Bali, který je cílovou destinací mnoha lidí. Níže najdete tipy a rady ohledně oblečení, zajímavých aktivit a turistických míst, nakupování a dalších věcí.


Počasí a oblečení

Celoročně je zde průměrná teplota od 23 do 30 stupňů. Dlouhé kalhoty, svetry a bundy tedy potřebovat nebudete. Vzhledem ale k místnímu náboženství a zvykům by měly mít ženy zahalená ramena a kotníky, takže nejlepší volbou jsou volné šaty nebo sukně.

Zajímavé aktivity a turistická místa

Na plážích Kuta, Legian a dalších najdete několik škol surfování. Důkladně s vámi projdou zaškolení, ukáží vám různé triky a během celé doby, co budete ve vodě, tak se vám budou věnovat a pomáhat.

Na Bali navštivte Monkey Forest, což je les plný několika druhů opic. Doporučuje se nebrat si brýle a různé doplňky, jako jsou hodinky a řetízky, jelikož opičky rády kradou. Ten den jsem na sobě měla žlutou sukni, takže si mě spletly s banánem a do sukně se trošku pustily.

Sopka Bromo. Asi jedno z mála míst, kde se vám bude hodit bunda. Nejlepší je vyrazit brzo, abyste viděli východ slunce. Do té doby než vyjde, je docela zima.

Kouzlo v sobě také ukrývá hinduistický chrámový komplex Prambanan. Jedná se o jeden z největších komplexů v jihovýchodní Asii a je zapsaný na seznamu UNESCO.

Peníze

Místní měnou je indonéská rupie, kterou bohužel u nás ve směnárnách nemají. Je tedy dobré si vyměnit americké dolary nebo eura, která si vyměníte na místě. Nakupování většinou vyjde levněji než u nás, za málo nakoupíte hodně.

Typická jídla

Rýže, rýže a do třetice zase rýže. Základní potravina, která se na talíři objevuje několikrát denně. S vepřovým masem se kvůli náboženství skoro nesetkáte, časté je maso kuřecí. Jídlo bývá často pálivé.

Najdete zde mnoho druhů ovoce, které u nás skoro neseženete. Jedná se o hadí ovoce, chlebovník, mučenku a zapáchající durian.

Místní obyvatelé

Jsou velmi pohodlní, neřeší moc čas, takže se připravte na to, že na ně budete vždy čekat. Jsou velmi tolerantní a usměvaví. Kriminalita je na nízké úrovni, ale nedoporučuje se chodit samostatně ve večerních hodinách.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy

Novinky

<< Předchozí článek Další článek >>