Víkendový pobyt pod stanem: Co s sebou?
Foto: Seocentrum s.r.o.

Víkendový pobyt pod stanem: Co s sebou?

I když už nebývá v noci zrovna teplo, stále nemusí být pozdě vyrazit na víkend pod stan. Namísto nudných kempů zkuste vyrazit rovnou do přírody a užít si ji naplno. Co všechno se vám bude hodit?

Klidný spánek

Je jasné, že pro to, abyste si výlet skutečně užili, potřebujete se především dobře vyspat. K tomu nebudete potřebovat moc – postačí vám kvalitní spacák do nízkých teplot a pohodlná nafukovací karimatka. Pokud se neplánujete daleko přesunovat, není potřeba tolik myslet na hmotnost, ale i dnes se dá koupit kvalitní vybavení s velmi nízkou hmotností.

Teplé oblečení

Myslete na to, že brzy ráno a večer bývá pořádná zima.

Chybět vám tedy nesmí pohodlná trička, ale také kvalitní zateplená mikina a bunda proti dešti. Myslete také na pevné boty, které jen tak nepromoknou a buďte připraveni i na to, kdyby v noci šly teploty pod nulu. V takovém případě vás ve spacáku hodně zahřeje například teplý kulich.

Dobře se najíst

Pokud si plánujete brát jídlo s sebou, určitě se vám bude hodit termotaška. S sebou si ale přibalte také outdoorový vařič, protože teplý čaj nebo kávu je dobré si uvařit vždy, i kdybyste se jinak plánovali stravovat v restauraci.

Pokud máte prostor a jedete autem, můžete si s sebou vzít stolek a skládací židličku, kde se vám bude pohodlně sedět i večer u ohně. Mezi základní vybavení patří také kvalitní nůž. A to nejen na vaření, ale také na chystání dřeva, případně na další nezbytné úkoly. Zkuste velmi oblíbený Morakniv, který patří k tomu nejkvalitnějšímu, co na trhu najdete.

Pro pohodový pobyt

Jestliže chcete vyrážet na túry, mohou se vám hodit hole na nordic walking. Oceníte jistě i dostatečně velký batoh, do kterého si můžete sbalit vodu a jídlo, ale také oblečení navíc v případě deště. Je jasné, že byste s sebou měli mí také cestovní lékárničku, protože nikdy nevíte, co se může přihodit.

Zdroje:

Autor: Komerční článek

DOPORUČUJEME

Novinky