Proč ve svých snech stále někoho nebo něco hledáme
Foto: Jorm S / Shutterstock

Proč ve svých snech stále někoho nebo něco hledáme

Občas jsou naše sny velmi zvláštní. Mnohdy jsou tak podivné, že na ně přes den musíme stále myslet. Třeba takový sen o tom, že nám někdo nebo něco chybí nás vůbec nenechá v klidu.


Kdo vám chybí?

Vzbudíte se udýchaní a zpocení s pocitem, že jste celou noc někoho usilovně hledali. Sen vám nejde z hlavy a pravidelně se vám vrací. Co si o takovém snu myslet? Podle jedné teorie hledání někoho nebo něčeho vypovídá o tom, že ve vašem životě něco chybí. Jaký je člověk nebo věc, kterou hledáte? Zamyslete se, zda kvality hledaného nesouvisí s nenadálou citovou ztrátou ve vašem reálném životě. 

Strach ze změny

Sen, ve kterém hledáte osobu či věc, může také naznačovat, že se bojíte ztratit kontrolu, o které jste si mysleli, že nad svým životem máte. V takových snech se často nejprve setkáte s nějakou zjevnou hrozbou jako jsou například přírodní pohromy nebo válečné ohrožení, při kterém ztratíte člověka nebo věc, na níž vám záleží. Marné hledání vypovídá o pocitu ohrožení a nejistotě v bdělém stavu. Zaměřte se na tyto pocity a prozkoumejte mapu své mysli. V čem se cítíte nejistě, a hlavně, o co nebo o koho se bojíte?

Zdroj: Autor: fran_kie / Shutterstock

Žárlivost

Po probuzení máte výčitky svědomí, že jste hledali svého milovaného v cizí náruči, prohledávali jste mu věci a kontrolovali telefon? Strach z opuštění může vést k pocitům žárlivosti a úzkosti. Bolest způsobená ztrátou milovaného člověka je často známkou zranění vnitřního dítěte. Každý v sobě totiž máme malé dítě, které občas zatouží po pozornosti druhých. Čím více jsme byli v dětství nespokojeni, tím více pak potřebujeme tyto základní potřeby uspokojovat i v dospělosti. Naše zraněné dítě ve snu volá po uzdravení. Uvědoměním si těchto základních lidských instinktů otevíráme vrátka integraci našeho dětského já do skutečného dospělého světa, kde nás vnitřní dítě přestane ovládat, ale naopak nás začne inspirovat.

Každý v sobě totiž máme malé dítě, které občas zatouží po pozornosti druhých.

Hledání zesnulých

Velice častým příběhem ve snu je, že se snažíme najít naše zemřelé. Můžeme po nich trpělivě pátrat a jako detektivové nalézat stopy a indicie, které nás za nimi vedou do jiného světa. Nebo se nám ztratili v hmotném světě a my je ve snu zoufale hledáme. Obě tyto možnosti znamenají, že se snažíme začlenit vzpomínky a zkušenosti o zesnulých z našeho podvědomí do vědomé oblasti naší mysli. Hledáte-li často vaše blízké zesnulé ve svých snech, berte tyto sny jako podněty k přijetí zážitků a pocitů ohledně mrtvých do svých životů. V našich myslích a srdcích zůstávají zemřelí stále živými.    

Ztracená příležitost

Zapomněli jste ve snu na něco důležitého a marně se snažíte situaci nebo člověka dohnat? Pokud o ztrátě sníte často, sny vám mohou naznačovat vaši hlubokou nejistotu. Možná jste ztratili kontakt s vašimi hlubokými pocity, kormidlo života nedržíte pevně v rukou, a loď života se nechává unášet vlnami nečekaným směrem. Podívejte se na vztahy a situace, kterým právě čelíte, a pokuste se, najít propojení mezi snem a realitou. Pokud pomocí snu rozklíčujete, po čem v životě skutečně toužíte, chopte se kormidla a plujte za svým skutečným přáním. 

 
Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy

Další články z rubriky Sny

5 nejčastějších snů, při kterých si opravdu neodpočinete

5 nejčastějších snů, při kterých si opravdu neodpočinete

V práci se vám nedaří, s rodinou jste rozhádaní a nestíháte platit faktury? Říkáte si, že půjdete dnes už raději spát, abyste si od všech těch starostí odpočinuli, ale neuniknete jim ani ve snu.

Mohou sny předpovídat budoucnost? Odborníci zjišťují, že to není až tak nemožné

Mohou sny předpovídat budoucnost? Odborníci zjišťují, že to není až tak nemožné

Každý to má se sněním trochu jinak. Někdo si sny vůbec nepamatuje a jiní znají každý jejich detail, i když by na ně možná raději zapomněli. Ve snech je ale možné opravdu cokoliv, a to i cestování časem. Řada lidí totiž potvrdila, že ve snech někdy zažila jakési vyobrazení budoucnosti. Je to ale vůbec možné? Čtěte dále

Když se ve snech vracíte do dětství. Co tyto sny představují?

Když se ve snech vracíte do dětství. Co tyto sny představují?

Zdát se nám může úplně o čemkoliv. Dost často se ale ve snech objevují vzpomínky z našeho dětství. Ať už se ve snu vidíte na hřišti, se svými kamarády, nebo doma s rodiči, tyto vzpomínky ve vás určitě vyvolávají vlnu nostalgie. Proč nám je ale sny připomínají? Podívejte se na jejich výklad.

TOP 10 nejběžnějších snů, které nás provází nocí

TOP 10 nejběžnějších snů, které nás provází nocí

Sny jsou zcela běžnou součástí nočního života. Můžeme říci, že se jedná o komunikaci emocí a našeho vnitřního já s naším vědomím. Celé to probíhá ve formě někdy zcela nesmyslných vjemů, které ale odkazují na náš život a události v něm. Dnes se podíváme na TOP 10 snů, které se nám zdají.

Nejběžnější sny o pavoucích a jejich význam

Nejběžnější sny o pavoucích a jejich význam

Pavučina v rohu místnosti se začne zvětšovat. Váš mozek tak nějak tuší, že to není možné, ale sakra… ta pavučina je stále a stále větší a spletitější. Kokon, který má tvar oka hurikánu, kouká přímo na vás. A v něm osm černých odlesků, osm očí. Snovačka vás zahlédne a pomalu se spouští dolů. V hrůze sledujete obřího pavouka, který si vás měří a pomalu dosedá na vaše zpocené tělo. Probuzení přijde okamžitě. Jste obětí děsivého pavoučího snu.


Další články z rubriky Sny