Jak se vyhnout nákaze koronavirem. Zavírat se doma je nesmysl, buďme ale zodpovědní
Foto: Autor: Maridav / Shutterstock.com

Jak se vyhnout nákaze koronavirem. Zavírat se doma je nesmysl, buďme ale zodpovědní

Jak se vyhnout nákaze koronavirem. Zavírat se doma je nesmysl, buďme ale zodpovědní Další fotografie v galerii >
Foto: Autor: Maridav / Shutterstock.com
Můžeme se o své zdraví starat sebevíc, ale potřeba společenskosti k nám lidem prostě patří. Jak se chránit před koronavirem, aby na tom neutrpěla naše psychika a společenský život?

Pečlivá hygiena

Ať už jdete do supermarketu, do knihovny, nebo na oběd s kolegou, snažte se pravidelně si umývat ruce a používat desinfekční prostředky. Mnoho podniků a veřejných míst nabízejí desinfekci na ruce přímo u vchodu. V restauracích a jiných stravovacích zařízeních by měly být stoly a židle desinfikovány po každém hostu. Pokud ale vidíte, že tomu tak není, nebojte se požádat obsluhu, aby to udělala. 

Chraňte ostatní a zakrývejte si nos a ústa

Je jedno jestli používáte jednorázovou roušku z lékárny, nebo tu po domácku vyrobenou. Stačí aby byla sterilní a aby se nosila správně. Asi je zbytečné mít jí na sobě pokud sedíte o samotě na lavičce v parku. Pakliže máte společnost, doporučuje se roušku si nasadit. Neděláte to kvůli sobě, ale kvůli lidem se kterými trávíte čas.

Ven s přáteli zodpovědně

Můžete si odpoledne vyrazit na kávu s kamarádkou, nebo v podvečer s kolegou na jedno. Každý z nás potřebuje v nějaké míře takovýto sociální kontakt už jen pro svou psychickou pohodu. Pokud to ale není nutné, nesundávejte si roušku z úst a nosu, pouze pro konzumaci. Také se vyvarujte pití z jedné sklenice a příliš těsnému kontaktu. Jedině takhle předejdeme úplnému uzavření oblíbených podniků.

Sportem ke zdraví

Pokud po schůzce s kamarády máte zdravého ducha, tak ke zdravému tělu už je to jen krůček. Zařaďte do svého režimu více pohybových aktivit, snažte se dodávat svému tělu dostatek vitamínů, hlavně v podobě zdravé a pestré stravy. Pakliže máte problémy s nadváhou a nebo obezitou, snažte se alespoň trochu o redukci váhy.

Vyhýbejte se velkým davům 

Zajít na kávu s jednou kamarádkou je něco jiného než jít s celou partou na grilovačku. Zkuste se neúčastnit velkých akcí, kde je mnoho lidí. Jsou situace, jako třeba jízda v MHD, kde to prostě uhlídat nejde. Můžete si ale rozmyslet, jestli vyrazíte do nákupního centra, kde může být lidí opravdu mnoho.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy