Jste dub nebo Vrba? Nahlédněte do Keltského horoskopu
Foto: ViMin / Shutterstock

Jste dub nebo Vrba? Nahlédněte do Keltského horoskopu

Existuje mnoho vytvořených systémů horoskopů, které se tradují různě dlouho, mají svoji vlastní historii, ale téměř vždy se jedná o propracovaný řád, který dává smysl a vznikl dlouholetým pozorováním, stejně tak je tomu i u keltského horoskopu

Kořeny keltské astrologie mají základ v přírodě

Keltská astrologie se od západního pojetí liší především myšlenkou, že stromy jsou posvátným útočištěm duchů.

Stromy byly symbolem pro spojení s přírodou a koloběhem života. Nehledá tedy osudové spojitosti ve hvězdách, ale v symbolice stromů. Staří Keltové měli svoji teorii, a to tu, že stromy mají svoji magickou moc. Keltové také vychází z myšlenky, že doba našeho narození je klíčová pro formování naší osobnosti, chování a přesvědčení. Postupem času dokázali zpozorovat, že lidé narození v určitém období jsou si svými rysy podobní a tuto podobnost specifikovali.

Stromokruh určí Vaši osobnost

Na rozdíl od klasického horoskopu má ten keltský 13 znamení zvěrokruhu - stromokruhu. Stejně jako u našeho horoskopu má i keltský horoskop pro každý jednotlivý strom zhruba měsíční časový úsek, ve kterém vládne jeho zástupce. Začíná pro nás netradičně 1.11., na keltský svátek Samhain, který byl v přírodě považován za hranici mezi létem a zimou, jako pomyslný začátek temné části roku.

Charakteristika jednotlivých znamení zahrnuje nejenom klady lidské povahy, ale také jeho nedostatky. Člověk se tak může dozvědět, že jako jasan je sice pracovitý a zvídavý, ale taky náročný a sobecký. Staří Keltové tento svůj systém propracovali natolik, že každému stromu přiřadili nejenom vlastnosti, ale i barvu, drahokam a zvíře.

A jaký strom mluví za Vás?

 • Bříza (24. prosince - 20. ledna) – narození v tomto znamení jsou lidé energičtí a motivovaní. Neustále touží po vývoji, jsou houževnatí a tolerantní.
 • Jeřáb (21. ledna - 17. února) – myšlenky těchto lidí jsou originální a kreativní a dokážou motivovat i své okolí.
 • Jasan (18. února - 17. března) – tito lidé jsou volnomyšlenkáři, mají přirozeně vyvinutou intuici, zvědavost, jsou pracovití a inspiraci hledají v přírodě.
 • Olše (18. března - 14. dubna) – osoby narozené v tomto znamení jsou vášnivými cestovateli, jsou to společenské a okouzlující bytosti.
 • Vrba (15. dubna - 12. května) – lidé velmi kreativní, intuitivní, trpěliví, jsou také plni potenciálu, avšak v plném projevení se, jim brání strach.
 • Hloh (13. května - 9. června) – tito lidé jsou skvělými posluchači, mají smysl pro humor a jejich předností je optimistický pohled na život.
 • Dub (10. června - 7. července) – představitelé tohoto znamení mají zvláštní dar síly, jsou velkorysí a svému okolí vždy nápomocni. 
 • Cesmína (8. července - 4. srpna) – lidé, kteří často přebírají vedoucí a mocenské pozice, jsou velmi sebejistí ve svých schopnostech.
 • Líska (5. srpna - 1. září) – lidé s výbornou pamětí a nadáním, mají cit pro detail.
 • Réva (2. září - 29. září) – tyto osobnosti jsou velmi proměnlivé, nerozhodné. V očích ostatních jsou ale okouzlující a elegantní.
 • Břečťan (30. září - 27. října) - povaha tohoto znamení je především darující a stále připravena podat pomocnou ruku.
 • Rákos (28. října - 24. listopadu) – osoby hledající hluboko uvnitř skutečný význam věcí, celkově milují společnost a lidi kolem sebe.
 • Bez (25. listopadu -23. prosince) – lidé, kteří rádi uvažují filozoficky, jsou k ostatním ohleduplní a snaží se být vždy nápomocni.

Zdroj:

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy