Jak může distanční vzdělávání ovlivnit vaše manželství
Foto: Yuganov Konstantin / shutterstock

Jak může distanční vzdělávání ovlivnit vaše manželství

Když se loni na jaře stalo učení z domácností samozřejmostí, věděli jste, že budete muset více trénovat svou trpělivost. Ale s čím jste pravděpodobně nepočítali bylo, že to nějak ovlivní vaše manželství.


Časté hádky a podpůrná technika 5:1

Děti se hádají o počítač, každou chvíli někdo něčemu nerozumí a vy do toho řešíte své pracovní povinnosti, vyřizujete online nákup a po telefonu uklidňujete babičku. Podobný scénář z posledních měsíců zná určitě každý. A veškerý tento stres může snadno proniknout do vašeho vztahu. 

Než svého manžela či manželku seřvete, připomeňte si, že jste rozrušení z této náročné situace a na chybě není partner. Až opadnou největší emoce, vymyslete si rozdělení činností okolo dětí a domácnosti nebo si připomeňte již předem domluvený plán . Nebojte se požádat učitelé o doučování, využijte nabídky studentů, kteří dětem pomohou s úkoly online. A vždy se držte poměru 5:1 pro váš zdravý vztah. Podle Gottmanova institutu je poměr negativních a pozitivních interakcí nejpřesnějším ukazatelem funkčnosti vztahu. Nezapomeňte tedy, kdykoliv se na svého partnera nepříjemně ohradíte, před další výčitkou jej minimálně pětkrát za něco oceňte! 

Méně času na sebe = méně času na manželství

Distanční vzdělávání vyžaduje mnohem více vaší pozornosti a mentálního zapojení. Může se stát, že si najednou všimnete, že už jako manželé nemáte téměř žádný společný čas. Dopolední setkání u kávy se změnilo na pobíhání mezi dětmi a prací, a když konečně přijde vytoužený večer, padnete vyčerpáním dříve než všechny děti usnou. 

Vězte, nejste v tom sami. Co nejvíce dodržujte stanovený harmonogram a vytvořte si i v perném rozvrhu čas jen na vás dva. Vzpomeňte si na zásadní rovnici: spokojené manželství = spokojená rodina.

 
Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy

Další články z rubriky Láska a Vztahy

Tři základní fáze rozchodu a jak se s nimi vyrovnat

Tři základní fáze rozchodu a jak se s nimi vyrovnat

Vyrovnání se s rozchodem je bolestivá a dlouhodobá záležitost, při které člověk zažívá nejrůznější škálu pocitů. A nezáleží na tom, zda jste byla s dotyčným ve vztahu deset let, či měsíc. Prvotní známky smíření se s touto „ztrátou“ všechny vnímáme úplně stejně.

Jak být úspěšní na online seznamce

Jak být úspěšní na online seznamce

3 z 10 dospělých tvrdí, že v minulosti používali seznamovací web nebo aplikaci. U mladších lidí je toto číslo ještě větší. Téměř polovina 18–29letých už dříve využívala online seznamovací službu. Aplikace pro seznamování mohou být skvělý způsob, jak poznat nové lidi, najít nové přátele a třeba i lásku na celý život.

Jak si doma přichystat skvělou romantickou atmosféru

Jak si doma přichystat skvělou romantickou atmosféru

Romantická atmosféra je důležitá pro různé příležitosti ve vašem životě. Chcete vědět, jak vytvořit tento druh intimní atmosféry, ať už na výročí, narozeniny, Valentýna nebo při jakékoli jiné příležitosti? Existuje mnoho tradičních způsobů, jak podpořit romantickou atmosféru, ale existují i jiné méně tradiční metody, které fungují stejně dobře.

Pět jazyků omluv aneb když promiň nestačí

Pět jazyků omluv aneb když promiň nestačí

Jelikož nikdo není neomylný, a lidé neustále říkají a dělají věci, které druhým vadí, dobrý vztah se bez omluv a odpuštění neobejde. Nelaskavá slova nebo činy vytvářejí mezi lidmi citovou bariéru. Ta zmizí pouze tehdy, když se omluvíme a když nám druhá strana odpustí.

Než si řeknete ANO: Zásnuby jsou zase v módě

Než si řeknete ANO: Zásnuby jsou zase v módě

Zásnuby se opět vrátily do módy a tímto rituálem si prochází i řada současných párů. K čemu sloužily v minulosti, jak probíhají tradiční zásnuby dnes a jakých chyb se při žádosti o ruku vyvarovat?


Další články z rubriky Láska a Vztahy