Psychická sebeobrana aneb jak se chránit před vnějšími negativními vlivy
Foto: Krakenimages.com / Shutterstock

Psychická sebeobrana aneb jak se chránit před vnějšími negativními vlivy

Všichni velmi dobře známe situaci, kdy nás ovládne strach, zlost nebo závist. Poddáváme se obavám a tím se zcela odtrhujeme od vnitřního zdroje moudrosti a síly. Naše zranitelnost vůči negativitě pramení z lpění a upoutání se na rušivé vlivy.

Dion Fortuneová ve své knize popisuje psychickou sebeobranu zahrnující tři oblasti:

  • Posílení a obnovení psychického energetického pole
  • Pročištění okolního prostředí
  • Přerušení nezdravých kontaktů

Věnujte pozornost svým potřebám

Autor knížek o vědomém snění Robert Moss doporučuje několik technik k celkovému posílení energetického pole a ke zlepšení psychického zdraví. Úplně nejdůležitější je věnovat pozornost svým vnitřním potřebám jako je odpočinek, výživná strava, meditace, dechová cvičení a vizualizace. Zejména vizualizace propojená s dechovým cvičením na nás má silný ochranný účinek. S každým nádechem si můžete představit zářivé bílé světlo prostupující do celého těla. S výdechem zase posíláte ven všechny negativní myšlenky a pocity. Vizualizaci používáme vždy, když potřebujeme navodit či posílit optimismus. 

Sledujte své myšlenky

Úplně nejdůležitější je věnovat pozornost svým vnitřním potřebám jako je odpočinek, výživná strava, meditace, dechová cvičení a vizualizace.

Další technikou je pozorování vlastních myšlenek. Chcete-li se pozorování myšlenek věnovat, na frekventovaná místa v domácnosti nebo kanceláři si dejte lístečky s nápisem: “Na co myslíš?” Věnujte pozornost myšlenkám a očekáváním, která promítáte do svého života. Rozlišujte myšlenky vlastní od těch, které jen přejímáte od druhých.

Na útok reagujte láskou

Pokud se stanete účastníkem psychického útoku, nejlepší obranou vždycky byla a je láska. Myšlenky hněvu a pomsty negativitu posilují a akorát znovu roztáčíme začarovaný kruh. Málokdo z nás dokáže bleskově odpustit, ale již hledáním cesty k odpuštění děláme mnoho pro sebe i druhé.

Zdroje:

  • Psychic Self-Defence: Dion Fortuneová
  • Vědomé snění: Robert Moss
Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy