Vybavte koupelnu efektivně a prakticky
Foto: Seocentrum s.r.o.

Vybavte koupelnu efektivně a prakticky

Rekonstruujete koupelnu a konečně jste se dostali do fáze, kdy je na řadě volba sanitární techniky? Značka není tolik důležitá, spíše je potřeba zvážit jiné parametry.

Zvolit závěsné WC nebo raději stojící? A co skříňka pod umyvadlo, typ vany nebo sprchy a mnoho dalších otázek? Je jasné, že není snadné rozhodnout se.

Stále více příznivců má závěsná keramika. Je totiž velmi praktická s ohledem na úklid podlahy a volný prostor pod ní také opticky zvětšuje místnost.

Vyhnete se vzniku zbytečných spár a záhybů, kde se jinak velmi snadno hromadí špína a bakterie. Úklid bude snadný a efektivní. Je však nutné dodržet minimální výšku zavěšení nad podlahou, tedy aspoň šest nebo sedm centimetrů.

Máte strach z nosnosti?

Mnoho lidí se možná obává, že by závěsná mísa nemusela dobře odolat velké váze. Proto tento typ instalace vyžaduje tzv. předstěnové instalační moduly, v nichž jsou umístěny i rozvody či nádržky na vodu. Jejich nosnost se pohybuje kolem 450 až 600 kg, takže pádu mísy se rozhodně bát nemusíte. Nezáleží, kam pak vede odpad – zda do klasické veřejné kanalizace nebo jímky. Levné jímky jsou oblíbeným řešením odpadu v odlehlejších lokalitách a rozhodně to není špatná volba.

Myslete na úsporu

U jakéhokoliv typu toalety je možné pořídit úsporné splachování. Na výběr jsou tlačítka pro dvojí splachování (3 a 6 litrů) nebo si můžete pořídit systém zastavení splachování v jeho průběhu tzv. stop tlačítkem.

Odolné umyvadlo

I do malé koupelny je dobré pořídit umyvadlo určené k zabudování do nábytku nebo do desky. Velmi moderní jsou dnes umyvadla, která vypadají jak mísa nebo stará keramická umyvadla. Je však třeba myslet i na to, že některé typy povrchů jako třeba sklo či nerez vyžadují velmi pečlivý úklid. Je na nich totiž vidět doslova každá kapka, a proto dopředu zvažte, zda to pro vás nebude spíše jen každodenní otročina.

Zdroje:

Autor: Komerční článek

DOPORUČUJEME

Novinky