5 nejčastějších snů, při kterých si opravdu neodpočinete
Foto: lassedesignen / Shutterstock

5 nejčastějších snů, při kterých si opravdu neodpočinete

V práci se vám nedaří, s rodinou jste rozhádaní a nestíháte platit faktury? Říkáte si, že půjdete dnes už raději spát, abyste si od všech těch starostí odpočinuli, ale neuniknete jim ani ve snu.


Stres, s nímž se potýkáme přes den se promítá i do snů. Ve skutečnosti nám takové sny poskytují vodítko na zvládání obtížných situací v reálném životě. 

Hoří!

Se zoufalstvím pozorujete, jak váš dům mizí v plamenech. Vše, co jste po celá léta budovali se ztrácí v oblaku kouře. Dům, který ve snu vidíte je ve skutečnosti vaše mysl. Vaše mysl je zaplavena kouřem a volá o pomoc. 

Co vám sen radí: Je nejvyšší čas zvolnit. Zajistěte si hlídání dětí, vypněte mobil a nikým se nenechte rušit. Najděte způsob, jak se uvolnit a přijít na jiné myšlenky. Možná si uvědomíte, že potřebujete konečně změnit práci a začít se věnovat tomu, po čem tajně toužíte. Nechte vaši mysl odpočinout a zastavte se dřív, než dojde k úplnému vyhoření.

Krádež

Ať už jste ve snu okradeni o auto, vybavení bytu nebo jen o peněženku, tento sen může souviset s nejistotou v životě a ztrátou motivace. Věci, které nám patří, pro nás mají nejen materiální, ale také citovou hodnotu. Pokud o ně ve snu přijdeme, přicházíme zároveň o vlastní jistotu. 

Co vám sen radí: Ať už se jedná o nedostatek motivace nebo dlouhodobou nejistotu, vaše mysl pravděpodobně touží znovu najít své jisté místo. Není pro vás čas vyzkoušet něco nového, protože momentální situace pro vás nejspíš není úplně příznivá.

Zmeškali jste

Zdá se vám často o tom, jak na poslední chvíli dobíháte autobus, před nosem vám ujíždí vlak nebo přicházíte na důležitou poradu právě ve chvíli, kdy končí? Nejste sami, takové sny jsou jedny z nejčastějších a zdají se nám především proto, aby nás upozornily na vypjatý časový režim. 

Co vám sen radí: Sestává-li se váš život jen z neustálých termínů, zvolněte, a promyslete si, co je pro vás skutečně důležité a bez čeho se obejdete. Zeptejte se sami sebe, co vám utíká před nosem, a hlavně co vám brání, abyste přišli včas? 

Stres ve škole

I pokud už školu máme dávno za sebou, pocity školního stresu v nás zůstávají uloženy dlouhá léta. Může se nám zdát, že nemůžeme najít svou třídu, jsme zkoušeni nebo nestihneme přijít včas na maturitní zkoušku. Všechny tyto situace jsou velmi nepříjemné a pokud se nám o nich zdá často je dobré se zamyslet, co nám to říká.

Co vám sen radí: Hledáme-li svou třídu, možná si i ve skutečnosti nejsme jisti, kam patříme. Pokud ve snu nestihneme přijít na zkoušku včas, zamysleme se nad tím, jakou důležitou schůzku nebo činnost v bdělém stavu neustále odkládáme? 

Zapomínání

Sny, ve kterých zapomeneme, že jsme někde nechali nákup, klíče nebo dítě jsou naprosto běžné. Jsou taktéž důsledkem stresu, který prožíváme v bdělém stavu a posilují náš smysl pro zodpovědnost. Stres ve snech by se však neměl stát rutinou. 

Co vám sen radí: Sen, ve kterém něco zapomeneme může symbolizovat naši celkovou únavu ze zodpovědnosti. Nenaložili jste si toho v poslední době příliš? Zodpovědnost neznamená připoutanost, dejte také prostor sami sobě a dovolte si odpoutat se.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy

Sny

Další články z rubriky Sny

Mohou sny předpovídat budoucnost? Odborníci zjišťují, že to není až tak nemožné

Mohou sny předpovídat budoucnost? Odborníci zjišťují, že to není až tak nemožné

Každý to má se sněním trochu jinak. Někdo si sny vůbec nepamatuje a jiní znají každý jejich detail, i když by na ně možná raději zapomněli. Ve snech je ale možné opravdu cokoliv, a to i cestování časem. Řada lidí totiž potvrdila, že ve snech někdy zažila jakési vyobrazení budoucnosti. Je to ale vůbec možné? Čtěte dále

Když se ve snech vracíte do dětství. Co tyto sny představují?

Když se ve snech vracíte do dětství. Co tyto sny představují?

Zdát se nám může úplně o čemkoliv. Dost často se ale ve snech objevují vzpomínky z našeho dětství. Ať už se ve snu vidíte na hřišti, se svými kamarády, nebo doma s rodiči, tyto vzpomínky ve vás určitě vyvolávají vlnu nostalgie. Proč nám je ale sny připomínají? Podívejte se na jejich výklad.

TOP 10 nejběžnějších snů, které nás provází nocí

TOP 10 nejběžnějších snů, které nás provází nocí

Sny jsou zcela běžnou součástí nočního života. Můžeme říci, že se jedná o komunikaci emocí a našeho vnitřního já s naším vědomím. Celé to probíhá ve formě někdy zcela nesmyslných vjemů, které ale odkazují na náš život a události v něm. Dnes se podíváme na TOP 10 snů, které se nám zdají.

Nejběžnější sny o pavoucích a jejich význam

Nejběžnější sny o pavoucích a jejich význam

Pavučina v rohu místnosti se začne zvětšovat. Váš mozek tak nějak tuší, že to není možné, ale sakra… ta pavučina je stále a stále větší a spletitější. Kokon, který má tvar oka hurikánu, kouká přímo na vás. A v něm osm černých odlesků, osm očí. Snovačka vás zahlédne a pomalu se spouští dolů. V hrůze sledujete obřího pavouka, který si vás měří a pomalu dosedá na vaše zpocené tělo. Probuzení přijde okamžitě. Jste obětí děsivého pavoučího snu.

Sny o květinách vypovídají o úspěchu, radosti a sebelásce

Sny o květinách vypovídají o úspěchu, radosti a sebelásce

Květina je symbolem štěstí, bohatství, lásku a soucit. Sen o čerstvých květinách vypovídá o příznivých podmínkách a radostných událostech. Pojďte se kochat voňavými květinami ze snů ještě dříve než přijde jaro.


Další články z rubriky Sny