Filmový všeználek a geniální režisér Quentin Tarantino oslavil 58. narozeniny. Jeho kariéru odstartovala lež
Foto: Denis Makarenko / Shutterstock

Filmový všeználek a geniální režisér Quentin Tarantino oslavil 58. narozeniny. Jeho kariéru odstartovala lež

Je těžké říct, kdo je nejlepším režisérem všech dob. Pro někoho je favoritem Steven Spielberg, někdo zase miluje Stanleyho Kubricka a někdo zase říká, že Christopher Nolan je tím nejlepším. Ať už je to kdokoliv, jedno jméno nesmí chybět v listině nejlepších režisérů vůbec, a to je Quentin Tarantino.


Znalosti jako základ pro úspěch

Jen málokterý jiný režisér má tak ohromné vědomosti o filmech, jako Tarantino. Když byl mladý, trávil hodně času v Los Angeleských předměstských kinech, jež promítala především Martial Arts filmy a béčka. Později začal studovat na herecké škole a současně pracovat ve videotéce. Jak v kině, tak i ve škole a videotéce cíleně vyhledával informace o filmech, které si zapamatoval.

Tyto znalosti využil i ve vlastních filmech, proto je každé jeho dílo plné četných narážek a odkazů na nejrůznější snímky. To je jedno z nejdůležitějších poznávacích znamení Tarantinovy tvorby, společně s dlouhými a vysoce inteligentními dialogy a explicitním znázorněním násilí.

27. března oslavil Tarantino 57. narozeniny

Jak začala jeho kariéra

Spolu se svými přáteli Rogerem Avarym a Jerrym Martinezem napsal dva scénáře, jednou pro film „Narozeniny mého nejlepšího přítele“ (1987, poslední dvě dějství filmu byla ale po dokončení spálena ve střižně) a „The Open Road“. Druhý scénář byl kvůli své délce (přes 500 stran) všemi ateliéry odmítnut, takže byl později rozdělen na dva jednotlivé filmy, a to „Pravdivá romance“ a „Takoví normální zabijáci“. Tarantinova filmová kariéra poté začala úmyslnou lží: Tvrdil, že hrál roli ve Godardově filmové adaptaci knihy „Král Lear“, na „kterou se stejně nikdo nekoukne“.

Poté, co se rozhodl stát se režisérem, natočil jeho první film „Gauneři“, který se stal obrovským hitem, i když měl k dispozici jen málo peněz a skoro žádné zkušenosti s praktickým natáčením. Tarantino představoval ve filmovém světě novou naději nezávislého filmu a rychle našel kupce pro své další scénáře.

Od té doby králem filmu

Ihned jak se jeho jméno profláklo v Hollywoodu, patřil každý z jeho dalších filmů k absolutní špičce. Pulp Fiction, Kill Bill, Nespoutaný Django, Hanební pancharti, Osm hrozných a Tenkrát v Hollywoodu udělaly z Tarantina opravdického krále kinematografie. Za jeho tvorbu byl oceněn dvěma Oscary (zajímavostí ale je, že ne za režii, nýbrž za scénář), třemi Golden Globe a jednou Zlatou palmou.

27. března oslavil Tarantino 57. narozeniny a podle vlastních slov se můžeme na minimálně jeden další film od tohoto génia ještě těšit.

 
Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy

Celebrity youtubeři a influenceři

Další články z rubriky Celebrity youtubeři a influenceři

Celine Dion - hvězda Las Vegas se zlatem v hrdle

Celine Dion - hvězda Las Vegas se zlatem v hrdle

Kanadská hvězda, která prodala přes 220 milionů alb je nejen úspěšnou zpěvačkou, ale i herečkou, skladatelkou a podnikatelkou. Její turné Courage World Tour, které začalo v září 2019, vyprodalo všech 52 severoamerických koncertů.

Kapitán Kirk oslavil kulatiny. Jeho skutečný věk byste mu ale nehádali

Kapitán Kirk oslavil kulatiny. Jeho skutečný věk byste mu ale nehádali

Herec, producent, režisér, autor, zpěvák, dabér, držitel prestižních cen Emmy a Golden Globe, a navíc světoznámý díky jedné legendární roli v populárním filmu a seriálu: To všechno je William Shatner. 22. března oslavil kapitán Kirk neuvěřitelné devadesáté narozeniny.

Muži jim padali k nohám, tyto dámy platily za největší sex symboly 20. století

Muži jim padali k nohám, tyto dámy platily za největší sex symboly 20. století

Božská Marilyn, ošklivé káčátko Brigitte, nebo první Bond girl. Ve své době si mohly tyto neuvěřitelné krásky vybírat z dlouhých zástupů potenciálních partnerů.

Děti slavných, které si zaslouží váš follow na Instagramu

Děti slavných, které si zaslouží váš follow na Instagramu

Kdo nemá Instagram, jako by nebyl. Sociálních sítí je dnes opravdu mnoho a skutečně se dá říct, že vládnou světu, stejně tak jako i jejich uživatelé. Najít zde totiž můžete úplně každého. Od sportovců, po zpěváky, modely, herce – a v neposlední řadě i jejich ratolesti. Doba se mění a Instagram tak začínají ovládat hlavně ti nejmenší. Jak je to ale s těmi slavnými?

Rozvody v britské královské rodině. Kdo se postaral o největší poprask

Rozvody v britské královské rodině. Kdo se postaral o největší poprask

Sňatky v královské rodině byly vždy fascinujícími událostmi, které pozorně sledovali lidé po celém světě. Již pár desítek let neplatí, že členové královské rodiny se nemůžou provdávat za neurozené. Toto potvrdilo hned několik nevěst a ženichů neurozeného původu. Některým manželství vydrželo, jiným nebylo přáno - a jejich životní cesty se rozdělily.


Další články z rubriky Celebrity youtubeři a influenceři