Přejete si změnu života? Tichomořský ostrov Pitcairn hledá nové obyvatele
Foto: Joe Benning / shutterstock

Přejete si změnu života? Tichomořský ostrov Pitcairn hledá nové obyvatele

Umíte si představit razantní změnu života? Láká vás tichomořský ostrov vzdálený od civilizace? Ostrov Pitcairn hledá nové obyvatele. Kdo z nás nikdy nesnil nad tím, že bude na opuštěném ostrově, daleko od všech starostí a stresu běžného dne?


Vzdálené ostrovy

Pitcairnovy ostrovy v Tichém oceánu jsou od nejbližší civilizace vzdáleny okolo 2 tisíc kilometrů. Čtyři ostrovy mají dohromady rozlohu necelých 50 km². Ostrovy jsou zámořským územím Velké Británie a v současné době na nich trvale žije okolo 50 obyvatel. Ostrov s unikátní faunou a flórou přitahuje zájem vědců – stále jsou objevováni noví živočichové a rostliny. Pokud byste se v tomto odlehlém ráji rozhodli žít, budete to mít přes 2 tisíce kilometrů na Tahiti, na 5 tisíc kilometrů do Nového Zélandu a jen o kousek dál do Panamy – zhruba 6 a půl tisíce km.

Zdroj: Autor: Camillo Cinelli / Shutterstock

Změna života

Nikdy v životě neuvidíte tak nádhernou oblohu plnou hvězd, ani krásnější moře. Místní obyvatelé se živí především rybolovem, prodejem medu, známek a mincí. Na ostrově je internet, takže pokud se chcete stát digitálním nomádem, máte jedinečnou příležitost. Bude vás čekat přenádherný korálový ostrov a subtropická vegetace nízkého vzrůstu. Mezi živočichy je zde unikátem krab palmový – jedná se o největšího suchozemského poustevnického kraba. Žijí zde i karety obrovské.

Kuriozita

Obyvatelé ostrova jsou potomky vzbouřenců z lodi Bounty – na rozdíl od vzbouřenců, kteří se usadili na Tahiti a byli následně objeveni a postaveni před soud, tyto námořníky a ženy z Tahiti nikdo neobjevil.

Pitcairnovy ostrovy zajímavosti:

  • Na ostrovech nenaleznete auto.
  • Děti do 15 let mají na ostrovy vstup zakázán.
  • Pěstují se zde chlebové palmy, banány a kokosy.

Zpáteční jízdenka na Pitcairnovy ostrovy z Nového Zélandu vyjde v přepočtu na 75 tisíc.

Zdroje:

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy