Nechte si vyplatit příspěvek na respirátory od své zdravotní pojišťovny. Tyto pojišťovny proplácí ochranné pomůcky
Foto: DimaBerlin / Shutterstock

Nechte si vyplatit příspěvek na respirátory od své zdravotní pojišťovny. Tyto pojišťovny proplácí ochranné pomůcky

Pravidelný nákup nových respirátorů může vaší peněžence opravdu přitížit. Pokud máte některou z těchto zdravotních pojišťoven, můžete si zažádat o finanční příspěvek na nákup zdravotnických pomůcek.

300 Kč od České průmyslové zdravotní pojišťovny

ČPZP se v rámci zavedení celoplošnému opatření nutnosti nošení respirátorů rozhodla udělat pro své pojištěnce jednorázovou akci na měsíc březen. Stačí kdekoliv nakoupit respirátory (nemusí být nutně z lékárny) a schovat si doklad o úhradě. Ten pak naskenujete nebo čitelně ofotíte a pošlete do pojišťovny spolu s číslem účtu pro vyplacení příspěvku. Doklad je nutné zaslat nejpozději do 15.4., platné jsou pouze doklady vyhotovení od 1.3. do 31.3.

Stovku nabízí i ZPMVČR

Na nákup respirátorů vám přispěje i Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR, zde je možné čerpat příspěvek až do výše 100 Kč, přičemž postup pro zažádání je stejný jako v případě ČPZP, stačí uschovat doklad o nákupu respirátorů, který proběhl v březnu a zaslat jej spolu s číslem účtu do 15. dubna.

Žádost o mimořádnou pomoc od státu

Pakliže se nacházíte ve finanční tísni a vaše zdravotní pojišťovna vám na nákup zdravotních pomůcek nepřispívá, můžete zažádat o mimořádnou pomoc ministerstvo práce a sociálních věcí. To nabízí příspěvek až do výše 500 korun na nákup těchto pomůcek, stačí vyplnit formulář přímo na stránkách ministerstva. Stačí zadat osobní údaje a potřebné doklady o příjmech. Na základě formuláře pak bude vyhodnoceno, zda na vyplacení příspěvku máte nárok, či nikoliv. 

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy