Jak se připravit na plesovou sezónu: Takto nešlápnete vedle

Jak se připravit na plesovou sezónu: Takto nešlápnete vedle

Těšíte se, že letos vám snadno plesová sezóna už neunikne? Pokud vše půjde dobře, bylo by určitě hezké si v zimě zase zatančit a vytáhnout ze skříně zaprášené šaty a lodičky. Ale nehodilo by se zahájit novou plesovou sezónu něčím novým? Co si na ples obléct, abyste vypadala úžasně?

Šaty

Pravidlo je jasné – pokud nejdete na ples jen do nějakého vesnického kulturáku, je na místě zvolit dlouhé šaty, minimálně pod kolena. Malé černé se na ples skutečně nehodí a vhodnou volbou určitě také nejsou ani dlouhé bílé šaty, které se hodí jen na svatbu nebo prodlouženou. Společenské šaty přesto mohou být zajímavé. Vykročit z davu můžete netradiční volbou barvy nebo rafinovaným střihem.

Oslňte rukavičkami

Pokud máte odhalená ramena, je velmi nápadité doplnit šaty jemnými rukavičkami. Ty opticky zeštíhlí vaše ruce a působí nesmírně elegantně. 

Pamatujte, že při pití si je necháváte nasazené, ale při jídle je sundáváte.

Doma ale nechte hodinky i prsteny.

Pohodlné, ale krásné

Obuv by určitě měla být na vysokém podpatku, měla by mít uzavřenou špičku, ale pata nebo střední část může být klidně otevřená. Barva nemusí být nutně stejná jako šaty, naopak se často hodí doplnit výraznější kousek méně nápadnými boty v tlumených a neutrálních barvách.

Šperky

Kam jinam je vynosit než právě na ples. Nebojte se vzít i výraznější kousky nebo drahé šperky, které jinam nevynosíte. Velmi hezké mohou být briliantové náušnice nebo jemný třpytivý náhrdelník. Se šperky to nepřežeňte – vždy byste měla mít je jeden výrazný kousek, který na sebe strhává pozornost.

Make-up

Je jasné, že na ples chcete být krásná. Myslete na to, že make-up často na umělém osvětlení vypadá jinak než na přirozeném světle. Proto podle toho vybírejte i make-up a odstíny barev. Nemusíte se bát vsadit na výraznější líčení, ale pamatujte, že prim by vždy měly hrát buď oči nebo rty. Pokud tedy vsadíte na výrazné kouřové líčení očí, rty už jen lehce zvýrazněte nenápadnou barvou rtěnky nebo lesku.

Zdroje:

Autor: Komerční článek

Novinky