Znamení, pro která jsou Vánoce peklo. Proč pro ně tyto svátky nejsou hezkým a klidným obdobím?

Znamení, pro která jsou Vánoce peklo. Proč pro ně tyto svátky nejsou hezkým a klidným obdobím?
Vánoce už se kvapně blíží a s nimi bohužel i všechen stres spojený s nakupováním dárků, rodinnými sešlostmi i slavnostní večeří. Nemůžeme se tedy divit, že někteří to předem vzdávají a na Vánoce by se nejraději někam vzdálili. Nakonec si je stejně užijí po svém, ale ke štěstí to spíše nepotřebují.

Štír

Štíři nesnáší lži a tajnůstkářství, i když jim sami často holdují. Vánoce tedy budou mít od dětství navždy spjaté se zradou od rodičů, kteří jim celé dětství lhali, jak to ve skutečnosti s dárky je. Toto odhalení budou možná až příliš dramatizovat a jen tak jim to neodpustí. Ještě několik let kvůli tomu mohou k Vánocům cítit odpor.

Jakákoliv zrada je totiž dokáže nesmírně ranit a reagují proto opravdu přecitlivěle. Mohou tedy z takového uvědomění dělat obrovskou katastrofu a úplně tím zkazit příjemnou rodinnou atmosféru. Zkuste jim to tedy raději sdělit nějak citlivě a ve zralém věku, ať vaše vánoční pohoda rázem neskončí jen kvůli odhalení vaší tajné skrýše.

Toto znamení je navíc hodně samotářské, a tak je ani četná rodinná setkání příliš nelákají. Ne že by se se svými příbuznými a přáteli viděli neradi, ale nepatří zrovna mezi společenská stvoření a mnohem lépe by jim bylo pod dekou s novou knížkou nebo u hezké pohádky.

Vodnář

Vodnáři se také často spokojí jen sami se sebou a velké sešlosti v nich nevzbuzují převeliké nadšení. Raději by tedy dělali to, co je baví, než aby nuceně trávili čas s lidmi, se kterými už kromě příbuzenských vztahů moc společného nemají. Vánoce pro ně tedy mohou představovat i nudu a nepříjemná setkání s příbuznými, kteří jim a jejich životu vůbec nerozumí.

Kvůli jejich intelektu, kreativnímu a inovativnímu myšlení navíc chtějí jít proti zaběhlým zvykům i o vánočních svátcích. Mohou tedy vymýšlet různé inovace receptů na štědrovečerní tabuli, nakupovat neobvyklé dekorace i dárky nebo zdobení stromečku úplně překopat. Ne všichni členové rodiny tato rozhodnutí však přivítají s nadšením. Zvlášť pokud se to týká jejich milovaného bramborového salátu nebo vánočního stromečku.

Kozoroh

Kozorozi jsou pracanti a workoholici zvěrokruhu a ani na Vánoce si tak úplně nedají pohov. Chtějí totiž své nejbližší potěšit hezkými dárky a výzdobou, protože je to pro ně jedinečná příležitost jim vyjádřit lásku, kterou k nim cítí, ale často ji neumí vyjádřit tak, jak by chtěli. Snaží se tedy ze všech sil všechny potěšit, ale tím si jen přidělávají starosti a stresují se ještě více než obvykle.

Práce totiž ani v době vánočních příprav neustane a skloubit všechny jejich plány dohromady, není vždy jednoduché. Zkrátka se jim to nedaří dělat v klidu a pohodě, a tak se ze všech starostí dokážou úplně zhroutit. Není tedy divu, že občas říkají, že by před těmito svátky raději utekli někam hodně daleko. Ani na vaření nejsou žádní experti, a tak je lepší, když jim s ním pomůže rodina. Měli by ale především myslet na to, že Vánoce jsou o odpočinku a rodině, ne o stresu a práci.

Zdroje článku: